מוכנה לדור הבא: Marvell משיקה שבבי Wi-Fi בתקן 802.11ax המתקדם • HWzone
טכנולוגיהכתבות נבחרות

מוכנה לדור הבא: Marvell משיקה שבבי Wi-Fi בתקן 802.11ax המתקדם

התקן אשר מיועד להחליף את ה-802.11ac עם מהירויות גבוהות פי כמה סוף סוף קורם עור וגידים

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


אנחנו עדיין מקווים לראות את תקן ה-802.11ad להעברת מידע אלחוטית במהירות גבוהה במיוחד למרחקים קצרים פורץ אל המיינסטרים והופך לתוספת קבועה במחשבים ובמכשירים החכמים שלנו בטווח הזמן הקרוב – והנה נראה שהגיע הזמן להכין את עצמנו להגעתו של תקן מתקדם נוסף, שמיועד להחליף את ה-802.11ac עם תמיכה במהירויות גבוהות יותר ובעיקר מיצוי טוב הרבה יותר של התווך האלחוטי שיאפשר שירות מספר גבוה יותר מאי פעם של מכשירים בחלל צפוף ומצומצם.

שימוש בטכניקת ה-OFDMA בגישה לתווך, ממש כמו בתקשורת בדור הרביעי, הן בערוץ היורד והן בערוץ העולה, תמיכה בערוצי שידור רחבים במיוחד של עד 160MHz, תמיכה באפנון דיגיטלי גבוה מסוג QAM1024 ועוד כמה וכמה טכניקות מודרניות אמורים להעניק לתקן ה- העתידי לשרת מספר גבוה במיוחד של צרכנים באופן מיטבי, עם מהירויות העברה גבוהות יותר לכל אחד ואחד, זמני שהות מקוצצים ואמצעים שאמורים להבטיח כמות מינימלית של הפרעות בין כל העורקים הפועלים במקביל.

יותר צרכנים זקוקים לרשת אלחוטית יעילה ואפקטיבית יותר – וזה בדיוק תפקידו של תקן ה-802.11ax

כעת, מצטרפת רשמית אל הקבוצה המצומצמת של יצרניות שמציעות פתרונות רשמיים עם תמיכה ב-, שעדיין נמצא בשלבי עבודה ומתבסס על טיוטה פומבית – עם שלושה מוצרים שונים שמהם יוכלו יצרניות ציוד התקשורת השונות להרכיב את מוצרי העתיד המתקדמים שלהן החל מהשנה הנוכחית.

מוצר בשם 88W9064S יציע 2 עורקים עם צמד משדרים וארבעה מקלטים הן בתדר ה-2.4GHz והן בתדר ה-5GHz, יחד עם תמיכה בשילוב עם מודולים של קישוריות 5.0 שתהווה יכולת משלימה (רלוונטית מאי פעם, תודות למעבר לתמיכה בטופולוגיית ה-Mesh) עבור מוצרים חכמים בסיסיים יותר, בזמן שמוצר בשם 88W9064 יציע ארבעה עורקים שמורכבים מארבעה משדרים וארבעה מקלטים גם בתדר 2.4GHz וגם בתדר 5GHz, ותמיכה ב- 5.0.

מציעה מודולים של משדר-מקלט אותם ניתן לשלב עם יחידות בקרה ועיבוד שונות – ליצירת מוצרים ראשונים שיתמכו רשמית בתקן ה- החדש

הפתרון המתקדם ביותר של יקבל את 88W9068 ויתמוך בשמונה עורקי שידור תודות למערך של 8 משדרים ו-8 מקלטים, ללא תמיכה בשילוב עם 5.0, כאשר במצב אופטימלי עם שימוש באפנון והקידוד הטובים ביותר שנתמכים, ובעורקי השידור הרחבים ביותר – רוחב הסרט האפקטיבי שיתקבל יוכל לעמוד על  לא פחות מ-1.2 ג'יגה-ביט בשנייה לכל ערוץ, ו-9.6 ג'יגה-ביט בשנייה (!) בסך הכל לשמונה עורקים.

אלו הם לא שבבים שמיועדים בהכרח לנתבים ומודמים משולבים בשוק הביתי, אך השקתם כנראה מקרבת אותנו צעד קטן נוסף לרגע בו יוצעו גם דגמי מערכת-על- משולבים והמוניים שישדרגו את המוצרים הזמינים לבתים פרטיים של חובבי הקידמה.

כנראה שיקח עוד זמן מה עד ש- יבשיל לשימוש ביתי – אך הוא אמור להעניק לנו קישוריות טובה פי כמה במקומות ציבוריים הומים כבר בעתיד הקרוב, אנחנו מקווים

היתכן שנראה מוצרי שוק ביתי ראשונים שתומכים ב-802.11ax, תודות למארוול, Quantenna, ואחרות, כבר השנה? זו בהחלט תהיה התפתחות מעניינת לכל אלו שביתם עמוס במכשירים וגאדג׳טים מקוונים.


תגיות
Back to top button
Close
Close