מקלדת ה-SwiftKey לסמארטפונים רוצה לעשות מהפכה • HWzone
גאדגטיםאפליקציותטכנולוגיה

מקלדת ה-SwiftKey לסמארטפונים רוצה לעשות מהפכה

האפליקציה הנודעת היא הראשונה להפעיל עצבית מלאכותית ולומדת במטרה לשפר משמעותית את הצעות ההקלדה

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


אפליקציית המקלדת האלטרנטיבית SwiftKey, שפיתוחה עבור אנדרואיד החל עוד ב-2008, זכתה בשנים האחרונות לפופולאריות מרשימה ונרכשה מוקדם יותר השנה ע״י מיקרוסופט בסכום של רבע מיליארד דולר. הייחוד שלה התבטא במערכת הלמידה המשוכללת שעליה נשענה, אשר למדה את סגנון הדיבור של המשתמש בהסתמך על הודעות קודמות שלו.

כעת מציגה החברה את הגרסה החדשה של האפליקציה, שעבורה עמלה בשנה האחרונה על כתיבה מחדש של מנוע השפה. הגרסה העדכנית מבוססת על מודל רשת עצבית, וכפי שהמפתחים דאגו לציין בבלוג הפיתוח, זהו היישום הראשון הפונקציונלי של הטכנולוגיה בסמארטפונים. עצבית (Neural Network) היא מודל מתמטי שמטרתו לדמות את התהליכים המתרחשים במוח האנושי. היישום שלה במערכות לניתוח טקסט, כמו זו שפיתחו ב-SwiftKey, היה רק עניין של זמן.

המפתחים מסבירים כי העדכון מאפשר לאפליקציה להבין לעומק את קשרי הגומלין בין מילים. אם כתבתם אי פעם למישהו שאתם מעוניינים להיפגש בשדה התעופה, בפעם הבאה שתכתבו ״בוא ניפגש״ היא תציע לכם מגוון של מקומות, כמו משרד ובית מלון. המערכת גם מבינה שהמשפט ״בואו ניפגש בשדה התעופה״ הוא בעל משמעות דומה ל״בוא נדבר במשרד״. ההבדל בין מודל הרשת העצבית לבין קודמו הבסיסי, שמשרת את רוב המקלדת לסמארטפונים, הוא שהמודל החדש מנתח כל מילה בפני עצמה ולא רק מסתמך על המילים האחרונות במשפט כדי להציע להשלים אותו לביטוי לשוני מוכר.

מתוך הטוויטר של SwiftKey
מתוך הטוויטר של SwiftKey

הצעות ההקלדה החדשות תקפות, נכון להיום, רק לשפה האנגלית (בריטית ואמריקאית), אך המפתחים מבטיחים עדכוני תוכנה תכופים. הגרסה האחרונה ניתנת להורדה לאנדרואיד ולאייפון.


תגיות

2 תגובות

  1. הנה רעיון יותר פשוט – שהמקלדת תוכל לקבל גישה לטקסטים שנכתבו כבר בסמרטפון, וכך לנחש מראש אילו מלים לא צריך לתקן (שמות מקומות, אנשים ועוד) ואילו כן.

  2. אנחנו מתקרבים לזמן שבו בני אדם לא יצטרכו ללמוד לעשות דבר ומחשבים יעשו עבורנו הכל בעצם כל ילד יוכל להשאר אידיוט כל חייו ותוכנה תסדר בשבילו הכל, תתן לו "כוחות על" שיפתרו בשבילו הכל. בעצם זה יהיה הסוף של האדם כפי שאנו מכירים אותו.

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close