העוזרת של אמאזון מוצאת לעצמה גוף חדש ומפתיע • HWzone
גאדגטיםבית חכם ו-IoTטכנולוגיה

העוזרת של אמאזון מוצאת לעצמה גוף חדש ומפתיע

בעתיד הלא רחוק ניתן יהיה להפעיל את גם בשלד אלקרו-מכאני חיצוני מבית חברה בשם Bionik Laboratories

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


הרבה מוצרים חכמים זכו לתמיכה בקבלת פקודות מהעוזרת החכמה הנודעת של חברת אמאזון, Alexa, בתקופה האחרונה, אך אף אחד מהם לא היה מפתיע כמו ה-Arke של חברת הזנק אמריקאית בשם Bionik Laboratories – לא מדובר בנורה, רמקול נייד או , כי אם בשלד חיצוני (Exoskeleton) חכם עבור פלג הגוף התחתון שנועד לאפשר לאנשים אשר חוו פגיעה מוטורית משמעותית בגפיהם לעמוד ואף ללכת (כמעט) בכוחות עצמם.

מדובר אמנם בפתרון מוגבל יחסית שדורש להימצא בקרבת רמקול Echo של על מנת לפעול (כנראה משום שבגוף המוצר את החומרה הנדרשת לקליטה ועיבוד קול המשתמש, ועל כן הוא נסמך על שידור פקודות ממקור חיצוני), אך המשתמשים בכל זאת יוכלו להפעיל את פונקציות העמידה, ההליכה והעצירה של ה-Arke ללא שום כפתור, באמצעות הקול בלבד – וזה אמור להיות הרבה יותר נוח לאנשים שיכולת התנועה שלהם היא מוגבלת, באופן טבעי.

המוצר החדשני שמסייע לנכים ומשותקים ללכת בשנית זוכה לעוד מאפיין טכנולוגי מעניין

כיום ישנם רק מספר מצומצם יחסית של אבי-טיפוס לשלד החיצוני שנמצאים בשוק, בעוד שייצור ושיווק מסחרי רחב אמור להגיע במהלך שנת 2019 – ואולי עד אז כבר נראה את יכולת העבודה עם מובנית ישירות, ללא צורך בעזרים חיצוניים נוספים.

יעבור עוד זמן עד שהטכנולוגיה הזו תהיה זמינה באופן נרחב – ועד אז העוזרות הדיגיטליות אמורות להיות מתקדמות עוד יותר מכל מה שאנחנו רואים כיום

מוצרים קצת יותר עממיים וסבירים שקיבלו אף הם את היכולת לקבל ולבצע פקודות מהעוזרת הדיגיטלית הם הרמקולים העדכניים של חברת Ultimate Ears אשר בבעלות – ה-Boom 2 וה-Megaboom.

עוד רמקולים מתחברים אל Alexa

עדכון חדש עבור האפליקציה הנלווית לרמקולים עוצמתיים אלו במכשירים מבוססי תוסיף יכול לפנות אל מעין גירסה ייעודית ומצומצמת של העוזרת מאמאזון שתשלוט בתורה מרחוק על מאפייני הנגינה של הרמקולים – הכל ללא צורך לגעת בהם פיזית בכלל.

מירוץ החימוש של העוזרות

אין ספק ש- ממשיכה לצבור לעצמה תאוצה בשוק התחרותי הזה – וזה משהו חשוב שהיא תזדקק לו מאוד בעתיד הלא רחוק, כשהקטגוריה תתמלא בעוד ועוד מתחרים ומתחרות והבדלי האקוסיסטם יהפכו לאחד מהשיקולים המרכזיים בביצוע הרכישה.


תגיות

כתיבת תגובה

Back to top button
Close