מיקרוסופט תעשה לכם סדר: התוכנה הרשמית שבודקת תאימות ל-Windows 11 זמינה להורדה

צעד נוסף בדרך להשקה הרשמית – למיקרוסופט יש כלי שיבדוק האם המחשב שלכם מותאם לחלונות 11 והאם יהיה זכאי לשדרוג חינמי בקרוב

ההשקה של חלונות 11 (או Windows 11 אם תעדיפו) דוהרת לקראתנו, ואין זה מפתיע לגלות כי עדיין יש המוני משתמשים שלא בטוחים האם יוכלו לבצע שדרוג כהלכה עבור המערכת שלהם. מיקרוסופט נתקלה בקושי להסביר לעולם מה הן בדיוק דרישות הסף עבור היצירה החדשה שלה החל ממעמד ההשקה, בשל סוגיות שנוגעות הן לתמיכה בשבבי TPM 2.0 לשל עלייה מאובטחת של החומרה והן למשמעות של תמיכה או אי-תמיכה אחורנית במעבדים וותיקים (שבעליהם יזדקקו לדאוג לביצוע שדרוג ועדכונים באופן ידני, כך מסתבר).

האם עכשיו יש לנו פתרון מתבקש לכל ההתלבטויות? גרסה מעודכנת של היישום PC Health Check זמינה להורדה בעמוד הרשמי של Windows 11 באתר הרשמי של מיקרוסופט, עם הצעה לבדיקה זריזה של כל מחשב אישי ומתן מענה מפורט בנוגע לתמיכה במערכת ההפעלה העתידית והן בנוגע לזמינות שדרוג חינמי אליה.

את דרישות הסף למעבר אל חלונות 11 ניתן לבדוק כעת בתוך כמה קליקים וכמה דקות בודדות

התוכנה הקטנה הזו נותנת טיפים כלליים שונים בנוגע לשימוש נכון ונבון יותר במערכות ההפעלה מבית מיקרוסופט, נותנת מידע כללי אודות החומרה של המחשב שעליו היא פועלת – וכעת מציעה פרטים נוספים על חלונות 11 ובדיקת תאימות, עם אימות להימצאות של חומרת TPM (כולל עדכון כאשר היא קיימת אך נדרש לבצע הפעלה שלה באמצעות תפריטי ה-BIOS), בדיקת נפח אחסון וזכרון דינאמי מינימליים נדרשים ובדיקת סוג המעבד והימצאותו ברשימת התמיכה הרשמית (אשר השתנתה גם היא מאז שנחשפה לראשונה בשל תלונות ממשתמשים).

באתר של מיקרוסופט ניתן למצוא דרישות ספציפיות עבור שלל מאפיינים חדשים במערכת, שנמצאים מעבר למינימום המוגדר – כך שתמיכה ב-Windows 11 לא בהכרח שוות ערך לתמיכה בכל אותם מאפיינים מתקדמים שמוצגים בסרטונים ובפרסומות שלה

יישומי צד ג' שבדקו את מאפיינים המערכת אל מול הדרישות הפומביות של מיקרוסופט וסיפקו מענה גראפי מרוכז ופשוט למשתמשים הושקו בתוך ימים בודדים ממועד ההכרזה, ובחינם – אך אין ספק כי תוכנה רשמית מהמפתחת עצמה תוכל לקרוץ לקהל גדול יותר ולהיחשב ודאית ואמינה יותר.

לחצו כאן להורדת יישום ה-PC Health Check ממיקרוסופט

מיקרוסופט מתכננת לחזור אל אסטרטגיית ההפצה החינמית הליברלית של המערכת ללקוחות Windows קיימים – אבל עדיין לא ברור כמה זמן יעבור מאז ההשקה ההתחלתית ה-5 באוקטובר ועד לזמן שבו מרבית המשתמשים בעולם אכן יקבלו את הקריאה וההזמנה לשדרג

מתכננים לבצע את המעבר לחלונות 11 ברגע הראשון בו יתנו לכם את ההזדמנות לכך, או שלא מצאתם עד כה הצדקות טכנולוגיות עבור המעבר הזה ותעדיפו להמתין לתגובות של מתנסים ראשונים? מוזמנים לדבר על כך בתגובות.