עסקת הענק של Qualcomm ו-Broadcom: סוף המשחק? (עודכן) • HWzone
טכנולוגיה

עסקת הענק של Qualcomm ו-Broadcom: סוף המשחק? (עודכן)

עדכון 2: בעקבות ההנחיה שהגיעה מטראמפ בכבודו ובעצמו מודיעה Broadcom כי תפסיק לאלתר את נסיונותיה לרכוש את , אם כי במקביל תמשיך לפעול להעברת המטה שלה אל תוך ארצות הברית בחודשים הקרובים.

האם זה אומר שהסאגה הזו הגיעה אל סיומה הרשמי, או שזו רק הפוגה קלה לפני שנתחיל לקבל שמועות ודיווחים אודות חברות ענק אחרות שעשויות לנסות ולהשתלט על מפתחת שבבי ה-Snapdragon? מוזמנים לנסות ולנחש ביחד איתנו.

עדכון: ברשת מדווחים כי הנשיא אמריקאי הורה לבלום את נסיונות הרכישה של בידי בהווה, בשל חששות לבטחון הלאומי במסגרת העברת השליטה בחברה אמריקאית מרכזית לחברה אחרת שמרכזה מחוץ למדינה.

הכתבה המקורית: דיווח חדש של הוול סטריט ג׳ורנל מעריך כי יצרנית השבבים תוכל להפוך את עסקת הרכישה הכי גדולה שיש למטורפת אף יותר

הגעתו המתקרבת במהירות של הדור הסלולרי החמישי, יחד עם כל החידושים והשכלולים שהוא מבטיח, מאיימת לערבב מחדש את כל הקלפים בשוק השבבים וליצור שותפויות ענק חדשות ומפתיעות – אחת מהן היא זו של Broadcom ו-, אשר מנהלות קרב בשווי 120 מיליארד דולר על איחוד אפשרי מזה מספר חודשים.

"מפסידה" עיקרית מהצלחת מהלך זה עשויה להיות חברת , אשר חולמת להפוך למובילה של טכנולוגיות ה-5G לאחר כשלון יחסי בדור הנוכחי – וכעת נראה כי באינטל עשויים גם לפעול ולצאת בהצעת רכישה אדירה של Broadcom עצמה, אם יחושו כי יש סיכויים אמיתיים להצלחת עסקת הרכישה של . במילים אחרות, באינטל מוכנים לעשות הכל בכדי למנוע את שילוב הכוחות בין שתי המתחרות העיקריות שלה – כולל לבצע רכישה נגדית שתבלום את המהלך כולו.

לא באמת "רוצה" לרכוש את , כך נראה – אך עשויה להחליט לעשות זאת אם תרגיש סכנה למיקומה בשוק התקשורת האלחוטית של המחר

ראוי לציין כי ל-Broadcom יש שווי שוק מנייתי של מעל ל-100 מיליארד דולר, כך שעסקת השתלטות או רכישה מצידה של תהיה ככל הנראה עסק יקר עוד יותר מהנסיון של Broadcom לרכוש את – כאשר אפילו שווי של 150 מיליארד דולר הוא כנראה לא מופרז מדי במצב הזה.

סביר להניח כי צפויים לנו עוד שבועות ואף חודשים רבים של שמועות ומאבקים משפטיים ורגולטוריים עד שנדע איזה דג בולע את האחר – אך אין ספק שכל תוצאה כאן תעצב באופן ישיר את מראה שוק המחשבים והמכשירים החכמים בעתיד הנראה לעין.

סביר להניח כי עד סוף העשור נראה עוד כמה וכמה בריתות ענק טכנולוגיות שיתיימרו לשנות את כל מערך יחסי הכוחות הקיים בשוק – לקראת בואו של דור חדש שלשולטות בו תהיה דומיננטיות מובהקת למשך שנים רבות

תגיות

תגובה אחת

  1. בטוח שאין שם מעורבות של ביבי שייתן 100 מיליארד דולר בתמורה לסיקור חיובי ברשת הפנימית של אינטל?

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close