Ryzen ב-170 דולר: השלב השני במתקפה של AMD מתחיל

מפתחת השבבים מציגה ארבעה חדשים מהעידן החדש אשר יושקו תחת השם Ryzen 5, ויספקו הצעה מרעננת לרמות מחיר שרלוונטיות הרבה יותר עבור רבים מאיתנו

כמובטח, לא עבר זמן רב מאז השקתם של דגמי ה-Ryzen 7 הראשונים ועד להגעתם של דגמים חדשים נוספים, זולים יותר ואולי אף מעניינים יותר, לפחות עבור חתך מסויים של קהל הצרכנים הפוטנציאלי: הכירו את משפחת ה-Ryzen 5, שתגיע למדפי החנויות "בכל רחבי העולם" ב-11 באפריל, כלומר בעוד קצת פחות מחודש. אפיקומן או מכה שלא כתובה בהגדה? מוזמנים לשפוט בעצמכם.

מוצר הדגל של תת הסדרה החדשה יהיה ה-Ryzen 5 1600X, עם שש ליבות עיבוד פיזיות וטכנולוגיית SMT שמעניקה 12 ליבות עיבוד לוגיות, בתדר בסיס של 3.6GHz ובתדר טורבו מירבי של 4GHz (שיקבל תוספת פוטנציאלית של עד 100MHz נוספים במסגרת טכנולוגיית ה-XFR הטרייה של החברה), ללא ליבה גראפית מובנית כמובן אך עם מכפלת תדר פתוחה כלפי מעלה, צמד ערוצי זכרונות DDR4, תושבת AM4, אותם 16 מגה-בייט של זכרון מטמון מרמה L3 כמו בדגמי ה-Ryzen 7 ומעטפת תרמית של 95 וואט – אשר בדומה לדגמים האחרים של שהוצעו עם מעטפת שכזו מצביע על כך שלא תיכלל יחידת כלשהי במארז, והקונים יזדקקו להתבסס על ייעודי משלהם שירכשו בנפרד. המחיר – 250 דולר בארצות הברית, לא כולל מסים.

משפחה חדשה ומעניינת

מתחת לספינת הדגל יוצע ה-Ryzen 5 1600, שעשוי להיות מסקרן אפילו יותר עם אותן שש ליבות פיזיות ו-12 ליבות לוגיות, אם כי בתדר נמוך יותר של 3.2GHz כבסיס ועד 3.6GHz בהאצה (עם תוספת 100MHz ל-XFR גם במקרה הזה), 16 מגה-בייט של מטמון L3 ומעטפת תרמית צנועה יותר של 65 וואט, שתאפשר לספק אותו יחד עם קירור דגם ה-Spire של כמו ב-Ryzen 7 1700. המחיר כאן יהיה 220 דולר בלבד, שאמורים להפעיל לחץ על מרובעי הליבות (נטולי טכנולוגיית ה-HyperThreading) של .

משושי ליבות לא נצפו בשוק ברמות מחיר אטרקטיביות שכאלה מאז עידן ה-Phenom II

צמד דגמים נוספים יהיו ה-Ryzen 5 1500X וה-Ryzen 5 1400, שניהם עם ארבע ליבות עיבוד פיזיות ושמונה ליבות עיבוד לוגיות בתדרי עבודה של בין 3.5GHz ל-3.7GHz ובין 3.2GHz ל-3.4GHz בהתאמה (הראשון עם XFR מרשים של עד 200MHz והשני עם XFR זעיר של עד 50MHz), מכפלות תדר פתוחות, ללא ליבות גראפיות ועם מעטפות תרמיות של 65 וואט, כאשר הדגם הראשון יוצע בעבור 190 דולר יחד עם ה-Spire, בעוד שהשני יוצע בעבור 170 דולר בלבד יחד עם ה-Stealth הצנוע (והשקט?) יותר.

