משבר, איזה משבר? שווי השוק של אמאזון שובר שיאים • HWzone
טכנולוגיה

משבר, איזה משבר? שווי השוק של אמאזון שובר שיאים

הסגר שמדגיש את חשיבותם של שירותי קניות מקוונים ומהלכי גיוס עובדים מאסיביים מסייעים לחברה של ג'ף בזוס להגיע (זמנית) לשווי שוק ענקי של 1.24 טריליון דולר – ומגדילים את השווי של המייסד הנודע בכמה מיליארדים כדרך אגב

אתגרים והזדמנויות: מגיפת הקורונה של שנת 2020 השפיעה ושינתה את אורך החיים של רובנו, ובעוד שחלק נפגעו באופן משמעותי מכל השתלשלות העניינים – יש גם כאלו שלא חוששים ואף מרוויחים בגדול מהסאגה הבינלאומית הזו.

אמאזון נאלצה אמנם לצמצם את עסקי המשלוחים הבינלאומיים שלה, כולל לישראל, ואף לצמצם משמעותית משלוחים במדינות בהן קיימות תשתיות לוגיסטיות רשמיות של החברה אך ורק למוצרים המוגדרים בסיסיים וחיוניים – אך כל הצעדים הללו לא מנעו ממנה מלהפוך למעין סימן של העידן החדש בו ריחוק חברתי והסגרים ביתיים הם הנורמה הנפוצה החדשה.

בחברה ביצעו גיוס של יותר מ-100,000 עובדים חדשים על מנת לעמוד בביקוש המוגבר הצפוי עם ההכרזות על הוראות חירום שונות במדינות ברחבי הגלובוס, הכריזו על תוכניות לגיוס עשרות אלפי עובדים חדשים נוספים בעתיד הקרוב – ואז גם נהנו מצניחת שווי 'מתונה' יחסית של כ-15 אחוזים בימים השחורים של הבורסות במהלך חודש מרץ.

עוד לפני משבר הקורונה רבים החלו להעדיף את המשלוחים הנוחים והאמינים של בקטגוריות רבות על פני הגעה פיזית אל החנויות – וכעת כשזו הפכה להיות הבחירה הבטוחה ביותר נראה כי המשקיעים מאמינים שחברת הטכנולוגיה הענקית היא הדבר החם הבא. שוב.

כעת, כאשר מדדי המניות נמצאים במגמת ריבאונד כלפי מעלה, נראה כי אמאזון קוצרת את פירות ההצלחה ובגדול עם שבירת שיא חדש בשווי המנייתי שלה – 2,408 דולר לכל מניה, בדרך לשווי שוק כללי של 1.24 טריליון דולר (או 1,240 מיליארד דולר). מקום טוב בפסגת הקטגוריה לצד צמד ענקיות טכנולוגיות אחרות, ומיקרוסופט, שנמצאות גם הן לא רחוק משיא ערכן ההיסטורי.

גם כיום נסחרת מניית קרוב מאוד לערך השיא שלה אשר נקבע לפני כמה שבועות – ואנחנו לא נופתע אם בעתיד הקרוב נראה ועוד ועוד נתוני שיא בערכה – ובערכו של בזוס בכבודו ובעצמו

יחד עם מניית אמאזון זינק כלפי מעלה גם השווי של המנכ"ל והמייסד ג'ף בזוס, באופן טבעי, כאשר לפי האתר Forbes הידוע ברשימות עשירי העולם הפומביות שלו, הונו התיאורטי של הבחור הקירח הנודע בן ה-56 עומד כעת על מעל ל-145 מיליארד דולר (!) – מקום ראשון בעולם כולו.

הטוב ביותר עוד לפניה?

עם הקורונה או בלעדיה, נראה כי חברות הטכנולוגיה הבינלאומיות ממשיכות לנוע קדימה בהצלחה, עם דחיפה נוספת לקידום מימוש הטרנספורמציה הדיגיטלית בחיים של כולנו כמה שיותר מהר.

תגיות

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close