הרובוטיקה החדשה: התקדמות מבורכת או מתכון לסיוטים?

חברת הנודעת מראה לנו שכלב (רובוטי) זקן דווקא כן יכול ללמוד טריקים חדשים

חברת הרובוטיקה החדשנית Boston Dynamics אולי החליפה ידיים מגוגל ל-Softbank היפנית, אך לא נראה שהדבר משפיע על תחביביה ושיטות הפעולה שלה שנועדו לשמור אותה כמה שיותר קרוב אל מרכז העניינים בתחום בו היא עוסקת – סרטוני ויראליים אשר גורמים הן לפליאה והן לחשש מתגבר מפני התקוממות ממשית של יצירות רובוטיות תבוניות.

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


התוספת החדשה למערך סרטוני ה-YouTube המרשים של המפתחת מציע לנו היכרות עם הגירסה המעודכנת של ה-SpotMini, הקטן והידידותי ביותר עבור המשתמש הביתי הממוצע במשפחה, שקיבל עיצוב מעוגל יוצר וגוון צהוב מזמין מעט יותר בגלגול החדש – ומרגיש כמעט כמו מוצר שמוכן להשקה מסחרית כזו או אחרת.

הרובוט דמוי הכלב מציג בסרטון יכולת חדשה שלמד בשנה החולפת מאז ראינו אותו לאחרונה – להשתמש במנוף האחיזה הקדמי שלו בכדי לבחון דלת ואת הידית שלה, לאחוז בה וגם לפתוח אותה לרווחה עבור SpotMini אחר נטול יכולת אחיזה שיעבור דרכה, באופן המעיד על פוטנציאל שיתוף הפעולה שקיים למכונות מתוחכמות אלו.

חברו הטוב ביותר של האדם, החל מהעשור הבא? אנחנו עדיין לא משוכנעים, אבל מחזיקים אצבעות לכך שזה הכיוון אליו הולכות המפתחת וחברת האם שלה

ניתן לראות זאת בתור סיבה נוספת לחשוש מפני הרובוטים הללו, שנמצאים אי שם באיזור ה-Uncanny Valley (או "עמק המוזרות", אם תעדיפו) בשל מפרקי התנועה הרבים שמאפשרים להם לנוע באופן דומה לחיות אמיתיות או אפילו בני אנוש, אך מומלץ לנסות ולדמיין את התועלת האפשרית עבור בני אשא שזקוקים לכך – נכים או זקנים שעבורם כדוגמת ה-SpotMini יוכל לשמש כעוזר אישי חכם שיאחוז באופן יציב במה שיבקשו ממנו, יוריד חפצים מנקודות גבוהות, יפתח ויחזיק דלתות, יעזור לקום או לעמוד וכדומה.

אין ספק שהגירסה המעודכנת של ה-SpotMini חביבה יותר, ומבעיתה הרבה פחות, מהגירסה הראשונה שהוצגה לפני כמה שנים

אנחנו לא יודעים מתי ואם בכלל ניתן יהיה לרכוש את ה-SpotMini בחנויות – אבל מחזיקים אצבעות ומקווים שזה באמת יקרה אי שם במורד הדרך. ואתם? ספרו לנו בתגובות.