עוד מעוז נפל: המשחק Shadow of War נפרץ בתוך יום אחד בלבד

הגנת הקבצים ממשיכה להפסיד בקרבותיה נגד קבוצות הפריצה, ואנחנו עשויים להיות עדים לניצני מגמה חדשה של וויתור על שירותיה

המטרה המוצהרת של הגנות הקבצים הדיגיטליות בשוק המשחקים, שהמובילה והמוכרת שבהן בעידן המודרני היא כמובן שמגיעה אלינו מאוסטריה, היא לא מניעה מוחלטת של הפצת משחקים באופן פיראטי – אלא עיכוב של התהליך שיאפשר לנצל באופן מיטבי את הרכישות החוקיות.

בהנחה שגישה זו טרם השתנתה, נראה כי הפתרונות המודרניים של החברה כבר לא ממש עושים את העבודה – משום שכמה מהכותרים העדכניים ביותר שהושקו יחד עמה נפרצו והופצו באופן חופשי ברשת בתוך ימים בודדים, כשאל רשימת קורבנות זו מצטרף עתה גם כותר הפעולה המדובר Middle Earth: Shadow of War, אשר נפרץ בידי קבוצה פצחנים המכונה CODEX בתוך יממה אחת בלבד, ובכך סיפק מוצא קורץ משהו לכל אלו שהתאכזבו מאוד לגלות כי הכותר החדש כולל מערכת מובנית לרכישת חפצים דיגיטליים שונים בכסף אמיתי, בתוספת לתג מחיר מלא של 60 דולר שכבר יש לו.

ההכרזה על הפריצה של Shadow of War הגיעה במהירות שהצליחה להפתיע כמעט את כולם

ימים ספורים אחרי השקתו של Shadow of War הגיעה גם ההשקה למשחק האימה The Evil Within 2, מהמפיצה Bethesda Softworks אשר התבססה על שירותיה של בכל משחקיה בשנים האחרונות – וכאן ציפתה לנו הפתעה כשטכנולוגיית ה- לא נכללה ביצירה החדשה (שכבר נפרצה והופצה גם היא, כמובן) למרות הדיווחים המקדימים.

נקווה שמנגנונים לרכישות בכסף אמיתי בתוך משחקים לא יהפכו לשיטה נפוצה חדשה להרוויח על חשבון המשתמשים המשלמים

ישנן הערכות ושמועות כי ההחלטה על ביטול השימוש ב- במשחק הטרי הגיעה שבועות ספורים לפני הגעתו אל מדפי החנויות, לאחר ש-Dishonored: Death of the Outsider (גם הוא Bethesda) נפרץ בתוך שעות ספורות בחודש שעבר – וזה עשוי להיות רמז עבור העתיד, כאשר לפחות חלק מהלקוחות של השירות יוותרו עליו, לפחות עד להגעתה של גירסה חדשה שעשויה לאתגר את קבוצות הפריצה מעט יותר. עדיין מוקדם להצהיר שהקרב הזה הוכרע, אך אין שום ספק כי בשלב הזה ידם של הפיראטים היא על העליונה.

הוכחה ראשונה למפיצה שמחליטה לוותר מראש על שירותיה של , בתקווה ליצור סימפטיה אצל קהל השחקנים? נחיה ונראה

שיתוף

הגב

מיין לפי:   החדש ביותר | הישן ביותר | המדורג ביותר
DoGow
משתמש

כרגיל זה רק עניין של זמן.
אבל האמת שאני קצת בהלם – אשכרה יש רכישות בתוך המשחק? המשחק לא מולטיפלייר או שאני טועה? זו פעם ראשונה שאני שומע על משחק לא תחרותי למחשב שדורש קנייה של דברים.

ליאור מתתיהו
מנהל

דוגמה נפוצה נוספת היא AC: Unity

Eli236
משתמש

כן, ובגלל זה אני הולך להוריד אותו ברמת העיקרון במקום לקנות.
משחק ראשון שהצליח, ומשחק שני שמנסה לחלוב כסף מכל מקום אפשרי.

בכללי, הקטע של MICRO TRANSACTION נהיה מכה יותר גדולה מDLC.
משחקים פשוט אימצו את הפורמט של קלאש אוף קלאנס, רק שלצערי, המשחקים האלה זה משחקים שמראש משלמים עליהם מחיר מלא.
דוגמאות נוספות לזה NBA 2K18
STREET FIGHTERS V
ויש עוד הרבה….

yw1971
משתמש
Ceyo
משתמש

אני מודה שאני אחכה להנחה כמו ה-black friday בשביל המשחק, אבל הקטע עם התשלומים בתוך המשחק באמת נהיה מכה. אני בהחלט יכול להבין למה אנשים יעדיפו כבר להוריד גרסה פרוצה, זה פשוט נהיה יותר מדי.

urib
משתמש

cdkeys מוכרים את המשחק ב-34.99$
https://www.cdkeys.com/pc/games/the-evil-within-2-pc-steam-cd-key

Itay Brenner
משתמש

היום יש יותר ויותר משחקים שמגיעים בלי DRM בכלל, ולא רק משחקי אינדי. בניגוד לסרטים או סדרות, המשחקים מקבלים שדרוגים ותוספים כל הזמן, ועד כמה שאני יודע, אי אפשר לעדכן עותק פיראטי עם קליינט חוקי בגלל שהפריצה מנתקת אותם אחד מהשני.

זה שכל יומיים פורצים עוד משחק, סתם מציג את חברות המשחקים באור מגוחך…

ברור שיש משחקים שיש בעיה חוקית להפיץ אותם בלי DRM, למשל, משחקים שצריכים לעבור צנזורה במדינות שונות, אבל אלו המיעוט שבמיעוט.

אולי זה אפילו יגרום ליותר חברות להשקיע בפורטים איכותיים ל-PC במקום להעביר אותם לחברות שלא יודעות מהחיים שלהן… (ע"ע באטמן ארקם נייט)

ag43
משתמש

SOUTHPARK נפרץ ביום ההשקה וזה משחק עם 3 DRMים נפרדים (כולל דנובו).

wpDiscuz