ג'וקים הניתנים לתכנות - רעיון מקסים ! - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ג'וקים הניתנים לתכנות - רעיון מקסים !

josef13

Recommended Posts

לא מזמן נתקלתי בג'וקים המציעים למכירה חברת PICAXE הבריטית.

מדובר בצ'יפים פשוטים ביותר המתחברים לחיבור הטורי (COM) של המחשב, וניתן לתכנות על ידי אלגוריתם בשפה פשוטה מאד, (ע"י תוכנה חינמית)

לכל ג'וק ישנן מספר רגליים לקלט ומספר רגליים לפלט

בעזרת תיכנות הצ'יפ ניתן להמציא תוכניות כאוות נפשכם, כולל שימוש בכפתורים, מפסקים, חיישני טמפרטורה, חיישני אור (LDR) וכו'.

הצ'יפ עובד על 5v בערך, ומוציא את אותו מתח כפלט. ניתן לשלוט על התקנים קטנים כמו לדים מנועים וכו, ועל התקנים יותר רציניים בעזרת טרנזיסטור או SCR....

את התשובות לכל השאלות תוכלו למצוא כאן : http://www.rev-ed.co.uk/picaxe/

האתר כולל את כל המידע במחלקת ה-Datasheets

את הג'וקים השונים ומחירם ניתן למצוא כאן: http://www.techsupplies.co.uk/cgi-bin/techsupplies.storefront/43c27d01004d5f7a273fc2c98abb06b7/Catalog/1099

יש שם גם חיישני טמפ' ו LDR ועוד רכיבים שניתן להזמין

מחיר המשלוח די גבוה - כ-12 לירות ( 100 ש"ח) ולכן חשבתי על הזמנה משותפת, בה כל מעוניין יוכל להרשם עם ההזמנה שלו, ולאחר שהמשלוח המשותף יגיע, תתבצע מכירה של החלקים המוזמנים

ניתן להגיב עם הערות על הרעיון, לכל פניות ובקשות שהן יש לפנות למייל yoss88@gmail.com

AXE010.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הדבר היקר היחיד הוא המשלוח...

המדהים הוא שכל מה שצריך זה את הצ'יפ (שעולה החל מ-15 ש"ח) וחיבור טורי - זהו !!!

הצ'יפ מתחבר בקלות מאד לחיבור הטורי בעזרת שני חוטים בלבד ! ככה שאפילו את הכבל לא צריך לקנות - אפשר להכין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

את הצ'יפ אתה מחבר לCOM לפי השרטוט הפשוט בעמוד הראשון כאן:

http://www.rev-ed.co.uk/docs/axe001_pinout.pdf

בסך הכל לחבר 3 רגליים של הג'וק ל-3 נקודות על חיבור ה-COM....

אגב, אם אין לך חיבור COM להלחמה, ניתן גם כן לצרף אחד להזמנה !

אתה יכול למשל לתכנת לו אלגוריתם שכאשר אתה לוחץ על כפתור מסוים, הוא מדליק את האור, לוחץ שוב - מדליק אור אחר - לוחץ שוב - מכבה וכו'

או שאם הטמפרטורה מעל 26 מעלות אז הוא מדליק מאוורר או מזגן

או שאם עוצמת האור נמוכה בחוץ - הוא מדליק את מנורת הגינה

ואינסוף אפשרויות למעשה.. זהו היתרון: תיכנות קל ופשוט ע"י המחשב, כאשר אתה יכול לכתוב את התוכנה לתוך הצ'יפ מאות אלפי פעמים (!!)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אחרי צפייה וריפרוף של התוכן באתר(האתר לא ממש ידידותי...)

בתור אחד שעובד עם רכיבים דומים יום יום... אני יכול להגיד שהרכיב הזה הוא הכי ידידותי שפגשתי

האסמבלי שלו מאוד ידידותי...( לדוגמא ההשעיות...)

מה שכן הוא מאוד בסיסי והוא רק למשתמש שבקושי מבין אסמבלר

וגם אי אפשר לעשות בו פרויקטים מורכבים...