ההחלטה שלא לכלול במעבד המשושה היקר ביותר עלולה להפוך אותו לדגם הכי פחות משתלם במשפחה

על הנייר, ההצעות של נשמעות פשוט פנטסטיות, עם פוטנציאל לקבל 12 ליבות לוגיות במחיר בו עד כה הייתה לנו גישה לארבע ליבות בלבד, ויכולת לקבל שמונה ליבות לוגיות במקום ארבע ליבות כאלו ברמות מחיר שאמורות להיות מתורגמות ל-800 או 900 שקלים בשוק המקומי.

עם זאת, ראוי לציין כי מעבדיה של ימשיכו לכוון לקהל מצומצם "מתקדם" יותר שרוכש גם כרטיס מסך חיצוני ייעודי עבור המערכת שלו, בזמן שההצעות של אינטל ימשיכו להיות רלוונטיות יותר לכל מי שמעוניינים ביחידה אחת שמספקת הן את צרכי העיבוד הכלליים והן את צרכי העיבוד הגראפי. בנוסף, יהיה מעניין לגלות האם מידת התאימות ממנה יהנו מוצריה של עם כמות ליבות נפוצה ו'מיינסטרימית' הרבה יותר תהיה טובה יותר ביחס לדגמי ה-Ryzen 7 המאסיביים שהציעו כמות גדולה של יחידות עיבוד מקביליות לשוק שלכאורה טרם מוכן לכך.

הדגמים החדשים כוללים 16 עורקי PCI-Express 3.0 עבור לוחות האם, ותומכים בכל ערכות השבבים של הדור החדש, כמובן

יש עוד הרבה שאלות ותהיות חשובות שזקוקות למענה לפני שנוכל להכריז על מנצחת או אפילו על מובילה במירוץ הזה, אבל עצם העובדה שסוף כל סוף יש לנו מגוון גדול יותר של דגמים, , טכנולוגיות וגישות לדבר עליהן ולהתלבט בינן היא מבורכת ומשמחת מאוד מבחינתנו, ואנחנו מקווים שזה ימשיך להיות המצב בשוק מעכשיו והלאה, באופן קבוע ומתמיד.

אילו פעולות תבצע על מנת לשמוע על היתרון הטכנולוגי והתחרותי שלה? זו אחת מהשאלות המעניינות ביותר עבור השנה הקרובה מבחינתנו

במסגרת ההכרזה הנוכחית, אישרה גם כי מעבדי משפחת ה-Ryzen 3 המוזלים אכן יגיעו כמתוכנן, במהלך הרבעון השלישי של השנה, ועתה אנחנו מתקשים שלא לתהות מה בדיוק מתכננת להציע לנו החברה במסגרת משפחה זו: האם יהיו אלה מעבדים מרובעי ליבות פיזיות ללא טכנולוגיית ה-SMT, בדומה למה שמציעה במשפחת ה-Core i5 שלה? או שאולי יהיו אלו מרובעי ליבות פיזיות עם SMT אך בתדרי עבודה מופחתים? כמובן שיהיו שם גם כפולי ליבות (ומרובעי ליבות לוגיות), אשר ינסו להתחרות בהיצע החדש והמרשים של היריבה במסגרת משפחת ה- העדכנית שלה, כך שיש עוד הרבה למה להמתין.

אל תשכחו לוודא שהזכרונות שלכם מהירים מספיקים ומתאימים טכנולוגית על מנת לספק את הביצועים המירביים

לכם כבר יש פייבוריט חדש בשוק הביניים? מוזמנים לספר לנו על כך בתגובות.


