סכנה טכנולוגית? הכירו את האקדח המודפס הראשון (עודכן) • HWzone
טכנולוגיה

סכנה טכנולוגית? הכירו את האקדח המודפס הראשון (עודכן)

מהפכת ההדפסה בתלת-מימד עוברת עוד שלב ומציגה אקדח שכל חלקיו מודפסים, ועשויים מפלסטיק

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


הבעיה הגדולה ביותר שבה נתקלו חסידי הנשק המודפס הייתה כיצד לייצר כלי שלא יתפוצץ להם בין הידיים. היות ומכלול הנשק כולו, כולל הקנה, עשוי מפלסטיק, הגזים הלוהטים המשתחררים בעת ירי עלולים לגרום להתפרקות או אף התפוצצות האקדח הביתי ביד המשתמש.

לאחר מחקר של כשנה ומספר דורות של פיתוח, הוציאו Defense Distributed, החבורה האנרכיסטית שמאחורי הנשקים המודפסים, שרטוטים להדפסה עצמית של אקדח בשם Liberator, הכוללים את כל החלקים, לבד מפין הירי (נוקר) וכמובן תחמושת.

פין הירי עם זאת, הוא מסמר פשוט שאפשר לקנות בכל חנות לחומרי בניין, ותחמושת הרבה יותר קל להשיג מאשר נשקים.

ואלה כל רכיבי האקדח, כולל קליע שאותו צריך לרכוש בנפרד

בנוסף לכך, היות והאקדח אכן מאבד את הבטיחות והיעילות שלו מהר מאוד, ניתן לייצר מספר קנים, שניתנים להחלפה תוך שניות, ויאפשרו המשך ירי באותו כלי .

קוטר הקליע הוא 0.380, שהוא קטן למדי ומאפשר לאקדח לפעול בצורה בטוחה יחסית תודות לכמות חומר הנפץ ההודף הקטנה שבו.

תראו מה קיבלתי מתנה ליום ההולדת! (הקמצן אפילו לא טרח לקנות, סתם הדפיס)

סרטון הוידאו המצורף מראה כי ניתן לבצע ירי תקין באקדח המודפס, אך עם זאת, רמת הדיוק שלו אינה גבוהה היות ולמרות שהקנה מחורץ בכדי לגרום לקליע להסתובב במעופו, אורכו אינו ארוך מספיק כדי לספק מסלול בליסטי מיוצב (בדומה לרובה ציד קצוץ קנה שטוב למרחקים קצרים בלבד).

עם זאת, אל תטעו: האקדח קטלני בדיוק באותה מידה ככל כלי חם אחר, ויש להתייחס אליו ככזה.

כך נראה קובץ ההדפסה בהדמיה לפני שהוא יוצא כחלק פלסטיק מצוחצח

כיום, יכולת ההתמודדות של רשויות החוק עם האקדחים הביתיים הללו היא קטנה מאוד. אמנם מכונות השיקוף (רנטגן) עשויות להראות צללית של חלקי האקדח, אך בגלל החומר ממנו הם עשויים, הצללית תהיה קלושה מאוד, תוכל להתמזג עם שאר הפריטים במזוודה, ויהיה קשה מאוד להבחין ולדעת שאלו חלקי אקדח בכלל.

סביר להניח שדרך ההתמודדות היחידה שתהיה לרשויות היא איסור על מכירת מדפסות ללא רישוי ורישום – בדומה לכלי כיום. אך יהיה לא קל להגן על החלטה כזו בבית משפט, היות והשימושים במדפסות כאלה רק יהפוך זול נפוץ יותר עם הזמן. (ניתן להשתמש בכוהל למשל כדי לייצר פצצות, שלא לדבר על סמים סינתטיים כאלה ואחרים, אך לא הפכו אותו לבלתי חוקי בגלל שלל השימושים החוקיים והנפוצים אם לא חיוניים שלו)

אין ספק כי הן הממשלות והן גופי החוק השונים לא יקבלו (ובעצם כבר לא מקבלים) את ההתפתחות הזו בברכה, וננקטים צעדים בכיוון של הפיכת כלי מודפסים לבלתי חוקיים, אך קידמה היא לפעמים כמו בולדוזר, אפשר לעמוד לו בדרך, אבל רוב הזמן זה רק אומר שאתה תהפוך לפנקייק בטעם מחאה. (לא חמאה, מחאה)

האם אתם בעד היכולת לייצר כלי קטלני בבית, או שאולי זה לא רעיון כל כך טוב? ספרו לנו בתגובות!

