סוני מפתיעה: מכונית חשמלית עתידנית וספורט כפי שטרם ראיתם על המסך

קונסולות משחק, מצלמות ומוצרי אודיו זה נחמד מאוד – אך היצרנית היפנית שואפת להתרחב אל תחומים טכנולוגיים חדשים ואינה מסתירה זאת

לאחר לא מעט שנים מאתגרות, נראה כי חברת סוני שוב על הגל. היא שולטת ביד רמה בתחום חיישני הצילום, נהנית מדריסת רגל יוקרתית במיוחד בעולם משחקי הוידאו, מספקת קו מוצרי אודיו שזוכה לקהל מעריצים אדוק – ובקרוב תנסה לכבוש גם את עולם הרכבים החשמליים החכמים, כך מסתבר.

סוני מעוניינת לשלב מסכים, חיישנים ומוצרי אודיו מתוצרתה ברכבי העתיד שלכם – ובכדי לבחון ולהמחיש את יכולותיה בתחום החליטה לפתח אב-טיפוס שלם של מכונית חשמלית (שאפילו זכה לאישור נסיעה ממשי בכבישים) אשר מזכיר את מוצרי טסלה ועונה לשם Vision-S. ברכב העתידני תמצאו מסך פנורמי מרשים מקצה לקצה, מערך סוללות בחלקו התחתון של המרכב שיתרום ליציבות עם נקודת מרכז כובד נמוכה, מערך רמקולים מובנה תוך כל אחד מהמושבים לקבלת חוויית סאונד מקיפה ואופפת את המרחב ו-33 חיישנים שונים שמופנים גם אל תוך תא הנוסעים וגם אל העולם החיצוני.

אילון מאסק יהיה גאה בתוצר הויזואלי של המתחרה החדשה?
צילום: HWzone

ספק אם בקרוב נזדקק להחליט האם אנחנו מעוניינים לרכוש רכב מבית טויוטה, טסלה או סוני שכן מדובר בקונספט בלבד – אך אין ספק כי זו דרך יעילה מאוד להכריז על כניסה רשמית אל תחום חדש. ה-Vision-S הצליח להפתיע רבים והפך לאחד מנושאי השיחה המרכזיים ב-CES 2020, ובצדק מבחינתנו.

אין לסוני תכנון רשמי למכור רכבים לצרכנים – אך כנראה שלא ניתן לשלול על הסף את האפשרות הזו בטווח הארוך
צילום: HWzone

בנוסף למוצרי אודיו מרחבי חכמים טלוויזיות חדשות ברזולוציית של 4K וגם 8K אשר מיועדות להמשיך ולרדת בדרגות המחיר בשנת 2020 וגם חשיפת לוגו רשמי (לא מפתיע במיוחד) עבור קונסולת ה-PlayStation 5 המתקרבת – הפיתוח המסקרן השני של החברה שהצליח להפתיע אותנו לטובה הגיע דווקא מתחום של שידורי ספורט.

למידת מכונה, עיבוד תמונה וצילום מתמזגים – ויוצרים חידושים
צילום: HWzone

בסוני ניצלו טכנולוגיות בינה מלאכותית לזיהוי תנועה, שילבו אותן עם יכולות צילום הוידאו המתקדמות שלהם – ויצרו יכולת לעבד ולהשפיע על תצוגה בזמן אמת, כפי שהודגם באופן מדליק בחדרון בו התנהל לו משחק פינג פונג ידידותי, אשר תורגם מיידית לתצוגה גראפית ממוחשבת ריאליסטית על גבי מסך קרוב.

היום זה פינג-פונג בסביבה סגורה ומבוקרת – מחר זה מוצר חובה בכל מגרש כדורגל ואולם כדורסל? אנחנו מחזיקים אצבעות
צילום: HWzone

עם יכולת שכזו, נראה כי בקרוב נוכל ליהנות ממגוון שיפורים עבור שידורי הספורט שלנו, לא רק בשידורים החוזרים אלא עוד בזמן שהאירועים מוצגים על המסך בפעם הראשונה.