קריסות ואי יציבות - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

קריסות ואי יציבות

אוריפ

Recommended Posts

שלום!

כבר זה זמן מה שאני סובל מקריסות חוזרות ונשנות (כמה פעמים ביום) במחשב שלי.

לפני כמה ימים זה הגיע למצב שעברו אולי 20 שניות מאז שמערכת ההפעלה (WINXP) סיימה את טעינתה והמחשב קרס.

פרמטתי את המחשב לחלוטין.

חשבתי אולי הבעיה נפתרה אך היא ממשיכה, אומנם בתדירות פחותה יותר אך עדיין קיים ומפריע לי, כמו שצויין, כמה פעמים ביום. בנוסף לפעמים, כשהווינדוז נטען, מסך הטעינה (בו רואים את הסמל ויש בר עם ריבועים כחולים, אני חושב, שזזים כשהווינדוז נטען) נתקע ואני צריך לבצע ריסט ידני.

בצעתי ניתוח קבצי MINIDUMP אבל הוא מראה שיש כך כך הרבה בעיות שזה לא הגיוני. בעיה בNPFS, WIN32, NV4DISP ועוד. בדיקת עם MEMTEST שבאה צרובה בביוס עם לוח האם שלי, צלחה ולא היו תקלות.

יש למישהו מושג המ זה יכול להיות?

זה ממש מייאש ואני אודה מאוד אם מישהו יוכל לפתור את הבעיה שלי!

תודה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תריץ בדיקות מלאות ועל 100% Load בS&M, וגם תריץ SuperPi16 ו32 - כדי לוודא שהבעיה לא נובעת מהמעבד או הזכרונות.

תריץ 3DMark06+3DMark05 בלופים (נגיד 3 לופים לכל אחד) ע"מ להיות בטוח שזה לא הכרטיס מסך עצמו (התחממות).

תנסה גרסאות דרייברים אחרות לכרטיס מסך ולכרטיס קול.

תוריד את הגרסא האחרונה של הדרייברים לצ'יפסט.

תנסה גרסאות ביוס שונות.

(אני אישית משתמש ב623-3 -שנחשבת הטובה ביותר לTCCD) - לינק להורדת הגרסא הזו: http://us.dfi.com.tw/Upload/BIOS/N4D623-3.zip

* יש מצב שהספק כוח שלך לא חזק מספיק?

עריכה:

תריץ גם בדיקה לHD עם התוכנה שיש (אם יש) באתר של היצרן, ע"מ להיות בטוח שהHD הוא לא הגורם הבעייתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

S&M קרס כזה פתח את החלון של הVGA HEATING. המחשב אבל לא קרס, רק התוכנה.

3DMARK לפעמים קורס לפעמים לא.

אפשר להסיק מכאן שזה הכרטיס מסך, אבל המחשב קורס גם כשאני בשולחן העבודה, במצבים שכמעט ואין עומד על הכרטיס מסך...

כרטיס מסך יש לי את הדרייבר העדכני ביותר ולכרטיס קול עדכנתי.

יש לי את גרסת הביוס הזאת כבר.

אני בספק אם זה הספק... הוא 420W של אנטק מסדרת TP2...

אני בספק אם יש להיטאצ'י כזה כלי.. נראה לי יש רק למקסטור וWD אבל אני אבדוק...

יש מסקנות אולי?

עוד רעיונות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל זה קורס גם כשאני בשולחן העבודה או במהלך טעינת הוינדוז זה קופא. איך הכרטיס מסך קשור לזה?

גם אין לי ממש עוד כרטיס PCI-E, אז אני מעדיף לשלול את הכל לפני שאני מתעסק עם זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלום אוריפ,

קודם כל תתחיל בשיטה האלימינציה בבדיקת חומרה כדי למצות את התחום הזה--(אם יש מודם 56k) על המחשב?

האם יש לך sp2?

תבדוק שכל הדרייברים באמת מעודכנים ותואמים למערכת ההפעלה שלך.

איזו תכנות רצות לך ברקע(במיוחד אנטי וירוס וחומת-אש)?

