אחרי שהבהלתם אותי לפני חודש וחצי בקשר למודם USB הכל עובד פיקס ואני מרוצה עד הגג - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אחרי שהבהלתם אותי לפני חודש וחצי בקשר למודם USB הכל עובד פיקס ואני מרוצה עד הגג

eyal

Recommended Posts

מוריד בממוצע 63

פינג לשרתים באירופה בסביבות 210 בלילה...

ובלי לפתוח פה לשטן הכל עובד טוב מאוד ואין נטל כבד במיוחד על המעבד

לדעתי הכל היה שווה את ההתקנה העצמית

ואי הצורך בכרטיס ;)

נטויז'ן רוקסססס אייל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לכל אלו שהבילו אותנו עם הקטע של ה ...

או קי, או קי.. אם זה מעניין כל-כך הרבה אנשים אני יסביר...

למה חיבור למודם דרך עדיף על חיבור דרך כרטיס רשת ?

מי שאין לו כוח לקרוא מוזמן להסתפק בעובדה שעשיתי ניסויים על הרבה מחשבים עם כל סוגי מערכות ההפעלה, ובכולם צרך פחות משאבים מהמחשב (בממוצע כ-30% פחות משאבים: זכרון, זמן מעבד..)

מי שכן מעוניין לדעת שימשיך לקרוא:

אם תפתחו את המחשב שלכם תראו לוח שעליו יושבים כרטיס הרשת, כרטיס מסך, כרטיס קול...

הלוח הזה נקרא לוח אם - Mother Board

אם תסתכלו טוב על הלוח תראו משהו שחור גדול עם מאורר מחובר אליו, זה המעבד שלכם - CPU

לא רחוק ממנו אתם תראו ג'וק אחד או שניים גדולים שהתפקיד שלהם בגדול הוא לקשר בין ה-CPU לכל שאר המחשב.

אחד התפקידים העיקריים של הג'וקים האלה הוא להמיר את ה-BUS של המעבד לכמה BUS-ים פשוטים יותר כמו:

* PCI BUS - לחיבור כרטיס קול, רשת, מודם, טלויזיה..

* AGP BUS - לחיבור כרטיס מסך מהיר

* ISA BUS - לחיבור כרטיסים ישנים (במעט ולא קיים)

* IDE BUS - לחיבור הכוננים

* Internel Bus - מסלול מהיר ביותר ישירות לזכרון

* ואחרון חביב BUS לחיבור כל מיני התקנים.

כמו ששמתם לב, ה-USB ו-PCI יושבים על מסלולים שונים, נתמקד בשניהם:

לפני שהמשיך, אני לא רוצה להתחיל להתווכח עם אנשים, אני פיתחתי פרוייקטים באלקטרוניקה ומחשבים עם USB וגם עם PCI, וכל מה שאני אומר זה בדוק. אז רק מי שבטוח בעצמו שירשום.

PCI BUS הוא תקן להעברת נתונים לכרטיסים התקועים במחשב (קיים בגרסאות 1, 2, 2.1, 2.2) רוב הסיכוי שלכולכם המחשב תומך ב-PCI 2.2

התקן מסוגל להעביר תיאורטית 33MHz x 32bit = 132MBps

USB BUS - הוא תקן להעברת נתונים להתקנים מחוץ למחשב (קיים בגירסאות 1, 1.1 ,2)

USB 1.0 - עד 2Mbps

USB 1.1 - עד 12Mbps

USB 2.0 - עד 480Mbps

לכם יש USB 1.1 ואם יש לכם מחשב יחסית חדש אז אולי יש לכם USB 2.0 (אבל אל תתלהבו כל-כך, זה לא אומר שאתם יכולים להעביר 480Mbps לאנשהו..)

עכשיו לעניין:

אם מחברים מודם כבלים לכרטיס רשת, אז המידע עובד דרך המעבד אל ה-PCI אל כרטיס הרשת ומשם למודם.

ואם מחברים מודם כבלים לUSB, אז המידע עובד דרך המעבד אל ה-USB ומשם למודם ישירות.

למי ששם לב חסכנו שלב אחד, (העברת הנתונים דרך ה-PCI BUS), אין לכם מושג כמה משאבים לוקח השלב הזה..

וזאת הסיבה הטכנית לכך שחיבור המודם דרך USB לוקחת פחות משאבים מאשר חיבור המחשב דרך כרטיס רשת !!!

לגבי הפינגים: מהירותם נמדדת באלפיות שניה (מילי שניות), ומהירות ה-USB וה-PCI גבוהה בהרבה (פחות ממיליונית השניה), כך שאין הבדל בפינגים.

למי שיש כרטיס רשת על הלוח אם, ורוצה לרשום לי תגובה, אז תמתין רגע..

גם כרטיס רשת שנמצא על הלוח אם, מחובר דרך ה-PCI BUS, פשוט הכרטיס הוא פנימי, ולא חיצוני, זה הכל..

ומילה אחרונה לגבי הדרייברים:

גם כרטיס רשת וגם חיבור מודם דרך USB צריכים .

אם המודם שלכם הוא של חברה גדולה שמחזיקה מעצמה (כמו מוטורולה, 3com..) אז סביר להניח שיהיו לכם טובים, והכל יעבור חלק.

אני מחבר את המודם SB4200 שלי דרך USB, ואת המחשב השני (שנמצא מחוץ לחדר) דרך כרטיס 3com.

שניהם עובדים בסדר גמור, עם כתובות IP שונות.

לכל מי שרוצה לחבר 2 מחשבים לאינטרנט, אני ממליץ על הדרך הזו.

גם אצל galz המודם עובד דרך USB, והוא אומר שזה עובד לו חלק, ואני בטוח שגם אצל עוד אנשים זה עובד טוב.

מקווה שנהניתם לקרוא,

אשמח לתגובות..

The BRAIN

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...