כך תעלו את כל המוזיקה שלכם לענן • HWzone
סמארטפוניםטכנולוגיהמדריכים

כך תעלו את כל המוזיקה שלכם לענן

Google Music מתעלה מעל כולם ללא ערעור – השרות מאפשר לנו להעלות עד 20,000 שירים בחינם, אך הוא לא זמין בארץ. בוא ללמוד איך בכל זאת כן ניתן להשתמש בו

בשנים האחרונות אנו רואים מגמה של העלאת נתונים לענן. יתרונותיו של הענן ברורים – נגישות מכל מקום (כמעט), סנכרון בין מכשירים וגיבוי מרחוק. חסרונותיו הם במהירות נמוכה בהרבה מגיבוי וסנכרון מקומי ובחיוב חיבור לאינטרנט. בשנים האחרונות החיבור לאינטרנט נמצא איתנו כל הזמן – בחיבור הביתי, מקיף אותנו ברשתות אלחוטיות ואף מונח בכיסנו בחיבור לסמארטפון שלנו. החיבור המתמיד הזה מאפשר לנו להנות מיתרונותיו של הענן כמעט בלי מגרעות.

כל המוזיקה בענן מכל מקום

במדריך זה ניגע בגיבוי המוזיקה שלנו לענן. זוהי דרך מצויינת לאפשר לנו להנות ממבחר המוזיקה שלנו בדרכים ולא רק במערכת המדיה הביתית. החיבור המהיר לאינטרנט המצוי בסמארטפונים מאפשר לנו לשמוע מוזיקה מהענן ללא תקיעות וחבילות הגלישה הגדולות מאפשרות לנו לעשות זאת ללא דאגה שנתקע כשנגיע למגבלת החבילה. שירות זה יעיל במיוחד לבעלי הסמארטפונים שאינם מצויידים בכרטיס הרחבה ומעוניינים לחסוך במקום .

בתחום גיבוי הענן ישנו שירות אחד שמתעלה מעל כולם ללא ערעור – Music. השירות מאפשר לנו להעלות עד 20,000 שירים בחינם! שימו לב – שירים, לא מגה בייטים. בנוסף ישנו שירות בתשלום המאפשר גישה למיליוני שירים אך לא ניגע בו במדריך זה.
השירות נראה נפלא אך אליה וקוץ בה – נכון לעכשיו לא ניתן להרשם לשירות מישראל. תנאי השימוש של מאפשרים לתושבי מספר מדינות מאושרות בלבד להירשם לשירות וישראל אינה אחת מהן. למרבה המזל, לאחר שנבצע את הרישום הראשוני, נוכל להשתמש בשירות ללא כל בעיה וללא טריקים כלשהם גם בישראל. במדריך זה נסביר כיצד לבצע את הרישום הראשוני לשירות.
מה תצטרכו
  1. מחשב עם חיבור לאינטרנט. מומלץ מאוד לא להשתמש במחשב בעבודה או בספקי החוסמים שימוש בפרוקסי וכו'.
  2. כרטיס אשראי בינלאומי (16 ספרות). אל דאגה – השירות חינמי לחלוטין. כרטיס האשראי משמש להזדהות מול המערכת.
מה הטריק
על מנת להרשם לשירות עלינו לגרום לגוגל לחשוב שאנו ממוקמים בארה"ב. ישנן מספר שיטות לעשות זאת:
  1. שרתי פרוקסי אנונימיים – ניתן למצוא מספר רב של פרוקסים אנונימיים בחיפוש בגוגל. יש לבחור בפרוקסי שיושב בארה"ב. חסרונותיה של שיטה זו היא שאי אפשר לדעת דרך איפה המידע עובר, במיוחד שמדובר במידע רגיש כמו מספר כרטיס אשראי. השרתים גם בדרך כלל איטיים והחיבור אף נתקע לפעמים.
  2. Virtual Private Network – חיבור מאובטח לנקודה אחרת. האפשרות המועדפת אך בדרך כלל עולה כסף.
  3. שירותי הסוואת חיבור כמו TOR ודומיו. אפשרות חינמית ומאובטחת אך דורשת התעסקות על מנת להגדיר יציאה דווקא בארה"ב.
היות ואנחנו הולכים להזדהות מול מארץ שדרך כלל אנחנו לא מתחברים ממנה, עלולה לבקש אימות נוסף. כדאי להגדיר מראש כתובת דוא"ל נוספת לשחזור סיסמה בהגדרות חשבון הגוגל שלנו. כתובת זו תשמש כתשובה לשאלת האבטחה שנשאל בעת החיבור. במידה ואין לנו כתובת דוא"ל לשחזור, ירצו לאמת את החיבור על ידי שליחת SMS למספר אמריקאי שאין ברשותנו, כמובן.
במדריך זה נשתמש בשירות Hola – שירות המאפשר יציאה אנונימית בארה"ב הקל להתקנה ושימוש. ניגש לאתר הבית של Hola ונתקין את התוסף המתאים לדפדפן שלנו:
 לאחר ההתקנה יופיע לנו הסמל של Hola על סרגל הכלים שלנו. נלחץ עליו ותפתח לנו רשימת האתרים שניתן לעקוף את החסימה אליהם באמצעות התוכנה. נגלול למטה אל play.google.com ונלחץ על לחצן ה"הדלקה" שעליו:
נכנס לכתובת music.google.com ונזין שם את שם המשתמש והסיסמה שלנו כמו בחיבור רגיל לאימייל של . יופיע לנו החלון הבא:
נבחר ב-Agree and next. בחלון הבא נבחר ב-Start with standard:
בחלון הבא נבחר ב-Set up account:
כעת נראה חיוב על סך "0.00 דולרים". נבחר ב-Start now.
בחלון הבא נמלא את השם ואת פרטי כרטיס האשראי שלנו. יש צורך להזין מיקוד (zip) אמיתי בארה"ב. 10024 יעשה את העבודה. לסיום נבחר ב-Accept and continue:

