עבור לתוכן
 • צור חשבון

About:blank

צוות האתר לשעבר
 • מספר הודעות

  8,434
 • הצטרפות

 • ביקר לאחרונה

 • Days Won

  27
 • זמן מחובר

  588יום 13ש' 51דק' 16שנ'

About:blank last won the day on מרץ 7

About:blank had the most liked content!

דירוג

211 אגדי

אודות About:blank

 • דרגה
  צוות האתר לשעבר
 • יום הולדת 01/01/1970

מבקרים אחרונים

100,501 צפיות בפרופיל
 1. איזה כונן SSD בנפח 500GB עולה פחות מ-50 דולר (סף המשלוח חינם)? זה נשמע קצת זול מדי.
 2. מבחינת ביצועים כל כונן SSD ייתן למשתמש הממוצע את אותה תמורה מבחינת תחושה. הבעיה עם Silicon Power היא לא הביצועים אלא שהאיכות (קרי שרידות) לא משהו לאורך זמן. בעיקר בגלל איכות השבבים. זה לא אומר שכל כונן שלהם יתקלקל, רק שבדרך כלל בתוספת תקציב לא מאוד גדולה אפשר למצוא כוננים יותר איכותיים. מי שהשיקול היחיד שלו הוא מקסימום נפח במינימום מחיר בדרך כלל לא מסתכל על אמינות כשיקול מרכזי ממילא. לגבי הביקורות באמאזון, אנשים נוטים לכתוב ביקורות זמן קצר לאחר שקנו את המוצר ולא במרחק של שנה נניח. לא אכנס לכל הפסיכולוגיה של הביקורות ברשת ועד כמה הן לא תמיד מציירות תמונה מלאה, רק אגיד שהן לא מקור אמין ללמוד על אמינות של כונן לאורך זמן.
 3. זה לא עוד 20GB. כל כונני חצי הטרה הם בנפח של 480GB ב-Windows בגלל הדרך שבה סופרים קילו-בתים. יש כאלה שקוראים לזה על האריזה 512, 500 או 480, אבל בכולם הנפח זהה בפועל. כל SSD יהיה טוב באותה מידה לשימושים ביתיים/משרדיים. לא תרגיש שום הבדל. ההבדל היחיד הוא באחריות, 5 שנים לעומת 3. האם זה מצדיק תוספת של 70 ₪? אין על זה תשובה חד-משמעית. מכיוון שלא היה לך ממש כוח להתעסק עם אחריות הפעם, הייתי אומר שעבורך האחריות הארוכה יותר לא מצדיקות כנראה את תוספת המחיר.
 4. תבדוק את נתוני ה-SMART וכל נתון דיאגנוסטיקה אחר ב-Srorage Executive. תבדוק על הדרך אם יש עדכון קושחה. שלח את הנתונים האלה אל Crucial ואם יש איזה משהו שמעיד שהכונן לא בסדר אולי יחסך ממך המשלוח אליהם. לא הייתי קונה היום כונן 256GB. ממד לא משתלם כשיש כונני 500GB באזור ה-60 דולר כמו ה-WD Blue. המחירים ירדו בעונת החגים. לפעמים הם עולים קצת בחזרה ולפעמים נשארים קבועים. לא יודע מתי תהיה ירידת המחיר הבאה. על פי השמועות היצרניות דווקא זוממות מגמה הפוכה (אחרי שנתיים של ירידות מחירים) וכבר צצים דיווחים על תקלות, חוסרים בשבבי NAND איכותיים וכו'. לא יודע מה צופנת בח7בה השנה הקרובה מבחינת מחיר, אבל הגישה שלי היא לקנות כשצריך. כשמחכים לירידת מחיר, עד שהיא מגיעה, אם בכלל, לפעמים הרכיב כבר לא כזה משתלם באותה תקופה. תשווה עלות של כונן חדש לעלות המשלוח (לדעתי יעלה פחות מ-50 ₪. יותר לכיוון של 25–30 ₪ אם אתה שולח באריזה המקורית בתוך מעטפה מרופדת) + עוגמת הנפש/אובדן תפוקה בתקופה שתהיה בלי הכונן ותקבע לאן נוטה הכף.
 5. אם תנותק את הכונן הקשיח/SSD, או כוננים אם יש לך יותר מאחד, תהיה מוגן כי גם אם תטען תוכנה זדונית שמחפשת לעבור לשאר הכוננים במערכת היא לא תמצא כלום כי הכוננים האלה מנותקים. כמובן שאת ניתוק הכוננים ואת חיבורם לאחר שמחקת את תוכן הכונן החיצוני יש לעשות כשהמחשב כבוי.
