עוד אכזבה? Terminator: Dark Fate נחת בקולנוע • HWzone
טכנולוגיה

עוד אכזבה? Terminator: Dark Fate נחת בקולנוע

הכתבה המקורית: 'שליחות קטלנית: עתיד אפל' ינסה להוכיח שלמותג הקולנועי אשר חגג יום הולדת 35 לאחרונה עדיין יש סיבה להתקיים 

בסוף השבוע הנוכחי יגיע אל בתי הקולנוע בארץ, ובעשרות מדינות נוספות ברחבי העולם, הפרק השישי בסדרת 'שליחות קטלנית' המפורסמת – שאינו דומה לשלושת קודמיו שנחשבים אכזבות משמעותיות עבור קהל המעריצים, מסיבה אחת פשוטה: יצירתו התרחשה בהובלת ג'יימס קמרון, הבמאי המקורי שהביא לנו את ארנולד שוורצנגר בתור מחסל רובוטי חסר רחמים מהעתיד.

הזכויות למותג חזרו אל קמרון, הבמאי של 'שליחות קטלנית' המקורי מ-1984 ושל 'שליחות קטלנית 2' המופתי (ובין היתר גם הבמאי של להיטי הענק 'טיטאניק' ו'אוואטר'), לאחר שנים ארוכות – והוא החליט לגייס את טים מילר אל כסא הבמאי ולהתעלם מכל שלושת הסרטים שנוצרו ללא סיוע שלו בכדי להפיק פרק חדש בסאגה שיקים לתחייה את החיבה והאהדה למקור.

הדור הישן חוזר לסיבוב חדש – ולמרות שזה נשמע כמו גימיק תחילה, לפי התגובות המוקדמות נראה שזה עובד לא רע

האם המשימה הושלמה בהצלחה? 'שליחות קטלנית: גורל אפל' זוכה לביקורות חיוביות למדי בשלב זה, עם 70 אחוזי ביקורות חיוביות מהמבקרים ו-87 אחוזי הצבעות חיוביות מהצופים בהתבסס על האתר Rotten Tomatoes – נתונים דומים לאלו של סרט עדכני אחר בעל סיווג R מהתקופה האחרונה, Joker, שסייעו לו לשבור ובגדול את כל הציפיות והתחזיות עבורו. האם לסרט שהוגדר בתור הטוב ביותר בסדרה מאז 'שליחות קטלנית 2' (כנראה המחמאה הכי גדולה שהוא יכל לצפות ולקבל, בהתחשב במעמד הקאלט אותו צבר אותו הסרט משנת 1991 במרוצת השנים) יש סיכוי להפוך גם ללהיט מסחרי? לא בטוח, אבל אנחנו כבר יודעים שתמיד אפשרות לצפות להפתעות.

כשלון מהדהד של ההפקה הזו עשוי להיות סוף הדרך עבור הטרמינייטור, הפעם באמת – ואילו הצלחה יכולה להקפיץ אותו חזרה אל המיינסטרים בגדול

סוף השבוע הראשון של Dark Fate בצפון אמריקה צפוי לספק בין 40 ל-45 מיליו דולר, וכ-130 מיליון דולר לערך בכל רחבי העולם (כולל השוק הסיני שעתיד להיות פופולרי מאוד עבור הכותר) – לא בדיוק פתיחה שוברת שיאים, אך ראוי לזכור כי מדובר בחודשי החורף ולא בתקופת שוברי הקופות הגדולה של האביב והקיץ. כמה הפתעות חיוביות כאן – ויהיה זה סביר לראות המשכיות עם עלילות נוספות של T-800 ודומיו.

מתככנים ללכת לצפות ב'עתיד אפל' על המסך הגדול, או שלא? בואו לדבר על זה בתגובות.

עדכון: שידור חוזר של הצלחת ה-Joker לא יהיה לנו כאן, כך נראה – הטרמינייטור השישי איכזב עם הכנסות של פחות מ-30 מיליון דולר בצפון אמריקה, פחות מ-30 מיליון דולר בסין ופחות מ-105 מיליון דולר בהיבט בינלאומי שלם, לעומת ציפיות לסכומים של 130 מיליון דולר ויותר. עבור סרט עם תקציב הפקה מדווח של מעל ל-185 מיליון דולר אשר זקוק להכנסות קולנועיות של קרוב ל-500 מיליון דולר בכדי להניב רווחים – מדובר באכזבה לא קטנה.

לעומתו, Joker עצמו נראה בדרך הבטוחה להכנסות של מיליארד דולר ומעלה – הוא ניצב על סכום עולמי של 934 מיליון דולר לאחר סוף השבוע החמישי שלו על המסך הגדול, ושרד בהצלחה רבה גם את כניסתו של המתחרה החדש שלו שמכוון אל קהל יעד דומה.

תגיות

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close