כמו כן,תעשה מה שקודמי אמור לך.יכול להיות שבאמת כרטיס המסך עושה לך את הצרות האלה.

נ.ב--אולי יש לך בעית עם הזכרון הוירטואלי של המערכת שגורם לצרות(השגיאות שציינת בדר"כ מראות לכיוון הזה):

תבטל את הזכרון הוירטואלי בכונן של מערכת ההפעלה,ותגדיר אותו מחדש על מחיצה אחרת.

תעזר במאמר הזה(תקרא אותו בעיון רב):

http://net.nana.co.il/Article/?ArticleID=207386&sid=127

בהצלחה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. לא.

2. כן וכולם למעט אחד (של הסורק, אבל המחשב קרס גם לפני שהתקנתי את הדרייבר) מתאימים.

3. AVG והFW של .

4. אני בספק כי זה קרה גם כשאני בשולחן העבודה.

5. אפשר לנסות את זה אבל זה הרבה עבודה שחורה מה שאין לי זמן כרגע אז אם זאת הבעהי נראה אח"כ מה קורה.

מה שכן, אחרי שפרמטתי את המחשב שיניתי את מיקום כרטיס המסך שלי מPCI-E אחד לשני. בשני הוא פעל בPCI-E X2. הזזתי אותו בחזרה וכעת הוא פועל על PCI-E X16, כמו שצריך להיות. טפו טפו טפו, מאז לא הייתה קריסה אחת והרצתי 3DMARK06 כבר פעמיים. אולי זאת הייתה הבעיה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב הרגע הייתה עוד קריסה.

יש לי 2 שאלות:

1. זה שאנחנו מוחקים את הזכרון הורטואלי ומגדירים אותו מחדש, זה שעשיתי פרמוט לא עשה את זה ממילא?

2. אני אבדוק את עניין הפיירוול, אבל עד כמה שידוע לי זה מפריע רק בגלישה, אבל שוב אני אבדוק את העניין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה מחק את הזיכרון הוירטואלי הפירמוט - ככה שאני חושב שזה לא הגורם.

בדקת מתחים, ע"מ להיות בטוח שהספק הוא לא הגורם?

וחשבתי על הרעיון שאולי איזה סינק של חלק כלשהו לא יושב טוב וגורם לו להתחמם, אז כדאי לבדוק גם טמפ' (כי אם הוא לא יושב טוב אז גם במנוחה הטמפ' יהיו גבוהות מהרגיל).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תסיר את הדרייברים של כרטיס מסך לוח אם כרטיס קול , תעלה את המערכת תראה אם אחרי כול הזיהוי הגנרי של XP המחשב לא קורס .

כדי לדעת שלא נדפק לך איזה דרייבר שמשפיע.

אחרי זה תתקין אחד אחד ובינהם תבדוק יציבות .

לדעתי הדרייברים של עושים צרות

אם לא זה תנסה שוב MEMTEST אולי גירסה שונה ,נתקלתי בעבר בזיכרונות שהצליחו לעבור בדיקה הMEMTEST אך הם היו הבעיה.

ואולי הכרטיס מסך באמת מתחמם (תפתח את המארז אפילו שים מאוורר ותראה אולי זה יהיה יציב ואז זאת הבעיה)

אם המסך קופא לגמרי ועכבר לא זז ואתה לא מקבל מסך כחול זה כמעט תמיד כרטיס מסך (או חום או חוסר תאימות ללוח)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1-איזו בדיקות חומרה כבר ניסית לעשות והמערכת עדין קרסה?

2-איזו חומרה היקפית מחוברת למחשב?

3-האם עדכנת לאחרונה את הווינדוס שלך?

-----------------------------------------------------

4-נסה להריץ את הפקודה scannow /f שהיא מתקנת קבצי מערכת פגומים.

5-תקרא קצת הצעות לפתרון:

http://www.experts-exchange.com/Operating_Systems/WinXP/Q_20608326.html

http://support.microsoft.com/default.aspx?scid=kb;en-us;228888

*תתחיל מהלינק השני שהוא יותר חשוב לדעתי.

6-לנסות לעדכן לצורב או להארד דיסק שלך.

בהצלחה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...