שנה טובה: YouTube מסכמת שנה במוסיקה הישראלית

מהם הקליפים הכי ניצפים? מיהם האמנים הכי פופולריים? ואיזה אמן ישראלי אהוב במיוחד בחו"ל?‎

YouTube מסכמת את השנה העברית שחלפה במוסיקה הישראלית ומפרסמת את דירוג הזמרים והזמרות המקומיים הנצפים ביותר בישראל לשנת תשע״ט (אוגוסט 2019 – אוגוסט 2019). הדירוג נקבע לפי מספר הצפיות הכולל לו זכה כל אמן, כלומר סכימת הצפיות במגוון הערוצים השונים בהם זמינים שירי האמנים.

את החמישיה הראשונה פותח אייל גולן. במקום השני מדורג עומר אדם, ואת המקום השלישי תופס עדן חסון. האישה היחידה בעשירייה הפותחת, עדן בן זקן, הגיעה למקום הרביעי, ואיתי לוי חותם את החמישיה. סטטיק ובן אל מדורגים במקום השישי, ולאחר מכן בעשיריה מדורגים ישי ריבו, סטפן לגאר, בניה ברבי ומשה פרץ.

YouTube גם חושפת את שלושת השירים הישראלים שזכו למספר הצפיות הכולל הגבוה ביותר בשנה העברית החולפת: למקום הראשון הגיע הדואט של אייל גולן ובניה ברבי "ממה את מפחדת", במקום השני נמצא "רחוק מכולם" של עומר אדם, ובמקום השלישי מופיע השיר הפופולרי "ברגעים שאת הולכת" של אושר כהן – שלא מדורג כלל בעשירייה הראשונה של האמנים הפופולריים…

שנה טובה, מ-YouTube
שנה טובה, מ-YouTube

למקרה שתמיד תהיתם, עכשיו זה רישמי – מסתבר שלמוסיקה הישראלית ישנם מאזינים רבים גם מחוץ לגבולות ישראל. בדיקה מיוחדת של YouTube שבוצעה לראשונה, מדרגת את המדינות בהן נצברו הכי הרבה צפיות לעשרת האמנים הישראלים הפופולריים ביותר. במקום הראשון מדורגת ארה״ב, במקום השני צרפת, ואחריהן בסדר יורד: הודו, גרמניה וטורקיה.

בניתוח פרטני לפי אמנים, אפשר למצוא הפתעות לא מעטות. כך למשל, הכי הרבה צפיות (מחוץ לישראל) יש לאיתי לוי מהודו ולאחר מכן מויאטנם, ארצות הברית ואינדונזיה. עדן חסון זוכה לצפיות מארה"ב, צרפת וקנדה.

אם אתם מגלגלים עכשיו עיניים, אתם לא לבד…

רפי גינת צילום: יח"צ

על פי נתוני YouTube, אייל גולן הוא האמן הישראלי הראשון שחצה את רף מיליארד ההשמעות. גם להיט האירוויזיון של נטע "Toy" רשם הישג משמעותי, בהיותו הקליפ הישראלי הראשון שהגיע למאה מיליון צפיות ברחבי העולם.

להקת A-WA מצליחה במיוחד בחו״ל בשנה האחרונה, כאשר מקורן של 70% מההשמעות שלהן הן של גולשים מרחבי העולם.

 

מסכמים את שנת תשע"ט במוסיקה הישראלית

  • "ממה את מפחדת" של אייל גולן ובניה ברבי הוא השיר הפופולרי של השנה
  • הזמרים הנצפים ביותר בשנה החולפת הם: אייל גולן, עומר אדם ועדן חסון
  • עדן בן זקן, שמדורגת במקום הרביעי, היא האישה היחידה בעשירייה הראשונה
  • ארה"ב, צרפת, הודו, גרמניה וטורקיה – המדינות מהן הכי הרבה גולשים צפו בעשרת האמנים המובילים (מחוץ לישראל)
  • A-WA מצליחה במיוחד בחו"ל עם 70% צפיות מחוץ לישראל
  • השיר TOY של נטע ברזילי הוא הקליפ הישראלי הראשון שחצה את רף 100 מיליון הצפיות ברחבי העולם

 

כזכור, בתחילת החודש השיקה YouTube את YouTube Premium ואת YouTube Music בישראל. השירותים מאפשרים צפייה בתכנים ללא פרסומות, הפעלה של שירים וסרטונים ברקע גם בזמן גלישה באפליקציות אחרות, חיפוש חכם למציאת שירים ללא שם השיר או המבצעים ועוד.