יש חיים אחרי סוף העונה: ארבע תתי-סדרות ל'משחקי הכס' נמצאות בפיתוח • HWzone
טכנולוגיהכתבות נבחרות

יש חיים אחרי סוף העונה: ארבע תתי-סדרות ל'משחקי הכס' נמצאות בפיתוח

התחלתם להתבאס כבר עכשיו מסופה הקרב של סדרת הפנטזיה המופתית? יתכן שזו בעצם רק ההתחלה עבור המותג מבית ג'ורג' ר.ר. מרטין

באמצע השנה שעברה קיבלנו שתי בשורות מאכזבות עד מאוד עבור כל מי שמחשיב את עצמו לחובב ואוהב של סדרת הטלוויזיה הפופולרית משחקי הכס – דחייה של כשלושה חודשים במועד השקת העונה השביעית בהשוואה לכל העונות שקדמו לה, ובייחוד הצהרה על כך שהיוצרים החליטו לסיים את הסאגה שלהם לאחר העונה השמינית, כלומר בעוד קצת פחות משנתיים וכ-13 פרקים בלבד (שבעה בעונה 7 ושישה בעונה 8), בעיתוי שבו בוודאות עדיין לא נזכה לראות את סופה של סדרת הספרים 'שיר של קרח ושל אש' שעליה היא מבוססת.

כבר במעמד של אותן הכרזות מקוריות נשמעו קולות שלא פסלו על הסף אפשרות ליצירת סדרות ספין-אוף לזו הראשית אשר גרפה אינספור שבחים ולא פחות מ-38 פסלוני 'אמי' מוזהבים בשש שנותיה, וכעת אנחנו מקבלים עדות על כך שהרעיון הזה מתחיל להפוך ליותר ויותר מוחשי – ובגדול, עם לא פחות מארבע כיוונים שונים ונפרדים שעשויים להבשיל לסדרות חדשות שיעקבו אחר עלילות העולם המסוכן והמרתק של ווסטרוז.

חשבתם שזה סופה של משחקי הכסף על המסך הקטן? תחשבו שוב – ליוצרים יש תוכניות גדולות מאוד להמשך

לפי העדויות ברחבי הרשת, בחברת HBO פנו אל כמה מהתסריטאים הבולטים בהוליווד במטרה לסייע בפיתוח רעיונות עבור סדרות בת וסדרות המשך למשחקי הכס המקורית שלכאורה פשוט הפכה ליקרה ומאתגרת מדי לתיאום והפקה בשל הפופולריות שלה ושל שחקניה הראשיים – וכך התסריטאי שמאחורי הסרט 'גודזילה' משנת 2014 ו-Kong: Skull Island של השנה הנוכחיצ עומל על כיוון אחד, התסריטאית שהביאה לנו את סרטי X-Men האחרונים, את הסרט Kick-Ass ואת הסרט Kingsman: The Secret Service עובדת על כיוון נוסף בשיתוף פעולה עם הוגה היקום העלילתי כולו ג'ורג' ר.ר. מרטין, התסריטאית שסייעה ליצור את הסדרות המצליחות 'ווסטוורלד' ו'מד מן' עובדת אף היא בשיתוף עם הסופר על אופציה שלישית, ואילו התסריטאי שיצר את סרט המתח הנודע 'מיסטיק ריבר' אמור להעניק אפשרות רביעית.

צמד היוצרים של הסדרה המקורית מיועד לתפקד בתור מפיקים בפועל עבור הסדרות העתידיות, במידה ואלו אכן יקרמו עור וגידים

באופן טבעי לא בטוח שכל אחד מארבעת הרעיונות הללו יבשיל לכדי סדרה מעשית וממשית, כאשר למעשה ניתן להניח באופן כמעט ודאי שב-HBO לא יחליטו להשיק ארבע סדרות נפרדות בו-זמנית תחת שם המותג – אך מדובר בכל מקרה בחדשות מעודדות מאוד עבור כל מי שכבר החלו להתכונן ליום שאחרי, וכעת עשויים לקבל סיבה או סיבות טובות נוספות לעקוב אחרי תכניה של HBO גם אחרי שנת 2018.

אין לנו מידע אודות מה בדיוק יהיו הכיוונים העלילתיים של התסריטים החדשים אשר נמצאים בהתהוות, אך בהתבסס על כל מה שראינו עד כה נראה כי המגוון הוא כמעט אינסופי – זו תוכל להיות סדרת 'פריקוול' רחבת היקף שתציג את עלילות הבתים והממלכות כולן כפי שהתרחשו לפני עלייתו של רוברט באראת'און לשלטון, סדרת פריקוול שתתמקד בבית מסויים ובמשפחה מסויימת מתוך הרבות הקיימות בווסטרוז, או סדרת המשך אשר תתמקד באחת או בכמה מהדמויות הפופולריות שכבר הזדמן לנו להכיר ולאהוב במסגרת הפקת המקור.

כל אחד מהרעיונות הללו נשמע לנו נהדר, ובוודאי עדיף על מצב בו אחרי סוף שנת 2018 לא תהיה לנו שום אפשרות לצפות בעולם המיסטי והאפלולי הזה מבלי להתבסס על שידורים חוזרים של מה שכבר ראינו.

סדרה חדשה וצנועה יותר בעולם זה תוכל לעסוק בעלילותיו של רוברט באראת'און הצעיר, למשל

מה דעתכם בנושא – במה אמורה לעסוק סדרת ההמשך הראשונה עבור 'משחקי הכס'? ספרו לנו בתגובות.

תגיות

12 תגובות

 1. מעולם לא העברתי ביקורת על הנושא של הכתבות באתר, אבל הפעם אני חייב לשאול את עצמי איך זה קשור לאתר? זה אתר טכנולוגיהחומרה.
  עדיף שהכותבים ישקיעו את זמנתם בהבאת כתבות שגולשי האתר כן מצפים לראות.

  1. מצד אחד אתה צודק, זה לא 100% רלוונטי.
   מצד שני – זה אתר של חנונים. ואני בינהם.
   ולכן תוכן שקשור לחנונים כגון סרטי/סדרות פנטזיה זה משהו שבהחלט מעניין אותנו.
   יעיד אגף הגיימינג שלא תמיד עוסק רק בצד החומרתי/טכנולוגי של הדברים.
   אני אישית אוהב כמעט את כל התוכן שעולה כאן.
   אם משהו לא מעניין אותי – אני לא נכנס. ממליץ בחום…

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close