שיתוף

הגב

מיין לפי:   החדש ביותר | הישן ביותר | המדורג ביותר
OvO
משתמש

זה נחמד שנוכל לקבל 8 ליבות לוגיות במחיר נמוך, אבל ה8 האלה לא באמת יתנו תפוקה כמו של I7 נכון? אלא במקרה הטוב כמו של I5 בינוני. (תקנו אותי אם אני טועה, והלוואי וכך)

הראל בן ישי
משתמש

לדעתי הryzen 5 הכי חלש יהיה שווה בביצועי ריבוי ליבות לi5 הכי חזק

1stcowgirl
משתמש

כן כן @!
וזה בגלל ההנדסה הגרועה וחךוקת ה CACH.
לדעתי יכלו להוציא מוצר יותר טוב _ (אבל אז בטח גם המחיר היה תואם)

80EA
משתמש

יש לך טעות, הם נותנים יותר מאי7 בהכל חוץ מגיימינג , עכשיו למה אתה צריך את המעבד? עבודה או משחק? וכמה אתה מוכן לשלם??? אני מדבר על ה1800,1700 ומאמין שה1600 לא יאכזב ויעמוד עם חלק מהאי 7 של אינטל אם לא כולם! https://youtu.be/U0jQ_gUqtgI

urib
משתמש
ציטוט של הראל בן ישי

לדעתי הryzen 5 הכי חלש יהיה שווה בביצועי ריבוי ליבות לi5 הכי חזק

אתה באמת מאמין בזה? RYZEN סדרה 7 בקושי מתמודדת עם I7 7700

MekoPelet
משתמש

רייזן 7 לא נועד להתמודד עם 7700 אלה עם 6900K תפסיקו להנפיץ שזה "בקושי מתמודד עם" ותסלכו על מה זה כן מתחרה, כמובן עם אתם מעוניינם בגיימינג אז אין סיבה ללכת על יותר מ4 ליבות גם ככה (נ.ב. גם ה6900K לא טוב בגיימינג כמו ה7700 אז אין על מה להתווכח שזה לא טוב 🙂 )

80EA
משתמש

גיימינג זה לא מולטי טאסקינג והבחור מלמעלה נראה לי היה בכיוון של מולטי טאסקינג…. אם אתה מפעיל רק משחקים יש אמת שה7700k הכי טוב ובזכות רייזן היום הוא גם יותר זול , ראוי להוסיף שיש לי הרגשה שימיו ספורים(של ה7700k( נחכה ונראה😏

DrShawarma
משתמש

לא מבין מה זה כל כך משנה לכם. הם רק צריכים להשתוות בביצועים ולמכור במחיר נמוך יותר. אם היה לי צורך במחשב חדש כרגע, הייתי מוכן לפזול לכיוון AMD, זה כל מה שמשנה להם בסופו של דבר. לרוב האנשים, וגם הגיימרים, 2 פריימים לפה או לשם לא באמת ישנו, אבל 100 דולר זה כבר סיפור אחר.

none77
משתמש
ציטוט של urib

אתה באמת מאמין בזה? RYZEN סדרה 7 בקושי מתמודדת עם i7 7700

כל אחד מסתכל לאן שהוא רוצה.

איפה שרואים מה שאמרת גם i7 6900k בקושי מתמודד עם i7 7700.

80EA
משתמש

בואו אגלה לכם סוד… גם שהמעבד הוא מעולה לגיימינג ונותן 300 fos זה לא טוב… המשחק מקרטע וכן בגיימינג ה7700k עולה על החזקים ביותר מבית אינטל למה על זה לא מתלוננים?…. חחחח

urib
משתמש
ציטוט של MekoPelet

רייזן 7 לא נועד להתמודד עם 7700 אלה עם 6900K תפסיקו להנפיץ שזה "בקושי מתמודד עם" ותסלכו על מה זה כן מתחרה, כמובן עם אתם מעוניינם בגיימינג אז אין סיבה ללכת על יותר מ4 ליבות גם ככה (נ.ב. גם ה6900K לא טוב בגיימינג כמו ה7700 אז אין על מה להתווכח שזה לא טוב :) )

תסתכל בפוסטים קודמים שלי, ותראה בעצמך שמעבד 7700K עושה צחוק מ-RYZEN 1700X גם בתכנות מקצועיות.

