מהי בערך מהירות העבודה המעשית של SATA ? - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מהי בערך מהירות העבודה המעשית של SATA ?

jacko_il

Recommended Posts

שלום לכולם, שאלה שרציתי לשאול כבר הרבה זמן (הרצתי חיפוש גם בפורום אך ללא תשובה עדיין) :

ידוע הרי ש HD בתקן SATA1 אמורים להעביר מידע בקצב תאורטי של 150.. שזה (ושוב תאורטית) יותר מהיר מ IDE של 100 וגם 133...

רק שבבדיקה פשוטה דרך מנהל ההתקן של הSATA שלי במנהל ההתקנים (לוח עם NF4) שמתי לב שהכונן שלי (וגם של חברים) מגיעים למהירות רגעית בלבד של 118 בערך.. והרבה יותר נמוך מזה (משהו כמו 70) בעבודה קבועה.. אחרי שקרעתי וגם הבנתי מהמציאות שזו לא בעיה שלי אלא משהו נורמלי.. השאלה שלי היא:

למה??

מה הגורם שמגביל את העבודה? מה כל הקטע בלהצהיר על מהירות מסויימת שהיא תכלס - שקר. ?

*ובאותה נשימה - האם יש הבדל אם מחברים את הכונן למתח בחיבור יעודי של SATA לבין חיבורו לחיבור רגיל של מתח כמו בספק הישן והעלוב שלי?

תודה מראש..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הם לא משקרים ;)

רק לא אומרים את כל האמת

מה שמגביל את המהירות של הכוננים הקשיחים זה המנגנון המכני

אבל ההצהרה של המהירות SATA היא מהירות הבקר

בדיסק יש כמה באפר? או 8 או 16 מגה

אז המהירות בין הבאפר הזה לבין הלוח אם תהיה המהירות המוצהרת, כלומר אם תכתוב לדיסק מעט קבצים בגדלים קטנים באמת תקבל מהירות העברת נתונים של 150 או 300

ואחרי שהקבצים יעברו לבאפר הם ישלחו למנגנון המכני במהירות האיטית

אבל כשכותבים קבצים גדולים הבאפר מתמלא

ואז גם השליחה לדיסק היא איטית

הסבר קצת לא ברור אבל זה מה שיצא ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

או במילים אחרות, מדובר בחשיבה לעתיד.. כמו PCI-E, כרגע לדברים רגילים הוא לא נותן שיפור מהותי למשל מול ה AGP, אבל בפונטנציאל יש לו אפשרות לעבוד פי 2 יותר מהר...

עכשיו מתחילים לצאת דיסקים כמו RAPTOR למשל, שנראה לי ישווק יותר אגרסיבית עכשיו (גם לשחקנים), ואני מניח שיגיע אולי גם בחיבור SATA ובאמת ינצל אותו.

היום במרבית הדיסקים של SATA (במיוחד כאלו כמו של WD), אין שוני מדיסקים IDE רגילים, פשוט הבקר שונה, בפועל הכל זהה, גם הביצועים.

במרבית הדיסקים אפשר לחבר חשמל ישן גם ל SATA.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם תודה. וההסבר ברור כשמש , זו האמת היתה ההשערה שלי גם..

:xyxthumbs:

מה לגבי השאלה השניה שלי ? מישהו אולי יודע בוודאות מה זה משנה? (חיבור הכונן על ידי חיבור מתח של SATA או חיבור מתח על ידי המולקס הרגיל..?)

ההשערה שלי בנושא שזה מין הכנה לכוון מסויים שהתעשייה הולכת אליו (מעבר לחיבור יותר נוח ויעיל אולי..) ונראה לי שזה לא משנה איך מחברים את הכונן למתח - כי מתח זה מתח. צודק/טועה ?

תודה..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...