סוף לחגיגה? הפטור ממע"מ ברכישות מקוונות מחו"ל עלול להתבטל • HWzone
טכנולוגיהצרכנות

סוף לחגיגה? הפטור ממע"מ ברכישות מקוונות מחו"ל עלול להתבטל

הצו אשר הופך את הרכישות הקטנות בחנויות מקוונות מחוץ למדינה למשתלמות כל כך עשוי להתבטל בשל הגירעון התופח

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


אוהבים לעשות קניות מתוך המחשב האישי או מהסמארטפון? יתכן שבקרוב העסק יהיה יקר יותר ב-17 אחוזים, גם במידה ואתם מקפידים לא לחצות את הרף המוכר של 75 דולר.

לפי דיווח באתר האינטרנט של גלובס, במשרד האוצר בוחנים את האפשרות לבטל את הפטור ממסים בייבוא אישי של עד 75 דולר להזמנה – כאשר המשמעות המיידית של מהלך שכזה תהיה תוספת קבועה של 17 אחוזים (מע'"מ) בכל רכישה של כל מוצר ובכל סכום, בתוספת למסי רכישה אפשריים נוספים בקטגוריות מוצרים מסויימות.

קמעונאים רבים בארץ מצהירים כי הפטור ממע"מ לרוכשים פרטיים ברשת אינו הוגן ואינו מאפשר להם לספק תחרות הגונה, שכן הם מחוייבים בתשלום החל מהשקל הראשון, אשר מגולגל אל הצרכנים עצמם באופן טבעי

אין ספק כי לפטור זה, לצד צו אשר ביטל את מסי הרכישה עבור חלק ניכר ממוצרי הצריכה לפני מספר שנים, היה תפקיד מכריע בהפיכתן של הקניות המקוונות למעין לאומי בישראל – עם צפי להיות מ-100 מיליון חבילות בייבוא אישי מחו"ל בשנה הנוכחית.

אם אכן יוחלט על ביטול הפטור, במטרה להוסיף מאות מיליוני שקלים לקופת המדינה בכדי לצמצם את הגרעון הממשלתי ומבלי להכריז על העלאת מסים באופן פומבי וגורף, יהיה מעניין בהחלט לבחון כיצד זה ישפיע על הרגלי הקנייה של הצרכנים הישראלים – האם נראה הפחתה של הרכישות מחו"ל או לחילופין צמיחה בהזמנות גדולות ויקרות יותר.

סביר להניח כי גורל החלטה זו יקבע לאחר הרכבתה של ממשלה חדשה וכניסה של שר אוצר חדש לתפקיד, אך כשלפנינו ניצבות ידיעות על הגירעון התופח מצד אחד והבטחות לכך שלא תהיה העלאת מסים (לכאורה) מצד שני – נראה כי האפשרות של ביטול הטבה זו (שנהוגה בהרבה מדינות מערביות אחרות, עם סכומי רף משתנים שאף גבוהים יותר בחלק מן המקרים) הופכת להגיונית יותר ויותר.

בעבר קיווינו לראות יוזמה ממשלתית אשר תגדיל את רף פטור המע"מ והמסים עוד יותר ותעניק אפשרות להזמין מגוון גדול עוד יותר של פריטים ומוצרים בזול – אך נכון לעכשיו יתכן שאנחנו קרובים יותר למצב הפוך לצערנו. נקווה כי 'תוכנית המגירה' המדווחת תישאר במגירה


תגיות

8 תגובות

   1. בני זונות ! ! !
    הרסו לנו המדינה!!!
    האחת הייתה המזרן של הקיבוץ ונפלה לשתייה, בית עם שתיינית זה בית הרוס!
    היא חולת שליטה ושולטת על כולם!
    ההתעללות הנפשית שכל דיירי בלפור עוברים היא התעללות הכי מכוערת שיש!
    הדבר היחיד שיותר מכוער ממנה זו ההכחשה שדיירי בלפור חיים בה!
    פשוט הרסו לנו את המדינה!
    בטבע אין כזה דבר בית שיש בו אלכוהוליסט שהנוכחות שלו לא משפיעה על הסובבים…. כולם כולל כולם מנוהלים ע"י ההתנהגות של השתיין _ (ובמקרה שלנו זו כל המדינה!)

    וזה לא אני אמרתי, זה אלף בית של פסיכולוגיה!
    תסתכלו על הילד ותראו השתקפות של מה שיש שם בפנים.

 1. מריח כמו ספין של גלובס לדחוף להצזיע למפלגה "הנכונה". אייטם מיותר לחלוטין.

  1. למה מיותר?!
   אולי לך לא מזיז 17% … אבל לחלק ניכר זה כן מזיז.
   לא ספיק נגעו לנו בטבק שאנחנו משץמשים בו לא מרצון עכשיו גם את הטיפה הזו שמטיבה עמנו.

   אולי בציניות אוסיף ש "אם יבטלו המעמ לטואלטיקה אז אולי זה יהיה פחות כואב..? _ (עזוב אני לא אגיד את זה)

 2. מבאס .. זה לא הרף של ה75 דולר . זה ההתייקרות של מוצרים מחו"ל שאנחנו נהנים מהם עם מחירים זולים בהרבה מהארץ. העיקר רוצים לעשות עוד בחירות.. מצד שני חילופי ממשלות-אג'נדה שונה. מה ציפינו שכלום לא ישתנה?

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close