המדריך למודר המתחיל - עמוד 2 - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

המדריך למודר המתחיל

IG

Recommended Posts

• תגובות 30
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

חיתוך: יש חור גדול במארז ואתה רוצה חור קטן, בצורה מסויימת, אז קל יותר למלא את כל החור הגדול ולחתוך ממנו את החור הקטן...

בונדו זה לא חומר שאפשר ממש לחתוך , הוא מתפורר..

וכמו שרשמת זה מיועד למילוי....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני זוכר שקראתי באחד הת'ראדים באתר שמישהו הייה צריך לחתוך בונדו, וזה הצליח לו יופי. בסל"ד גבוה, ולחץ חלש, אפשר לחתוך גם חומרים פריכים.

אז... איך קיפודים עושים את זה?

לאט ובזהירות!

חוץ מזה, המלצתי גם על המישחה האפוקסית שהיא סופר מתאימה לחיתוך וסתימה של חורים. כנס לת'ראד של המוד שלי ביומנים ותראה איך סתמתי איתה חורים ואחר כך חתכתי דרכם... המישחה הזו נדבקה לי כמו דבק 3 שניות גם לפלסטיק חלק לגמרי (הכלי שבו עירבבתי אותה...), גם בשכבות דקות מאוד (ליכלוכים על הדפנות...)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1.אחלה מדריך

2.למי שחורט עם מלחם - שיקצה ראש לחריטה, וראש להלחמה

מאוד מאוד רצוי לתכנן את הפרוייקט - על השלב האחרון, (מי שיכול בסקאצ'אפ, זה הטופ)

ללכת ולבצע הערכת מחיר (עלות הפרוייקט) בכל מיני מקומות

אם יש צורך - לבצע שינוים (על מנת להוזיל - אם חרגתם מהתקציב)-

אם לא - אתם תראו שאתם נגררים לעוד ועוד הוצאות..

3. מקום העבודה- אחד הגורמים החשובים - אפילו אם יש לכם CNC, אבל אין לכם מקום לעבוד

אתם לא תפיקו את המירב מהציוד שלכם - או סתם תגרמו נזק (לחומרים\למקום לגוף)

שולחן עבודה גדול, יציב ונוח מאוד יכול לעזור

4.אם הקטע של המודינג וכו' לא "מחלה" אצלכם - ואין לכם כלים

פשוט תשאילו מחברים (בשביל פרוייקט אחד לא תקנו דארמל וכו'..)

5.הקפידו על דברים קטנים - כגון הדבקת טייפ על הפח לפני החיתוך (חבל שהמארז החדש\הצביעה וכו' החדשים יהרסו )

לכל מה שקשור לאלק' - הקפידו על איכות גבוהה (לא להתפשר על איחוי כבל עם איזולירבנד, אלא השקיעו במשהו קבוע, עם היט שרינקים

6.תקחו את הזמן - אין מה למהר, אבל הקציבו זמן לכל שלב בפרוייקט (אם אתם רוצים שהוא יסתיים מתישהוא..)

7. תעדו את הפרוייקט - כך תוכלו להראות לאחרים (גם את שיטות העבודה שלכם - אולי נלמד כמה טיפים)

בהצלחה - ולא לשכוח ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

arkadur, מה קורה? מזמן לא ראיתי תגובות שלך בפורום.... welcom beck

וואלה אני לא יודע למה אתם כלכך ממליצים לשים סלוטייפ על הפח לפני חיתוך... אני פשוט חותך מהחלק הפנימי, איפה שאין צבע וכמה שריטות לא עושות שום הבדל...

ומה זה היטשריקים???

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חח

תודה :D

אני עתודאי - אז אין לי הרבה זמן להיות פה

בד"כ תראה אותי ביומני פרוייקטים כשאני פה.. ;) (מנסה לסיים את הפרוייקט..)

אגב - כשאתה חותך מהחלק הפנימי - שים אותו על משטח שלא ישרוט את הצבע..

היט שרינק - בידוד מתכווץ (לרוב על קצוות של מאווררים קטודות - וזה גם בא עם קיטים לסליבינג..

shrinktubingl.gif

009.jpg

וכך רצוי לחבר חוטים (שימו לב לשרינק משמאל - יש מקרים שלא תוכלו לשלב אותו לאחר החיבור - אז לשים אותו לפני)

3-heat_shrink_and_center_connect.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם אני עתודאי, ולי יש זמן :lol: (תאכלס לא, אבל למי איכפת... אני רק מקווה לעבור את השנה הזו :P)

תודה על ההסבר על השרינקים...