Adar Tzivion
משתמש

מחכה שיגיעו כבר המעבדים של AMD לארץ, מקווה שיהיה להם מחיר שפוי.

wizi
משתמש
ציטוט של urib

תסתכל בפוסטים קודמים שלי, ותראה בעצמך שמעבד 7700K עושה צחוק מ-RYZEN 1700X גם בתכנות מקצועיות.

כבר ענו לך האמת.. כל אחד מביט לאן שנוח לו להביט..אפרופו פאנבויס..

urib
משתמש

WIZI תרגיע מדובר על חתיכת סיליקון.

אנשים חייבים לדעת את האמת על המוצר ולא רק הייפ.

80EA
משתמש

היה הייפ שנגמר ברגע שכל העולם עשה בנצים הגיעו למסקנה הבאה… רייזן הוא מכונת עבודה לא משחקים שמשאיר לכל המאבדים אבק ביחס למחיר שלו… אז הוא לא מכונת משחקים… אבל הוא גם לא יאכזב מבחינת הfps בהם …. אין מצב שאני קונה מעבד שיודע רק לשחק…. אני לא יודע מה איתך אבל לצערי אני כבר לא ילד🤗 ואגיד לך עוד משהו הייתי קונה אינטל אם הם היו יותר זולים במכלול כולו ובנוסף לא בא לי להחליף משחות בשביל להוריד טמפ במעבד… אז כרגע אני לא בעד אינטל בעתיד… מי יודע…

wizi
משתמש
ציטוט של urib

WIZI תרגיע מדובר על חתיכת סיליקון.

אנשים חייבים לדעת את האמת על המוצר ולא רק הייפ.

כן צודק. 

מאות אתרי tech בעולם בחנו את המוצר אבל חייבים לשמוע את האמת של אורי-B

תגיד, אתה לא משמיע את האמת שלך פה כבר די הרבה זמן? מישהו עוצר בעדך?

ולגבי להרגיע.. אני הכי רגוע שיש.

בניגוד אליך.

urib
משתמש

אתה מכחיש את זה שיש כרגע בעיה במעבד בהרצה של WIN 10. בגלל אתרי סקירה שסובלים מעודף הייפ.

Michael Biniashvili
משתמש

נא לדייק, יש בעיה במערכת ההפעלה, ומיקרוסופט ציינו שיתקנו את זה.
לעומת הבעיה שאתה מציג, שלא קיימת.

wizi
משתמש
ציטוט של urib

אתה מכחיש את זה שיש כרגע בעיה במעבד בהרצה של WIN 10. בגלל אתרי סקירה שסובלים מעודף הייפ.

אורי ידידי.

אחריות על בעיות ראיה שלך , באמת לא בתחום סמכותי. מעולם לא טענתי שהם מושלמים. תקרא שוב. זה עוזר בדרך כלל. 

תקרא שוב את הפוסטים שלי. זה שאתה מתעקש לנסות לצייר בכל דרך את מעבדי AMD ככשלון זאת בעיה שלך בהבנת המציאות

מעבדי AMD מצויינים, לא חפים מבעיות. לא הכי טובים בכל תחום ובהחלט טובים מאוד.

תנסה להתמקד בבקשה בעובדות ולא בפנטזיות כמו הפרסומים שלך על זה שלא ניתן להמהיר את מעבדי רייזן מעבר לליבה אחת.

מקווה שאני עוזר לך בנושא להבין ולהפנים. 

askme
משתמש

^^^^

^^^^

 

מה קורה ? למה אתם חוצים דיונים תוך נפנוף "האמת האבסולטית" שלו ?

תרפו קצת. מתחיל להיות "כל המוסיף – גורע"  .

 

9_9

wizi
משתמש
ציטוט של askme

^^^^

^^^^

 

מה קורה ? למה אתם חוצים דיונים תוך נפנוף "האמת האבסולטית" שלו ?