 6. מוגן באופן יחסי. תלוי בסוג התוכנה הזדונית. אם זה Ransomware או איזו Rootkit די משוכללת היא יכולה להדביק את כל הכוננים המחוברים. אם אתה חושד שיש בכונן משהו כזה, תנתק את הכוננים מהמחשב לפני שאתה עולה ממדיית ההתקנה/מדיית Live כלשהי (והייתי אומר שאם אתה חושד שזה מה שיש בכונן, אז אל תתעסק עם זה בכלל). לא בטוח שהבנתי את השאלה. אם הכונן זקוק לדרייבר או לתוכנה כלשהם כדי לעבוד, סביר להניח שתוכל להוריד אותם מאתר היצרן אחרי שתמחק את כל התוכן שלו.
 7. ברשת הדעות חלוקות בכל נושא. אלא אם יצרן הלוח מציין במפורש שחובה לחבר את שקע העזר הזה (בכלל או בנסיבות מסוימות כמו OC ו-OC קיצוני בפרט, כי נניח שמערכת החשמל בלוח מתוכננת ככה שחייבים אותו) או נתקלים בבעיות יציבות של המערכת, אני לא רואה טעם להתעקש על זה. כפי שהסביר ליאור, מעבד כמו ה-3800X לכשעצמו לא מתקרב אפילו לצריכת ההספק שמסוגל לספק חיבור ה-4+4.
 8. זה חיבור שמטרתו לתרום להמהרה, ולהמהרה קיצונית (קרי תחרותית) בפרט. אם לא מתוכנן משהו כזה לא חובה לחבר את CPU_PWR2 (וגם לא לכל ספק כוח יש את החיבור הזה).
 9. כפי שאמר TechSupport אני לא חושב ש-Acrobat Reader DC מגיע עם ממשק עברי. לפחות אני לא נתקלתי בזה. אם כל מה שאתה מחפש לעשות זה להציג קובצי PDF (לא להוסיף הערות, חתימות וכו') אני ממליץ על SumatraPDF או פשוט לפתוח בדפדפן אם אתה צריך כלי שגם מאפשר להוסיף סימנים והערות, לא עולה לי כרגע בדעתי שם של כלי שעושה את זה ויש לו ממשק בעברית (אבל כלים כמו Foxit Reader, PDF X-change Editor ו-Adobe Reader עצמה מאפשרים לכתוב עברית בהערות בדרגות שונות של תמיכה).
 10. לא הייתי סומך על SupportAssist. כלי לא אמין. שינוי גרסה או שינוי חומרה עם גרסה קיימת, או סתם עדכון של דרייבר או Windows שוברים אותו תכופות. מוקדם יותר השנה (טכנית מדובר למעשה בשנה שעברה, אבל כל הסיפור היה לפני חצי שנה בערך) גם התגלתה בו פרצת אבטחה שמאפשרת לתוקף לקבל גישה למחשב מרחוק. היא תוקנה מאז (אז גם אם אתה נשאר איתו מומלץ לעדכן לגרסה העדכנית ביותר) אבל אני הייתי ממליץ להסיר אותו. תריץ את כלי הדיאגנוסטיקה המובנה כפי שהציע Ivan. אם למעט הבדיקה הזאת נדמה שהכל עובד בצורה תקינה, סביר להניח שמדובר בתוצאת בדיקה לא אמינה ולא בתקלה כלשהי בחומרה.
 11. זה לא שאין אחריוץ. לפחות מניסיוני זה רק אומר שאתה לא יכול לקבל אחריות בארץ ותצטרך לשלוח את הכונן לארה"ב. כשמדובר ב-SSD זה לא סיפור, רק לוקחמף זמן. זה חלק מהערכת הסיכונים שצריך לבצע – חסכון כספי לעומת הסרבול הלוגיסטי במקרה של תקלה. גם בארץ כדי לקבל שירות צריך לפנות ליבואן וזה לוקח זמן כך שבכל מקרה צריך לארגן כונן חלופי ולכן לדעתי זה לא כל כך משנה אם פונים ישירות ליצרן ולוקח עוד שבוע-עשרה ימים. אבל זה מאוד תלוי בנסיבות. אם מדובר במערכת לפרנסה, מומלץ בכל מקרה שיהיה מחשב סביר כגיבוי (כי מחשב ראשי יכול להתקלקל גם מכל מיני סיבות אחרות) או לקנות מחשב מותג עם אחריות באתר הלקוח תוך 24 שעות מרגע הדיווח על התקלה.
