CES 2020 לאס וגאס – סיקור חי: מכוניות מעופפות וצעצועים למבוגרים

תערוכת המחשוב והאלקטרוניקה הבידורית הגדולה בעולם תיפתח השבוע בלאס וגאס, ארה"ב – אנחנו כבר שם!

גלגלי עולם המחשבים נעים לאורך השנה בין מספר תערוכות ענק, בהן החברות העולמיות מציגות את ליין המוצרים שלהן, מכריזות על מוצרים חדשים ומתחרות בינן לבין עצמן מי יוצרת יותר רעש והמולה תקשורתית. מזה מספר שנים אנו שולחים את כתבינו להביא לכם, הקוראים, את כל המידע ישירות מתערוכות הענק הללו.

בעבר ביקרנו מספר פעמים בתערוכות שונות מסביב לעולם – בתערוכת CeBIT המתקיימת בכל חודש מרץ בגרמניה, בתערוכת Computex כמובן שהינה תערוכת החומרה הגדולה בעולם המתקיימת בכל חודש יוני בטאיוון, ולחובבי הגאדג'טים והטכנולוגיה – גם בתערוכת CES המתקיימת בכל חודש ינואר בלאס וגאס, ארה"ב.

תערוכת CES (ר"ת עבור Consumer Electronics Show) היא תערוכת האלקטרוניקה הבידורית הגדולה בעולם, והיא מתקיימת בכל שנה בחודש ינואר ברחבי העיר לאס וגאס שבארה"ב. התערוכה מתרכזת במרכז הקונגרסים של לאס וגאס, אבל לאור התרחבותה לאורך השנים כיום החברות המציגות בה משתלטות כמעט על כל בתי המלון (ויש הרבה כאלו) ועל מרכזי כנסים נוספים בעיר, וכל העיר גועשת בתקופה הזו.

התערוכה השנה תיפתח ב-7 לינואר ותתקיים עד ה-10 לינואר 2020 (שעון ארה"ב), אך כמו תמיד כבר יומיים לפני כן התערוכה תיפתח לעיתונאים, שם יקיימו החברות השונות את מסיבות העיתונאים וההכרזות הראשוניות שלהן – ויאפשרו לנו (ולכם!) הצצה לעתיד – רגע לפני כולם. שני הימים המקדימים הללו נקראים Media Days, ואתם בהחלט יכולים לצפות שרוב ההכרזות המעניינות – יוכרזו כבר שם – למעשה עוד לפני שהתערוכה נפתרת רשמית לכל יתר מבקרי התערוכה, שם הם יוכלו לפגוש (ברוב המקרים) את ההכרזות החדשות במו עיניהם.

צילום: HWzone

אז מה צפוי לנו השנה?ֿ

כמו בכל שנה, גם הפעם התערוכה תכלול כמות עצומה של מציגים, כמעט מכל תחום שאפשר להעלות על הדעת. יחד עם זאת, אם להיות כנים, בכל הנוגע להכרזות חדשות – דווקא חברות הטכנולוגיה הגדולות פחות מנצלות את התערוכה להכרזות חדשות (בעיקר כי הן מרימות אירועי הכרזה משלהן) – ואנו צפויים כרגיל לראות פיתוחים חדשים שיגיעו דווקא מחברות קטנות וסטארטאפים צעירים, שיציגו טכנולוגיות קצה שעדיין נמצאות ברובן בשלבי ניסוי וללא חדירה משמעותית לשוק. לדוגמה – מכוניות מעופפות 🙂

אומנם לא מדובר בתערוכת רכב, אבל רכבים כבר מזמן מכילים יותר טכנולוגיה מאשר מכאניקה – וחברות רכב רבות מציגות ב-CES את מיטב הטכנולוגיות החדשות שלהן, בעיקר בתחום ההנעה החשמלית והקישוריות של הרכב לרשת. יונדאי צפויה לעשות צעד נוסף, וככל הנראה תכריז במהלך התערוכה על מה שהיא מכנה ״Personal Air Vehicle”, ובתרגום חופשי – מכונית מעופפת. אנחנו כמובן נמשיך לעקוב ולראות במה מדובר.

לגבי טכנולוגיות קצת יותר נגישות, צפו להרבה התייחסות לטלויזיות 8K חדשות, טלפונים מתקפלים, ורשת ה-5G שכבר מתחילה להחליף את רשת הסלולר ה״מיושנת״ של דור 4, ובהמשך ישיר גם לכל מה שמגיע עם היכולות הללו – העברת כמויות גדולות של מידע ובמהירות – מה שמאפשר ליצור ״ערים חכמות״, מושג שנעשה בו שימוש נרחב ברחבי התערוכה ומתאר את כל מה שאתם רואים כ״העתיד״ – אינטליגנציה מלאכותית, ראיה ממוחשבת, וכמובן רובוטים ענקיים שישתלטו על העיר ויאיימו על המשך קיום המין האנושי כפי שאנו מכירים אותו.

אפרופו מין אנושי, תחום נוסף שוודאי יעניין את חלקכם ולראשונה מגיע ל-CES, הוא למעשה הרחבה של תחום ה-Wellness. בתערוכה קיים מתחם שלם שמיועד למוצרי בריאות, כושר וכו׳, כמובן בשילוב למידת מכונה, אינטליגנציה מלאכותית, ושאר באז-וורדס. השנה, לראשונה ולאחר שסירבו לכך בעבר, מארגני הכנס אישרו להציג במתחם גם מוצרים מתחום ה-ובכן, Sex Tech, המכונה שם באופן רשמי כ-Pleasure Tech. אז אל תשכחו להנות!

צילום: HWzone

אנחנו ב-HWzone כבר נמצאים בלאס וגאס ומחכים לעדכן אתכם בכל מה שקורה בזמן אמת!

מומלץ בחום לעקוב אחרינו בעמוד הפייסבוק שלנו, להצטרף לקבוצת הפייסבוק שלנו שם תוכלו לדבר ולשתף תכנים מעניינים, וגם לעקוב אחרינו בעמוד היוטיוב שלנו – שם נפרסם בזמן אמת תכנים בלעדיים מהדוכנים, מההכרזות וממסיבות העיתונאים – כולל עדכונים חיים בתמונות ובוידאו ישירות מהתערוכה!