תרפו קצת. מתחיל להיות "כל המוסיף – גורע"  .

 

9_9

ממש לא חוצים ואין שום אמת אבסולוטית:)

כתבתי בצורה ברורה, מעבדי AMD טובים, לא חפים מבעיות לא הכי טובים בכל התחומים ועדיין מעבדים טובים מאוד.

משתדל למקד את מה שאני אומר על עובדות ולא על משאלות לב אבל הכל ברוח טובה. לא לדאוג :)

askme
משתמש

אין כמו רוח טובה !

 

:)

urib
משתמש

שורה תחתונה:

RYZEN מעבד לא בשל עדיין לעבודה על WIN 10.

אל תקנו תחכו! לעדכון מצד AMD וגם MS.

סבבה הכל טוב, אני את שלי כתבתי… 

Michael Biniashvili
משתמש

שוב, הבעיות הן במיקרוסופט שלא עוש התאמה למעבדי רייזן!
ובנוסף, שמעבדי הC2C של אינטל יצאו לשוק, למיקורסופט היתה בעיה דומה של התאמה למעבד החדש והארכיטקטורה! ..
אבל בו לא נדבוק בעובדות!……

Epidem
משתמש

אל תשכחו שהמעבדים האלה רק יצאו ועוד לא יצאו עדכונים לתוכנות / מע.הפעלה שידעו לנצל אותם באופן מלא. זאת ארכיטקטורה חדשה לגמרי!!!
בדיוק כמו דור חדש של כרטיסים שבתקופה הראשונה מקבלים מלא עדכונים בדרייבר כדי להריץ הכל בייעול מירבי (וכמובן יש שיפור בביצועים בעדכונים האלה)…

בור ועם הספר
משתמש

אורי אתה ממקד את האלומה רק למוצרי אדובי ומסיק מכך על עולם התוכנה כולו. זה בפירוש לא נכון.

 

הרייזנים המתומנים חזקים משמעותית מכל אינטל מרובע בזכות הליבות במגוון רחב מאד של משימות. התחרות היא לא מול ה7700 המעולה כשלעצמו אלא ה69XX. אגב, במשימות שלא דורשות ריבוי נימים ובמשחקים ה7700 טוב גם מאחיו הגדולים.

 

הסקה במקרה הזה מן הפרט (תוכנות אדובי בלבד) אל הכלל היא שגוייה ומטעה.

 

OvO
משתמש

עקרונית זה לא כזה משנה לי כמה נימים או ליבות יהיו למעבד. אם נסתכל על מעבד כעל קופסה שחורה עם ביצועים מסוימים בתג מחיר מסוים,

 

אני אקח את המעבד שייתן לי את הביצועים המקסימליים עבור כל שקל, בין אם מדובר ב4 ליבות או 8 או whatever, ולכן מבחינתי שני מעבדים מתחרים הם שני מעבדים שהם באותו המחיר. 

 

 

בהודעה הראשונה שלי (שמשום מה דורגה שלילית oO), התייחסתי לכך שזה לא באמת חשוב שאנחנו מקבלים מעבד עם 8 ליבות לוגיות שראינו עד כה רק מI7, מה שחשוב בתכלס זה הביצועים.

wizi
משתמש

מזל שבאת . אחרת איך היינו יודעים שמדובר בהנדסה גרועה וחלוקת קאש עוד יותר גרועה.

מודה שעולה על קצה הלשון לעקוץ ולהגיד לך שזה קצת עלוב שמוצר מהונדס כל כך גרוע עם קאש בעייתי כל מביס בחלק מהמבחנים את ה 6900 המהונדס לעילא של אינטל.

אבל נניח לזה. את צודק. פח של מוצר. 

MekoPelet
משתמש

להגיד שרייזן כישלון ממש לא נכון. 

בטח שלא כשהמניות שלה עלו פי8 משנה שעברה.

 

wpDiscuz