דוחים כמעט הכל: סוני מוותרת על שנת 2020 בקולנוע? • HWzone
טכנולוגיה

דוחים כמעט הכל: סוני מוותרת על שנת 2020 בקולנוע?

מגיפת הקורונה אינה מציגה סימנים מעודדים עבור עולם הקולנוע – ובאולפני מחליטים לבצע צעד קשוח אשר דוחה כמעט את כל ההשקות הגדולות ל-2021

נגיף הקורונה פוגע באינספור תחומים ועסקים בכל רחבי העולם בשבועות האחרונים, ונראה כי הפגיעה בתחום הקולנוע היא אחת מהגדולות והמשמעותיות ברשימה – בתי הקולנוע בחלק גדול ממדינות העולם נסגרו באופן מוחלט עד להודעה חדשה (במיקומים מסויימים ניתן לראות החזרת עטרה ליושנה בבתי חיצוניים בסגנון 'דרייב-אין' לרכבים), וגם הפקות של מרבית הסרטים העתידיים נדחו ונכנסו להקפאה באופן שעתיד להעמיק עוד יותר את הבור הפיננסי שיתגלה במלואו כאשר המאבק במגיפה יתקרב אל סופו.

אנחנו כבר יודעים כי בולטים רבים שתוכננו להגיע אל המסכים בסוף מרץ, באפריל ובמאי נדחו אל חודשי הסתיו, בתקווה שעד אז תהיה חזרה חלקית לפחות לשגרת הבילויים הפומביים שהייתה טבעית ופופולרית כל כך עד לא מזמן, ובמקביל אשר הושקו זמן קצר לפני שהמגיפה החלה להתפרץ בצורה כלל עולמית באמצע חודש מרץ זכו להשקות מזורזות בשירותי בנסיון להחזיר חלק מן ההכנסות האבודות – אך נראה כי עבור חלק מהשחקניות בתחום אפילו צעדים אלו אינם מספקים.

Morbius, בכיכובו של ג'ראד לטו – קיבל כעת חלון השקה באמצע מרץ 2021, במקום יולי 2020 במקור

באולפני סיפקו עדכון על תאריכי השקה חדשים לסרטים בולטים שתוכננו לנחות ב-2020 – וכעת יגיעו רק במהלך שנת 2021 כתחליף, באופן שמנקה כמעט לגמרי את התוכניות של החברה להשקות קולנועיות בשנה הנוכחית. האתחול הנוסף בסדרת 'מכסחי השדים', Ghostbusters: Afterlife, סרט הספין-אוף מעולם הקומיקס של ספיידרמן Morbius, סרט המלחמה ממלחמת העולם השנייה בכיכובו של טום הנקס Greyhound וסרט הקומדיה בכיכובו של קווין הארט Fatherhood הוזזו כולם אל 2021 ובכך יצטרפו גם אל סרט האנימציה Peter Rabbit 2 ואל העיבוד הקולנועי של סדרת משחקי Uncharted אשר קיבלו דחייה עוד קודם.

טום הנקס הוא אחד מלא מעט מפורסמים שנמצאו חיוביים לנגיף הקורונה – אך סביר להניח כי לא זו הסיבה העיקרית לעיכוב בהשקת הסרט אשר יחזיר אותו אל תקופת מלחמת העולם השנייה (הפעם בתור קפטן של משחתת)

צמד הסרטים המרכזיים שנותרו לסוני עבור 2020 הם העיבוד הקולנועי עבור סדרת משחקי Monster Hunter המצליחה מבית חברת קאפקום (מהבמאי אשר הביא את Resident Evil אל הקולנוע בעבר), שמיועד להשקה במערב בתחילת ספטמבר, ו-Venom 2 עם טום הארדי שיחלום לשחזר את ההצלחה המרשימה של קודמו באוקטובר. אולי גם הם יידחו ל-2021 בסופו של דבר? נחזיק אצבעות לתשובה שלילית, אבל לא נתפלא אם נקבל את ההודעה על כך כבר בתוך חודש או חודשיים, בתלות בקצב המשך התפשטות הנגיף במדינות העולם.

ננסה להיות אופטימיים – ולקוות שנוכל לראות את Venom האימתני חוזר לסיבוב שני כבר בעוד כחצי שנה

האם בעקבות נראה עוד אולפני הפקות שדוחפים את מרבית הסרטים שלהם לשנה הבאה, גם בכדי להימנע מסיכונים כלכליים וגם בכדי לגשר על הפער הצפוי בלוח השנה בעקבות עצירתן של הפקות שונות אשר היו מיועדות ל-2021 וכעת יתעכבו? נמשיך לעקוב ולעדכן.

תגיות
Back to top button
Close
Close