כמה?? מעבדי ה-Threadripper 2 עומדים לשבור את כל השיאים

אינטל הבטיחה לנו ביתיים עם 28 ליבות בעיתוי המתאים ביותר – משום שהיום אנחנו כבר מקבלים הבטחה ל-32 ליבות עיבוד, באדיבותה של AMD

כש- הציגה מעבדי לעולם השרתים עם עד 32 ליבות פיזיות ו-64 ליבות לוגיות, במראה כללי דומה מאוד לזה של מעבדי ה-HEDT הביתיים שלה, עלתה לנו בראש המחשב כי ביום מן הימים המספר הענק הזה יהיה זמין גם ליוצרים, עורכים וחובבי גיימינג למיניהם – ומסתבר שהיום הזה היה קרוב הרבה יותר ממה שחשבנו.

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


מפתחת השבבים האדומה חשפה את משפחת ה-Threadripper 2 שלה, עם ליבות Zen Plus מודרניות בתהליך ייצור של 12 ננומטר וללא ליבות גראפיות מובנות – וגרמה להבטחה של אינטל להביא מעבד 28 ליבות ביתי לשוק (שהגיעה רק אתמול) להחוויר לפתע.

כמו אינטל, גם מחליטה להטיל פצצה אמיתית לשוק הביתי בתערוכת Computex 2018

מעבדי ה- 2 יהיו זמינים לאותה תושבת TR4 קיימת ששימשה ומשמשת גם את דור ה- הראשון, עם אותן ערכות שבבים מסוג (לצד ערכת שבבים חדשה ומעודכנת קלות בשם Refresh) – אבל עם הרבה, הרבה יותר ליבות פעילות. 24 ליבות ו-48 נימים ואפילו 32 ליבות ו-64 נימים, כאמור.

הדגמים המובילים בגלגול החדש יאופיינו במעטפת תרמית מפלצתית של כ-250 וואט, לצד תדרי עבודה של 3GHz כבסיס ו-3.4GHz במצב טורבו עבור כלל הליבות, בתוספת לאותם 60+4 עורקי PCI-Express 3.0 שכבר מוכרים לנו וארבעה ערוצי זכרונות .

המראה החיצוני מוכר – אבל מה שבפנים בהחלט הצליח להפתיע אותנו

מעבדי ה-Threadripper 2 אמורים לעקוף את אינטל לא רק בכמות, אלא גם בעיתוי ההגעה לשוק. בעוד שאינטל לא סיפקה מידע ממשי על משפחת המוצרים או הפלטפורמה בה יתמוך דגם 28 הליבות העתידי שלה, שאמור להגיע עד לסוף השנה, ההערכות הן ש- תציע את מעבדיה למכירה כבר בחודש אוגוסט הקרוב, כאשר יש כבר לוחות אם שיתאימו לעבודה עמם. סימן השאלה המרכזי שמרחף כרגע מעל כל מירוץ החימוש המדהים הזה הוא המחירים – אשר טרם ידועים עבור אף אחד מהצדדים.

צפו לעדכונים בהקדם – ואל תשכחו לספר לנו מה דעתכם על ההתפתחות הזו!