"חצי תקלה" ברשתות החברתיות של פייסבוק

עדכון: לאחר יותר מ-12 שעות של קשיים, נראה כי התקלות תוקנו וכל הפלטפורמות חזרו לפעול ולהציג מדיה בצורה תקינה – לפחות לעת עתה.

הכתבה המקורית: לא מצליחים לצפות בקבצי מדיה בווטסאפ, באינסטגרם או בפייסבוק? אתם לא לבד

שעות לא כל כך נעימות עוברות על כל המכורים לרשתות החברתיות, ובפרט הרשתות החברתיות הפופולריות שנמצאות תחת המטרייה של מארק צוקרברג ואנשיו: Facebook, WhatsApp ו-Instagram אשר סובלות כולן מבעיה בנגישות אל קבצי מדיה.

במסגרת התקלה משתמשים רבים בארץ וברחבי העולם מדווחים על קושי או חוסר יכולת מלא לקבל ולצפות בתמונות, סרטונים וקבצי שמע אשר נשלחים אליהם בפלטפורמת המסרים המיידיים הפופולרית או אשר מופיעים להם בפיד. נכון לעכשיו לא ברורה הסיבה התקלה ואין צפי רשמי לפתרונה, אך קשה להתעלם מכך שזו עוד נקודה בשרשרת תקלות טכניות בהן נתקלת פייסבוק על שלל זרועותיה בחודשים האחרונים. מסתבר שזה לא ממש פשוט לנהל ולשרת מיליארדי משתמשים מדי יום ביומו.

אלפי דיווחי תקלות עבור כל אחת משלושת הרשתות החברתיות העצומות שבבעלות פייסבוק

יחד עם הבאג באחת מן המערכות של חברת Cloudflare שהביא להשקתה של מאות אלפי אתרים גדולים ברחבי הגלובוס אתמול (שלישי) למשך כשעה, נראה כי השבוע הזה הוא לא מהמוצלחים ביותר שחוותה המרשתת שלנו בתקופה האחרונה.

אנשי Cloudflare הצליחו להתגבר על התקלה הבינלאומית שלהם בתוך בזמן קצר באופן יחסי – בינתיים נראה כי אצל פייסבוק התהליך הוא ארוך יותר, אך נקווה שגם הוא יגיע אל סיומו המוצלח בקרוב

גם אתם חווים את הבעיות בפייסבוק ומקבילותיה או שלא? בואו לשתף בתגובות.