הפריצה הפופולארית לאייפון

מיליון מכשירי iOS 5 נפרצו בשלושה ימים
 
נראה כי משתמשים רבים היו עם היד על הדופק בעודם מחכים לפריצה המיוחלת לגאדג'טים החדשים של חברת אפל המבוססים על שבב ה-A5, הם האייפד השני והאייפון 4S.
 
כבר דיווחנו לכם על הפריצה החדשה (במידה ופספסתם אתם מוזמנים להתעדכן כאן), אך באותו זמן לא ידענו כי היא תהפוך לכל-כך פופולארית בזמן כה קצר. כבר עם שחרורה של הפריצה היו עומסים רבים על השרתים שתמכו בה ולרוב המשתמשים נדרשו מספר נסיונות עד לסיום מוצלח של התהליך.
 
עד כמה פופולארית היית הפריצה, אתם שואלים? לפי הנתונים שנאספו על-ידי אפליקציית ה-Cydia עצמה היא הותקנה על כמיליון מכשירים שונים במהלך שלושת הימים הראשונים מאז שחרור הפריצה למערכת ה-iOS החמישית.
 
בכל מכשיר עליו מותקנת אפליקציית ה-Cydia היא אוטומטית מגבה את החתימה הגידיטלית של אותה גרסה של מערכת ההפעלה המותקנת על המכשיר, לכל מקרה שהמשתמש ירצה לבצע שחזור לאותה גרסה שלא באמצעות תכנת האייטונז. כך, ספרה האפליקציה 491,325 מכשירי אייפון  4S, יחד עם עוד 308,967 מכשירי אייפד 2 חדשים שנפרצו ו-152,940 מכשירי אייפד 2 ששדרגו את הפרצה באמצעות הכלים החדשים ששוחררו. בסך הכל אפליקציית הסידיה הותקנה ב-953,232 מכשירים.
 
כמובן שנתונים אלה מתייחסים רק לסוף השבוע הראשון בחיי הפרצה ואנחנו מעריכים כי עד עכשיו נפרצו עוד כמה מאות אלפי מכשירים.
 
מעניין, נראה כי משתמשי הגאדג'טים של אפל פורצים את המכשירים שלהם כמעט באותה המהירות שבה אפל מוכרת אותם.