דור חדש של VR מבית HTC: הכירו את Vive Cosmos • HWzone
גאדגטיםסמארטפוניםטכנולוגיה

דור חדש של VR מבית HTC: הכירו את Vive Cosmos

היצרנית הטאיוואנית מציגה מנכ"ל חדש ומציעה נתונים טכניים רשמיים של משקפי ה-Cosmos המתקדמים שיחלו להימכר בקרוב

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


חברת HTC ממשיכה במהלכים ונסיונות להמציא את עצמה מחדש, מיצרנית אשר ירדה מגדולתה לספקית של טכנולוגיות עילית בעולמות המציאות המדומה, הרבודה והמשולבת. עכשיו אנחנו מקבלים הזדמנות להכיר את המנכ"ל האירופאי החדש שלה שינסה להמשיך את השינוי המתבקש – ואת משקפי ה-VR החדשים והמשוכללים שיהיו חלק מרכזי בתהליך בתקופה הקרובה.

המנכ"ל הטרי של מגיע מחברת אורנג' העולמית (זוכרים אותה?) ועונה לשם איב מייטר (Yves Maitre), כשהוא מחליף את ראש הדירקטוריון שר וונג אשר שימשה גם בתור המנכ"ל של החברה מאז שנת 2015 – כשהמטרה המוצהרת היא למקד את עסקי החברה בתחום התקשורת הסלולרית המתפתחת בדור החמישי ותחום ה-XR (ר"ת eXtended Reality) העסקי, מבלי לזנוח לחלוטין את שוק הסמארטפונים למרות כל האתגרים.

המנכ"ל החדש של עתיד לעמוד בפני שלל אתגרים בתפקידו, בראש חברה שעדיין מפסידה סכומי כסף מאסיביים בכל חודש ובכל רבעון שחולף

ב- מתכננים להתמקד במכשירים חכמים לשוק הביניים בתקופה הקרובה – אם כי לא ברור לנו האם מדובר בתוכניות לפיתוח מכשירים חדשים בצורה עצמאית או בהמשכיות לעסקי השכרת שם המותג ליצרניות אלמוניות אחרות במזרח הרחוק. לא נותר לנו אלא לאחל להם הצלחה, ולקוות לחזרה אל התחרותיות בהקדם ובכל החזיתות.

ה-Desire 19 Plus שהושק לפני מספר חודשים, תוך התעניינות אפסית מצד המדיה העולמית. האם צפויים לנו עוד דומים לו בהמשך?

כעת, נעבור אל מוצר הדגל של לשנה הנוכחית: משקפי ה-Vive Cosmos יגיעו אל החנויות בארה"ב בתחילת החודש הבא, עם תג מחיר התחלתי של לא פחות מ-700 דולר (לא כולל מס) תמורתו יקבלו הצרכנים תצוגת 3.4 אינץ' כפולה ברזולוציה של 1,440×1,700 פיקסלים לכל עין, בקצב רענון של 90 הרץ ועם זווית תצוגה של 110 מעלות. המערכת תהנה מעקיבת תנועה בשישה צירים בהתבסס על מערך מצלמות וחיישני תאוצה מובנים במשקפיים עצמם, ללא צורך במיקום חיישנים נוספים במרחב, ותכלול סטריאופוניות ומערך מיקרופונים מובנה אשר ישלים את חוויית השימוש ללא צורך בתוספות חיצוניות.

משקפי Cosmos יוצעו עם צמד בקרי שליטה ייעודיים מעודכנים, אפשרות להרים את המשקפת כלפי מעלה במצב בו תרצו לצאת החוצה מהעולם הוירטואלי ואל העולם האמיתי (מבלי להוריד את הערכה כולה מהראש באופן שיגרור התאמות ארגונומיות חוזרות מיותרות) וגם פאנל קדמי מודולרי שאותו ניתן יהיה להחליף באחרים, כמו למשל בפאנל המתבסס על עקיבה חיצונית לשימוש בבקרי השליטה של משקפי ה-Vive המקוריים או בפאנל הכולל אפשרות לזיהוי מחוות שליטה באמצעות האצבעות.

משקפי מציאות מדומה משודרגים לשימוש בחיבור חוטי – כאשר ב- מתכננים להציע גם מתאם לעבודה אלחוטית, בדומה לאלו שכבר פגשנו בעבר במשקפי Vive

משקפי ה-Vive Cosmos יתמכו בכל היישומים הזמינים עבור משקפי משפחת Vive הקודמים, בהתבסס על חנות היישומים Viveport ושירות ה-Viveport Infinity שמציע גישה ללא הגבלה אל ספרייה גדולה של משחקים ויישומים במחיר חודשי קבוע – וגם ביישומים עבור משקפי ה-Vive שמחוץ לחנות המקוונת הייעודית של , כמו למשל משחקי המציאות המדומה הזמינים בחנות של .

פאנל קדמי מתפרק ומודולרי שיהיה זקוק לתמיכה בצד חברות צד ג' בכדי להוכיח את התועלת שלו

האם המוצר היוקרתי הזה יהיה המפתח של לצמיחה כלכלית? ימים יגידו.


תגיות
Back to top button
Close
Close