טירוף בריטי חשמלי • HWzone
טכנולוגיה

טירוף בריטי חשמלי

גאווה חדשה לממלכה המאוחדת מגיעה מאחת היצירות האוטומטיביות העוצמתיות ביותר מאז ומעולם, עם כמעט 2,000 כוחות סוס על טהרת המנועים החשמליים

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


חברת לוטוס (Lotus) ידועה בעיקר בזכות רכבי הספורט הקטנים והזריזים שלה, וגם בזכות העובדה שהיא אחת מהיחידות שעדיין מייצרות ומרכיבות את מוצריה בתוך אנגליה מבלי להיכנע ולפנות אל איזורים בהם כוח האדם הוא זול ונגיש הרבה יותר – וכעת היא מחליטה ללכת על כל הקופה עם דגם ה-Evija האימתני שיעלה 1.7 מיליון פאונד (!) למעטים שיזכו לחטוף את המלאי המצומצם.

ה-Evija הוא העל (Hypercar) החשמלי הבריטי הראשון אי פעם, והוא יכלול ארבעה מנועים חשמליים (אחד עבור כל גלגל) בהספק 493 כוחות סוס כל אחד – 1,972 כוחות סוס בסך הכל, במכונית ששוקלת 1,680 קילוגרם בסך הכל. כל גלגל יהנה מתיבת הילוכים פלנטרית אישית משלו וההנעה תהיה כמובן לכל ארבעת הגלגלים במקביל, עם נתון משוגע לגמרי של מומנט כוח העומד של 1,700 ניוטון-מטר, ומסייע ל-Evija להאיץ מ-0 ל-100 קמ"ש בפחות משלוש שניות ומאפס ל-300 קמ"ש בתוך פחות מעשר שניות.

עתידני מבחוץ – ועתידני גם בתוך תא הנוסעים

הזריזות של ה-Evija אמורה להפוך אותה לאחת מהיצירות המתקדמות ביותר בעולם הרכב כולו שניתן לקחת אל הכבישים בעולם האמיתי, ולא רק אל מסלול המירוצים.

דלתות שנפתחות כלפי מעלה בסגנון "מספריים" מוסיפות עוד קצת סטייל

אם לא די בכך בלוטוס מצהירים גם כי מערך הסוללות בקיבולת של 70 קילו-וואט שעה יספק טווח נסיעה פרקטי באמת של עד 400 קילומטרים, ויוכל להיטען לרמה של 80 אחוזים מהקיבולת הכוללת בתוך 12 דקות בלבד (במטעני 350 קילו-וואט המהירים ביותר שזמינים כיום), ובעתיד להיטען במלואו בתוך 9 דקות בלבד כאשר החזון לנקודות טעינה בהספק 800 קילו-וואט יהפוך למציאות.

תמיכה בטעינה מהירה חדשנית ועתידנית – וגם תזכורת בולטת גאה לפיתוח הבריטי המקומי

130 דגמי Evija בלבד ירדו מפס הייצור בנורפולק החל מהשנה הבאה, וסביר בהחלט להעריך כי יימכרו בקלילות למרות העלות העצומה. האם זו ההוכחה המושלמת לכך שרכבים חשמליים במלואם הם העתיד, בכל קצוות שוק הרכב? מוזמנים להתרשם ולשפוט בעצמכם.


תגיות

2 תגובות

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close