סיימנו! נרשמנו לשירות וכעת ניתן לגשת אליו מכל מקום בעולם ללא הגבלה.

נוריד את תוכנת music upload ונתקין אותה. נגדיר תיקיית סנכון ומעכשיו כל שתועתק לספריה הזאת תועלה אוטומטית לגוגל Music. היות שהמגבלה היא על שירים ולא על נפח נוכל לעלות קבצים באיכות גבוהה ללא חשש שנפח האחסון החינמי יגמר.

 נגדיר תיקיית סנכרון תחת טאב ה-Upload וכל השירים שימצאו בתיקיה זו או בתת התיקיות שלה יועלו אוטומטית לענן. בתיקיית Advanced נוכל להגדיר את קצב ההעלאה והגדרות נוספות ובתיקיית Download נוכל להוריד את כל ספריית המוזיקה שלנו חזרה למחשב מהענן.

לאלi מכם שנתקלים בבעיות ניתן לנסות את הצעדים הבאים:

  1. להתקין את סקריפט ההולה הזה
  2. לעשות LOGOUT לחשבון הגוגל שלכם
  3. להשתמש בחלון "גלישה פרטית"
  4. לחפש בגוגל "google music" ולהכנס דרך הקישור. יש לוודא שהחיפוש מתבצע דרך תוספת ה"הולה" (על סרגל הכלים יופיע דגל המדינה שממנה אתם מתחברים)

יתכן שידרשו כל הצעדים הנ"ל או חלקם על מנת להתחבר לשירות.

יש לקחת בחשבון שככל שהקבצים שנעלה יהיו באיכות גבוהה יותר כך התעבורה תהיה גדולה יותר וחבילת האינטרנט שלנו תגמר מהר יותר. נפח גדול יותר גם מחייב קליטה טובה ומהירות גבוהה על מנת להנות מהמוזיקה ללא תקיעות.

תגיות
Back to top button
Close
Close