אני כנראה אמשיך להישתמש במלחם ואיזוליבאנד ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

:s05: השימוש המקורי של מלחם זה להלחים... וזה השימוש שאני עושה בו בד"כ (חשבתי פעם לחטט איתו באף, אבל לא רציתי להריח שיערות שרופות כל היום אז ויתרתי על זה...)

ולגבי העתודה, תפנה בפרטי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

:s05: השימוש המקורי של מלחם זה להלחים... וזה השימוש שאני עושה בו בד"כ (חשבתי פעם לחטט איתו באף, אבל לא רציתי להריח שיערות שרופות כל היום אז ויתרתי על זה...)

ולגבי העתודה, תפנה בפרטי.

חשבתי שאתה סוגר איתו את הקצבות של האיזולירבאנד.. שזה נשמע יחסית הגיוני לפי השילוב שעשיתה מבלי לתת הסבר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

:s07: :s07: :s07: :s07: :s07:

אני לא חושב שמישהו חוץ ממך הייה מסוגל לחשוב על זה שאני מלחים את האיזולירבאנד... בגלל זה לא נתתי הסבר.

כל עוד זה מולחם ומבודד זה גם טוב..

העיקר שלא יוכל להתנתק (ולאסתטיות - תסליב אותם אח"כ..)

מולחם- החוטים מולחמים ע"י בדיל ומלחם

מבודד- התפקיד של האיזולירבאנד למנוע גישה ישירה את החוטים החשופים.

קפיש?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

:s07: :s07: :s07: :s07: :s07:

אני לא חושב שמישהו חוץ ממך הייה מסוגל לחשוב על זה שאני מלחים את האיזולירבאנד... בגלל זה לא נתתי הסבר.

מולחם- החוטים מולחמים ע"י בדיל ומלחם

מבודד- התפקיד של האיזולירבאנד למנוע גישה ישירה את החוטים החשופים.

קפיש?

מה אתה אומר :yelclap:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חחח זוג ליצנים אתם צריכים לפתוח תוכנית סטנדאפ ;)

לגבי החריטה עדיף דרמל למה כדי ליצור את מירב בריחת האור מהמישטח יש צורך לפצוע אותו (ליצור שטח לא חלק ,מט) ועם מלחם אתה בעצם סוגר אותו מחדש

ולכן הבריחה של האור תהיה חלשה

לגבי רמת סיכון הייתי אומר שהרמה דיי זהה בין עם אתה מחליק עם דרמל או עם מלחם את עושה נזק כך שזה לא משנה ובכול דבר יש סיכון גם בחיתוך וכדומה

לגבי חריטה עם דרמל

כמה טיפים :

לעבוד במהירות הכי איטית שיש !! וללטף את המשטח ולעבור עליו כמו שאתה מצייר

רצוי להעתיק את הציור על המשטח שאותו אתה חורט בכדי שלא יהיה טעויות אופטיות

(כמו כול אלה ששמים את הציור מתחת למשטח וכאשר הם מוזיזים את הראש נקודת היחס שלהם גם זזה)

אזורים גדולים שאתה רוצה להפוך למט רצוי להשתמש בחול :

מכסים את כול האזורים שאתה לא רוצה ללטש למצב של מט בעזרת מסקנטייפ נייר (רצוי שתיים שלוש שכבות)

לוקחים חול ליטוש (אפשר לקנות אצל רוב הזגגים זה בה בפחית רצוי גם לבדוק לפני שקונים עם זאת מידת הדקות שאתה רוצה)

ולוקחים מברשת רחבה וצפופה שופכים כמות שמחסה את האזור בשתי מלימטר של חול על אזור הרצוי ומתחילים לשפשף את החול על המשטח בעצרת המברשת

רצוי גם לשפשף את המשטח מעל כלי שתוכל לאסוף את החול לאחר הליטוש (משטח להכנת צבע לרולר לדוגמה )חבל לזרוק חול טוב ;D

אני מתי שהוא יעשה סרטון על איך שאני חורט אולי זה יעזור לאנשים

מקווה שתרמתי את חלקי עם יש שאלות אפשר גם לתפוס אותי באיסיקיו

:silly:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני השתמשתי כמה פעמים בחומר כימי אל מנת לקבל מראה מט לפרספרס, אני לא מצליח למצוא את החומר ואני לא זוכר את שמו, אני ישתדל למצוא את שם החומר ומאיפה אפשר לקנות אותו ( החומר לא ממיס את הפרספקס).

זה יותר קל והתוצאה נראה לי יותר אחידה..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...