טרנד טכנולוגי - iPhone עם מוח • HWzone
טכנולוגיה

טרנד טכנולוגי – iPhone עם מוח

דור חדש של חברים רובוטיים מבוססי טלפונים חכמים

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


הטרנד

לטלפון חכם ממוצע כיום יש כוח עיבוד הדומה לזה של מחשב-על משנות ה-70 – מספיק (למזלנו) כדי לפעול כמרכז סטרימינג של רשת סאונד ביתית, לשמש כמעבדה רפואית ניידת, או אפילו כדי להפעיל . אז עכשיו, במקום לבנות מאפס, חברות יכולות לבנות דגמים המבוססים על טלפונים חכמים.

היתרון

בעבר, עלה פיתוח המחשב ותוכנת העיבוד המרכזיים כדי לגרום לרובוט לבצע אפילו משימה פשוטה – עשרות אלפי דולרים. על ידי מיקור חוץ של כוח עיבוד, חברות יכולות להפחית את המחיר הסופי למאות דולרים. וכיוון שאפליקציות, ולא קוד ייחודי קובעות כיצד הרובוט יתנהג, מפתחי תוכנה יכולים לשדרג בקלות לביצוע התנהגויות חדשות. בסופו של דבר, חברות עשויות לפתוח אפילו את קוד התוכנה שלהן כך שמשתמשים יוכלו ליצור קווי אופי רובוטיים מותאמים אישית.

מומחה משרדי הרובוט Double (משמאל) יכול לאפשר
למשתתף מרחוק להיות נוכח פיזית בפגישות

Double של Double Robotics

Double הוא אווטאר רובוט המתנשא לגובה 1.5 מ'. הוא מחזיק היכן שראשו אמור להיות, בעוד נהג אנושי – בין אם הוא נמצא בצדו של השני של המשרד או של המדינה – משתמש באפליקציית וידאו-צ'אט מותאמת כדי לראות את מה שה- רואה ולנווט את הרובוט. ל-Double יש מעמד מאוזן על ידי גירוסקופ, אשר מאפשר לו להתגלגל במהירויות של עד 2.4 קמ"ש מבלי ליפול. 2,499$

Romo של Romotive

Romo, חיית מחמד – צעצוע רובוטי, מגיב לחבריו למשחק באופן עצמאי. המהנדסים פיתחו תכנת ראיית-מחשב שמזהה אנשים וצורות, אחריהם יכול הרובוט לעקוב במבטו, ללכת בעקבותיהם או להימנע. תוכנת זיהוי פנים מאפשרת ל-Romo לראות אנשים, לצלם אותם, להתרחק מהם אם הם מתקרבים יותר מדיי, או לבכות אם הם עוזבים אותו לבדו למשך זמן ארוך מדיי. 150$

Shimi של Tovbot

מעגן הרמקולים Shimi הוא די.ג'יי פרטי ובן זוג לריקודים. זיהוי דיבור באפליקציה של Shimi מאפשר לרובוט להגיב לבקשות לשמוע אמנים או ז'אנרים של מוסיקה ספציפיים – אפילו לבנות רשימת שמע על פי מצב רוחו של המשתמש. האפליקציה גם מזהה את מקצב המוסיקה, כך שהיא יכולה לשלוח הוראות ל-Shimi לתופף ברגלו החופשית ולהניד את ראשו לפי הקצב. 199$ (זמין בקיץ)

עוד על חידושים בגליון אפריל של popular science ישראל – למבצע היכרות מיוחד לגולשי HWzone.co.il


תגיות

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close