לפעמים החגיגה נגמרת: אמאזון מפסיקה משלוחים חינם לישראל • HWzone
טכנולוגיהצרכנות

לפעמים החגיגה נגמרת: אמאזון מפסיקה משלוחים חינם לישראל

תלאות הקורונה מביאות לשינוי חד וחריף בהיצע של ענקית הקמעונאות לצרכנים בארץ הקודש – גם בחנות האמריקאית וגם בגרסאות האירופאיות

עם מגיפת הקורונה שמשפיעה על אינספור תחומים בחיינו ובחייהם של מאות מיליונים אחרים ברחבי העולם, כנראה שזה היה רק עניין של זמן – ממש כפי שנחתה עלינו בהפתעה מוחלטת וללא הכרזות חגיגיות בסוף השנה שעברה, נעלמת לה לפתע הטבת המשלוחים החינמיים של לישראל ברכישות בסכום של 49 דולר ומעלה. לצערנו הרב.

מעתה אנו חוזרים אל הסטטוס קוו הישן, ובו כל רכישת מוצר מהחנות המקוונת הענקית מחוייב בדמי משלוח מינימליים של כ-7 דולר, אשר צומחים בהתאם למשקל ומימדי החבילה הנשלחת. רכישות עד סכום של 75 דולר אינן מחוייבות במסים כלשהן מעבר לעלות המשלוח, ואילו ברכישה מעל הסכום הזה יתווספו אוטומטית גם מע"מ ועמלות נוספות.

אם לא די בכך, נראה כי מוצרים רבים אשר נשלחו לארץ באופן רשמי עד אתמול כבר לא נשלחים לארץ – נאלצת לצמצם משמעותית את ההיצע הבינלאומי שלה גם בחנות האמריקאית (הראשית עבור הקהל בישראל) וגם בחנויות באנגליה, גרמניה, צרפת ואיטליה בהתאם למגבלות העבודה והטיסה שהוטלו עליה ועל שאר החברות. ללא טיסות אזרחיות בין מדינות אלו לישראל בימים אלה הזדמנויות שילוח ההזמנות מצטמצמות משמעותית ומחירן מזנק בהתאם, כך שההטבה המשמעותית שגרמה לצרכנים המקומיים להתפרע בהיקפי ההזמנות שלהם הפכה לבלתי סבירה ובלתי משתלמת.

העמוד הרשמי באתר של אמאזון שמתאר את מיזם המשלוחים ללא תשלום עדיין קיים – אך משלוחים בפועל כבר אין. האם יתכן שזו רק שגיאה טכנית שתתוקן? קשה לנו להאמין, אך ננסה שלא לפסול גם את האפשרות הזו על הסף

רמז אפשרי למהלך הבלתי נמנע הגיע כבר לפני כמה ימים, עם דיווחים של מוכרים המתבססים על השירותים הלוגיסטיים של על כך שהחברה משהה קבלת כל סוגי הסחורה פרט לתרופות ומוצרי היגיינה בסיסיים בהתאם למצב המאתגר הקיים בשוק כרגע – במצב שכזה הגיוני להניח כי תעדיף להתמקד באספקת המלאים שעוד קיימים במחסניה לצרכנים המקומיים בכל מדינה, במקום לצרכנים במדינות אחרות ברחבי הגלובוס.

האם זה סוף הסיפור או רק הצטמצמות זמנית? אנחנו מאמינים כי היצע המוצרים עם משלוח ישיר רשמי לישראל שנחתך הוא מהלך זמני בלבד, אך לא משוכנעים שהמשלוחים החינמיים יעשו קאמבק מתישהו בזמן הקרוב – אולי רק לקראת חודש הקניות הגדול של נובמבר 2020, במידה ועד אז יצליח העולם להשתלט על הנגיף המשתולל.

המתחרה ממשיכה להציע את המשלוחים החינמיים שלה ברכישה בסכומים של כ-800 שקלים ומעלה נכון לעכשיו – ובמקביל ניתן למצוא כעת הרבה יותר חנויות ישראליות שמספקות משלוחים חינם כמעט בכל קנייה

השינויים הללו של פוגעים בצרכן הישראלי ללא ספק, אך במבט חטוף על השוק נראה כי הצרות שגורם נגיף הקורונה יכולים להיות גם בעלי צד חיובי, באופן יחסי – עם ההגבלות הנוכחיות על פעילות חנויות ועסקי מסחר החלו גורמים רבים בארץ להציע שירותי משלוחים עד לבית הלקוח, לעתים קרובות ללא תוספת עלות בעת רכישה בסכום של כמה מאות שקלים. מגבלות הפעילות הפיזיות, יחד עם המגבלות החדשות הנוכחיות של , עשויות להביא לזריחה בשוק האי-קומרס המקומי.

תגיות

2 תגובות

  1. אולי כדאי גם לעשות כתבה על חברות ישראליות ששהתחילו לעשות משלוחים בחינם…
    (אני אישית לא מכיר כאלה)

    1. לא חסרות חברות שעושות משלוחים חינם. הבעיה לא במשלוח אלא במחיר המוצר הגבוה מלכתחילה. הרבה מוצרים באמאזון היו זולים מהארץ גם אם מכניסים מחיר משלוח. מבאס

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close