סכנה טכנולוגית? הכירו את האקדח המודפס הראשון (עודכן)

5 תגובות

מהפכת ההדפסה בתלת-מימד עוברת עוד שלב ומציגה אקדח שכל חלקיו מודפסים, ועשויים מפלסטיק

הבעיה הגדולה ביותר שבה נתקלו חסידי הנשק המודפס הייתה כיצד לייצר כלי שלא יתפוצץ להם בין הידיים. היות ומכלול הנשק כולו, כולל הקנה, עשוי מפלסטיק, הגזים הלוהטים המשתחררים בעת ירי עלולים לגרום להתפרקות או אף התפוצצות האקדח הביתי ביד המשתמש.

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


לאחר מחקר של כשנה ומספר דורות של פיתוח, הוציאו Defense Distributed, החבורה האנרכיסטית שמאחורי הנשקים המודפסים, שרטוטים להדפסה עצמית של אקדח בשם Liberator, הכוללים את כל החלקים, לבד מפין הירי (נוקר) וכמובן תחמושת.

פין הירי עם זאת, הוא מסמר פשוט שאפשר לקנות בכל חנות לחומרי בניין, ותחמושת הרבה יותר קל להשיג מאשר נשקים.

ואלה כל רכיבי האקדח, כולל קליע שאותו צריך לרכוש בנפרד

בנוסף לכך, היות והאקדח אכן מאבד את הבטיחות והיעילות שלו מהר מאוד, ניתן לייצר מספר קנים, שניתנים להחלפה תוך שניות, ויאפשרו המשך ירי באותו כלי .

קוטר הקליע הוא 0.380, שהוא קטן למדי ומאפשר לאקדח לפעול בצורה בטוחה יחסית תודות לכמות חומר הנפץ ההודף הקטנה שבו.

תראו מה קיבלתי מתנה ליום ההולדת! (הקמצן אפילו לא טרח לקנות, סתם הדפיס)

סרטון הוידאו המצורף מראה כי ניתן לבצע ירי תקין באקדח המודפס, אך עם זאת, רמת הדיוק שלו אינה גבוהה היות ולמרות שהקנה מחורץ בכדי לגרום לקליע להסתובב במעופו, אורכו אינו ארוך מספיק כדי לספק מסלול בליסטי מיוצב (בדומה לרובה ציד קצוץ קנה שטוב למרחקים קצרים בלבד).

עם זאת, אל תטעו: האקדח קטלני בדיוק באותה מידה ככל כלי חם אחר, ויש להתייחס אליו ככזה.

כך נראה קובץ ההדפסה בהדמיה לפני שהוא יוצא כחלק פלסטיק מצוחצח

כיום, יכולת ההתמודדות של רשויות החוק עם האקדחים הביתיים הללו היא קטנה מאוד. אמנם מכונות השיקוף (רנטגן) עשויות להראות צללית של חלקי האקדח, אך בגלל החומר ממנו הם עשויים, הצללית תהיה קלושה מאוד, תוכל להתמזג עם שאר הפריטים במזוודה, ויהיה קשה מאוד להבחין ולדעת שאלו חלקי אקדח בכלל.

סביר להניח שדרך ההתמודדות היחידה שתהיה לרשויות היא איסור על מכירת מדפסות ללא רישוי ורישום – בדומה לכלי כיום. אך יהיה לא קל להגן על החלטה כזו בבית משפט, היות והשימושים במדפסות כאלה רק יהפוך זול נפוץ יותר עם הזמן. (ניתן להשתמש בכוהל למשל כדי לייצר פצצות, שלא לדבר על סמים סינתטיים כאלה ואחרים, אך לא הפכו אותו לבלתי חוקי בגלל שלל השימושים החוקיים והנפוצים אם לא חיוניים שלו)

אין ספק כי הן הממשלות והן גופי החוק השונים לא יקבלו (ובעצם כבר לא מקבלים) את ההתפתחות הזו בברכה, וננקטים צעדים בכיוון של הפיכת כלי מודפסים לבלתי חוקיים, אך קידמה היא לפעמים כמו בולדוזר, אפשר לעמוד לו בדרך, אבל רוב הזמן זה רק אומר שאתה תהפוך לפנקייק בטעם מחאה. (לא חמאה, מחאה)

האם אתם בעד היכולת לייצר כלי קטלני בבית, או שאולי זה לא רעיון כל כך טוב? ספרו לנו בתגובות!

עדכון: באופן לא ממש מפתיע, מסתבר כי ממשלת ארצות הברית לא ממש חיבבה את הרעיון שאנשים יוכלו לייצר כלי יריה בביתם, אז משרד הפנים האמריקאי הפעיל את כוח הממשל הפדרלי ואסר אתמול (ה-9 במאי 2013) על האתר לאפשר הורדה של המודלים המדוברים. זאת כמובן, לאחר שכ-100,000 אנשים כבר הורידו (וסביר להניח שגם יצרו אתרי מראה להורדה) את המודלים להדפסת כלי .