מיקרוסופט משיקה את חלונות 8, מקנחת עם טאבלט חדש

9 תגובות
לאחר גרסאות ההדגמה וההדלפות הרבות, משיקה ענקית התוכנה את מערכת ההפעלה החדשה שלה – Windows 8
מערכת ההפעלה החדשה של מיקרוסופט בגרסתה הסופית אמנם כבר הספיקה לדלוף לרשת כמה וכמה פעמים, זאת לאחר שזכינו אף לטעום ממנה בגרסת ההדגמה שהושקה מוקדם יותר השנה. כך או כך, בחרו במיקרוסופט להכריז סוף סוף רשמית על מערכת ההפעלה הייחודית, שמתיימרת לשלב בין המחשבים האישיים למחשבי הטאבלט.
במהלך השקת המערכת בארה"ב, ציינו נציגי החברה כי נכון לרגע זה מערכת ההפעלה הקודמת של החברה הלא היא 7, כבר הספיקה להימכר ביותר מ-670 מליון עותקים. יש לזכור כי 8 מבוססת על קוד המקור של 7, כך שהציפיות של המפתחים והמשווקים במיקרוסופט הן חיובית במיוחד. בנוסף לכך, בחרו במיקרוסופט להודיע כי במהלך החודשים האחרונים ביצעו משתמשים מרחבי העולם יותר מ-16 מליון התקנות של גרסת הניסיון של 8.
עוד מציינים במיקרוסופט כי 8 הושקה לאחר אין ספור שעות בדיקה והתנסות, שערכו בה המוני מפתחים ומשתמשים מנוסים מכל רחבי העולם. כמו כן, בעקבות כך שהמערכת מיועדת בין היתר גם למחשבי טאבלט, בוצעה במהלך ההשקה הדגמה בה הציגה החברה את תפקודה היעיל של 8 גם על גבי מחשבים ישנים – שזכתה למחיאות כפיים סוערות ותשבוחות רבות.
שולחן העבודה החדש של . כדאי שנתחיל להתרגל…
מלבד זאת, מרגיעים בחברה ומוסרים כי חנות האפליקציות של מערכת ההפעלה החדשה נמצאת בשלבי פיתוח, כשצבא שלם של מפתחים כבר פועל על מנת להרחיב את היצע האפליקציות של החנות. אלו ממכם שמעוניינים לעדכן לחלונות 8, ודאי יתעניינו לגלות כי השדרוג מתחיל ב-40 דולר עבור קמעונאי פיזי, או ב-15 דולר עבור עותק OEM שמגיע יחד עם מוצר (מחשבים ודומיהם).
עוד הציגה מיקרוסופט במהלך ההכרזה גם טאבלט חדש אשר מתבסס על מערכת ההפעלה Windows RT וכולל שבב Tegra 3 תוצרת , שיהיה בעל מסך מגע בגודל 10.6 אינץ'. מייחדת את ה-Surface שלה משאר הטאבלטים באמצעות שתי מקלדות (אחת סטנדרטית ואחת בעלת מקשי מגע) אשר משמשות גם בתור כיסוי למסך שלו. מחירו של המכשיר מתחיל ב-500$ לגרסת ה-32 ג'יגה בייט, כשהוא תומך בקישוריות Wi-Fi בלבד.
גירסה נוספת של הטאבלט שתבוסס על מעבד Ivy Bridge תוצרת ומערכת 8 Pro צפויה לנחות בעוד כמה חודשים.
בשורה התחתונה, נראה כי במיקרוסופט מקווים שחלונות 8 תמשיך את המסורת ארוכת השנים – כאשר אין ספק שהשתלטות הסמארטפונים ומחשבי הטאבלט על חיינו השפיעה רבות על תצורת המערכת הזו. כל שנותר הוא לראות כיצד היא תשפיע על שוק המחשבים העולמי, אך מה שבטוח הוא שמדובר בצעד שמבשר על הפיכת שוק המחשבים מנייח לנייד הרבה יותר.