נגדים למאוורר - עמוד 2 - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

נגדים למאוורר

or_m0

Recommended Posts

יש במדורים=> גלרית הורדת קבצים, יש שם מחשבון נגדים אתה בוחר מה אתה רוצה לחשב מאורר או לדים ואז כמה אמפר המוצר שלך כמה וולט הוא ולכמה וולט אתה רוצה לשנות אותו ואז הוא רושם לך כמה אום אתה צריך...

:xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לזה שמעלי - לא בהכרח.

אני לא ממליץ לשלוט על רכיב כמו מאוורר (בעצם מנוע) עם נגד, מכיוון שהרכיב הוא לא ליניארי פשוט.

taotao161.

בא לך להסביר לי עוד פעם פשוט לא הבנתי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הוא אומר שרכיב כזה לא צריך להיות ...

לא...

באלקטרוניקה יש רכיבים ליניאריים (נגד למשל) ורכיבים לא ליניאריים (לד, קבל, ומה שקשור לת'רד הזה - מנוע (מאוורר)).

רכיבים לא ליניאריים לא בהכרח מקיימים יחס ישר בין המתח לזרם, ולכן קצת יותר מסובך להתאים להם נגדים, אם זה בכלל אפשרי (אפשרי תמיד, השאלה אם מומלץ...).

עוד מאפיין חשוב של רכיבים כאלה הוא שהם קובעים את המתח שיפול עליהם (לא כל כך מדויק, אבל בגדול ולרכיבים מסוימים זה ככה) - כלומר נגד לא יעזור הרבה בהורדת מתח... ככה שלחבר נגד למאוורר במחשב יכול לגרום הרבה נזק, וספק אם זה יכול לעזור במשהו.

בכל אופן, במקרה שלך, מאוורר של מחשב לא יתאים - אולי, אולי מאוורר קטן של 40mm, אבל מאוורר של 80mm או יותר פשוט לא יעבוד...

מאוורר (כמו כל מנוע) צריך הספק שסוללה לא בהכרח יכולה לתת. מאוורר של מחשב פועל על 12V, נניח שהוא יפעל גם על 7V, אתה עדיין צריך לשרשר כמה סוללות או להשתמש בסוללה גדולה כדי להפעיל אותו. ובכלל, אתה באמת חושב להסתובב עם מאוורר של מחשב? זה גדול, מסורבל, ולא הכי נוח...

אם אתה ממש רוצה לנסות, קח של 9V ותחבר את ה-(+) שלה לחוט האדום של מאוורר, את ה-(-) שלה לחוט השחור של המאורר, ותראה אם זה יעבוד...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מתכוון למאוורר 80 מ"מ, הוא קל מאוד וקטן יחסית.

העניין הזה של מאוורר הוא לנסות לחבר אותו למצת ברכב

שיש לו בעיות במזגן בתדירות גבוהה אז אני רוצה להכין מאוורר שישמש

כ"מזגן" רזרבי שמתחבר למצת הרכב כשהמזגן המובנה ברכב מתקלקל.

(הפתרון הזה מונע הזעת יתר בימי הקיץ)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מכיבן שהמאברר צורך 0.1 אמפר אז ההתנגדות שלו היא המתח המסופק לו לחלק לזרם שהוא צורך כלומר 12/0.1=120 הום ובישביל שיפול עליב מתח של 7 וולט אז צריך לחבר לו נגד בטור לפי נוסחה למחלק מתח  שהיא

v*r1)/(r1+r2)=vout)

V המתך המסופק

R1 התנגדות המאברר

R2 התנגדות שיש להוסיף

VOUT המתך הרצוי על המאברר

ומהנוסחה רואים שR2 שווה ל85.7 שזה בעצם 85

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...