ובן אדם הרכיבים האילו קיימים כמה עשרות שנים אין ממה להתלהב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

:P כמובן שאין כל חדש

המדהים והמעניין הם אכן הפשטות והנוחות של המערכת הזו, הן בתכנות והן בשימוש הפיזי....

תראה, עם הצ'יפ של ה-40 פינים, יש לך לא מעט כניסות ויציאות, והוא תומך בפונקציות מתקדמות של השפה כמו קריאת טמפרטורה, קריאת אותות i2c ועוד כל מיני...

עם מעל 600 שורות של קוד שניתן לצרוב לו - האפשרויות מאד נרחבות, מה גם שניתן ללכת צעד אחד קדימה ולשרשר את הצ'יפים !

למשל ליציאה של צ'יפ אחד אתה מחבר כניסה של צ'יפ אחר, והם מתקשרים ביניהם למשל בעזרת אורכי אותות או עוצמת אותות... כך שגם ניתן להוסיף קלטים ופלטים כאוות נפשך...

אני כרגע עובד על מימוש מעגל שיאפשר ליציאה של הצ'יפ הזה לשלוט על ציוד כבד (220 וולט) ולאפשר אוטומציה של מכשירי חשמל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני יודע אסמבלר =]

למען האמת לא צריך לדעת כלום !

רק לעיין ב-PDF של הפקודות הבסיסיות של התוכנה המיוחדת, וזהו.... מספיק חוש תכנות של ילד בן 8 כדי להבין ולבצע פעולות...

אגב ! מומלץ לכולם להוריד את התוכנה החינמית מהאתר, ולראות כיצד העסק ניתן לתכנות !

יש אפשרות ליצירת תרשימי זרימה ואז להמירם לקטע תכנות !

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה נראה לי שאתה מפרסם את החברה?!

בכל זאת אני מעדיף את ערכת הפיתוח הרגילה שכוללת (8051,,rom,8255,latch

bigdog-זה לא בדיוק אסמבלר שלומדים במגמת מחשבים זה אסמבלר קצת שונה עם פקודות קצת שונות שמשתנות מרכיב לרכיב

אבל שיש לך את החשיבה של מתכנת שום דבר לא יעצור אותך...

ובקשר לקטע עם ה220V תיזהר.. :smile1:

ואל תבלבל תמוח חייבים לדעת תיכנות וקצת אלקטרוניקה כדי להשתמש בזה.

עוד דבר שחכתי להוסיף חבל שהם לא הוסיפו עוד תרשים מלבני של איך הרכיב בנוי

וגם האם יש טימרים,, INTERUP...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מפרסם את החברה, מעבר להעברת ההתרשמות שלי הלאה....

לא יודע על איזה תרשים מלבני אתה מדבר, אבל תעיין ברשימת ה PDF הענקית, יש שם שרטוטים רבים....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הלוואי והייתי יודע לתכנת אותם ולהשתמש בהם..

(אני יודע שיש אתרים שמלמדים אבל האנגלית שלי בקנטים.. ובעברית אני חושב שאין..)

אם הייתי יודע בדוק הייתי קונה..

אוקיי, כל מיני דברים בעברית באינטרנט, אבל אני מרגיש שקצת חסר לי רקע ובסיס (כל מיני דברים בסיסיים יותר מההסברים..)

יש פה מישהו שמוכן לשבת באייסיקיו/מסנג'ר וקצת להסביר לי על קצה המזלג את הבסיס ומשם אני אמשיך לבד?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושב שעדיף להשקיע קצט יותר כסף וליקנות מערכת של מיקרו 8051 גם הוא מתחבר דרך הCOM ופשוט לתיכנות ולצריבה וגם אצלו אפשר לימצו תוכנות חינמיות לתיכנות

אני כניתי דרך בית הספר שלי ערכה של 8051 ומסך LCD פשוט וגם לוח מקשים ועוד כמה ג'וקים נחמדים והכל ב250 ש"ח

אני חושב שזה יותר משתלם מלקנות סטם ג'וק פשוט

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...