עדכון: באופן לא ממש מפתיע, מסתבר כי ממשלת ארצות הברית לא ממש חיבבה את הרעיון שאנשים יוכלו לייצר כלי יריה בביתם, אז משרד הפנים האמריקאי הפעיל את כוח הממשל הפדרלי ואסר אתמול (ה-9 במאי 2013) על האתר לאפשר הורדה של המודלים המדוברים. זאת כמובן, לאחר שכ-100,000 אנשים כבר הורידו (וסביר להניח שגם יצרו אתרי מראה להורדה) את המודלים להדפסת כלי .


תגיות

5 תגובות

 1. וכבר נשבר
  האקדח שמונך בארגז עם הריפוד כבר לא שמיש לאחר שנישבר הלחצן שלו (או איך שלא תקראו לזה)
  שימושי אבל כמו סיני חד פעמי
  עדין לא מספיק חזק בשביל זה

 2. כל זה רק הייפ של חברת המדפסות
  אני עובד ב cnc בכרסום מכיר את התוכנות ואת המכנות שאיתם אני מייצר כל מיני חלקים ותנו לי לחדש לכם משהוא כבר משנות השישים יכולתה ליצר נשק בבית עם מכונת cnc בייתית וגם אז היו מחשבים שיכלו לספק תוכנית כאלה אז להרגיע את המהומה סביב מדפסת תלת ממד כי עד כמה שיצא לי להכיר את התחום נשק אמיתי לא יצא כאן והסיבה שלא מיצרים נשק בבית כי זה מסוכן ליורה פחות מלמטרה

 3. לא נשק ולא כלום
  הכל בסך הכל גימיק, לא דובים ולא יער, לקודי וילסון האחראי על השטיק הזה אין מושג בהנדסת מכונות ובנדסת נשק, יש מקרים שפלסטיק וחומרים פולימריים לא עונים על הצרכים המכאניים כמו במקרה הנ"ל הקנה אינו קנה הוא מעיין בית בליעה עם ציונור קצקצר שלא תורם מאומה להקניית מסלול מעוף בליסטי ואטימת גזים מאחורי הקליע שתורם לעוצמתו כך שבפועל הכדור נורה בכוח מינימלי ולאחד מטרים ספורים פשוט נופל אל הקרקע, נוסיף את העובדה שהמכשיר הזה מצריך טעינה ידנית של כל כדור וכדור כך שהמרווח בין ירי אחד לשני הוא נצח העמידות של כל הדבר הזה מוטלת בספק גדול ולא הוזגה שום הוכחה ממשית שהוא יכול לירות יותר מכמה כדורים בודדים מבחינת טכנולוגית נשק הוא רחוק בסביבות ה1830 ולבסוף הוא גדול וגס בצורה בלתי רגילה לא הייתי חושב שמשהו יתחוב אותו בתוך מכנסיו, בקיצור סתם נסיון כושל

 4. אני חושש שלא הבנתם את הסכנה האמיתית
  טרוריסטים ינסו להעלות כלי נשק כאלה למטוסים ומספיק איום ביריה בשביל להכניע מטוס שלם וזאת צרה צרורה.

 5. באתר הטורנטים הקרוב למקום מגוריכם…
  כנראה שהממשל האמריקאי לא למד עדיין את לקחי העבר (מישהו זוכר את הימים שבהם היה אסור לייצא תוכנות הצפנה, ואת הסערה שפירסום PGP יצר?)
  הסוסים כבר ברחו מהאורווה, ואין דרך לשלוט במידע שפורסם, לא בעידן האינטרנט. לטוב ולרע.

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close