 12. אם יש לך סיבה לחשוד שאולי שתולה בכונן איזו נוזקה, תעלה ממדיית ההתקנה של Windows תיכנס לסביבת ה-Recoveryc ותמחק את כל המחיצות דרך Diskpart. אם אתה לא מרגיש הכי בנוח בשורת הפקודה או בתהליך שתארתי לעיל תוריד ותריץ את GParted Live (או תיצור סביבת Windows PE) ותמחק את המחיצות הקיימות. הרעיון זהה בכל האפשרויות הנ"ל, לא לאפשר לכונן החיצוני גישה ישירות למערכת ההפעלה הראשית שלך. ואם אין לך חשד מיוחד לכוונה זדונית מצד המוכר, חבר את הדיסק למחשב, כנס לניהול הדיסקים, תמחק את כל המחיצות ואז תיצור מחיצה או מחיצות מחדש ותפרמט אותן למערכת הקבצים שאתה צריך.
 13. וואו. אולי די? מה קשורים כחלון, פוליטיקה בכלל וחנויות נעליים לדיון שעוסק בירידת מחירים/דילים על כונני SSD? למה צריך את כל הנושאים הלא קשורים האלה במשך עמודים על גבי עמודים? ורק לתשומת לבכם, כל המתקפות האישיות האלו על גבי הפורום הן לא רק ספאם, אלא גם לא מוסיפות כבוד לאף אחד. תעשו טובה ותחדלו מכל זה בבקשה.
 14. תלוי מה מטרת החלוקה למחיצות. אם המטרה היא להאיץ את מערכת ההפעלה כפי שהיה מומלץ בימי הדיסקים הקשיחים (מיקום מחיצת המערכת ראשונה [כלומר בשולי הפלטה] כדי ליהנות ממהירות סיבוב גדולה יותר), התשובה היא לא. זה לא רלוונטי ב-SSD. אם המטרה היא להפריד את מערכת ההפעלה מהתוכנות, אז זה כבר עניין של העדפות ונסיבות. אני באופן אישי לא חסיד של חלוקה למחיצות בצורה הזאת וממליץ להשתמש בכלי כמו Macrium Reflect Free כדי ליצור קובץ אימאג' תקופתי של כונן המערכת (והתוכנות) שאותו תוכל לשחזר בקלות במקרה של תקלה.ב-SSD מומלץ להשאיר 20% מהנפח פנויים כדי לאזן את הבלאי של תאי הזיכרון. כונן של 1TB צריך להכיל עד ל-740GB של מידע. חלוקה למחיצות עלולה להקשות על ניהול הנפח: או שמשריינים מראש נפח גדול למחיצת המערכת שעלול להפוך לנפח לא מנוצל או שעלולים להגדיר מחיצה קטנה מדי שעלולה להתמלא מהר מדי.
 15. איסוף נתוני טלמטריה קיים גם ב-Windows 7 ו-Windows 8. מיקרוסופט הוסיפה בהדרגה חלק מהמנגנונים שיש ב-Wibdows 10 גם לגרסאות קודמות, רק ששם יש פחות שקיפות לגבי סוג המידע שנאסף. כולם אוספים היום מידע כי זה המודל העסקי. אם אתה משתמש בגוגל, פייסבוק או כל שירות "ענן"/רשת חברתית אחרת – אוספים עליך מידע ו-Windows 10 לא יוצאת דופן בכך (או בסוג המידע שהיא אוספת). אפשר בהחלט לטעון שזה עצוב ומכעיס שהגענו ליום שבו התנהגות כזאת נחשבת מקובלת, אבל אלא אם אתה מוכן לעשות מאמץ ולצמצם באופן ניכר את חשיפתך לתאגידים בינלאומיים ולפושעי עמק הסיליקון, על הקשיים והפשרות שלרוב צריך לעשות, פרטיות היא לא הסיבה לא לעבור ל-Windows 10. תשתמש ב-Windows בחשבון מקומי ולא בחשבון מיקרוסופט, תבטל בהגדרות הפרטיות כל מה שלא נראה לך או תשתמש בכלים ייעודיים (כפי שכבר הוזכר כאן) כדי לצמצמם את היקף המידע שנאסף וזה בערך כל מה שאתה יכול לעשות מבלי לוותר על שימוש במוצרים/שירותים שלהם אתה כנראה רגיל. מעבר לכך, Windows היא Windows ולדעתי מלבד שינויים קוסמטיים לא השתנה כלום. זה לא שכל תהליך העבודה או מושגים בסיסיים בחוויית המשתמש השתנו. השינוי הכי גדול הוא שמרכז הבקרה המסורתי הוחלף באפליקציה אז צריך קצת ניסוי וטעיה עד שמוצאים לפעמים משהו, אבל ממילא מומלץ להשתמש בפונקציית החיפוש (מהתפריט התחל או מאפליקציית ההגדרות) כדי למצוא את ההגדרה המבוקשת.
×
 • צור חדש...
Back to top button
Close
Close