הנדבן המוביל: מייסד טוויטר ישקיע רבע מהונו למאבק במגיפת הקורונה • HWzone
טכנולוגיה

הנדבן המוביל: מייסד טוויטר ישקיע רבע מהונו למאבק במגיפת הקורונה

ג'ק דורסי מצטרף אל רבים מעשירי העולם בתרומה למאבק העולמי בוירוס – ועושה זאת בענק עם ערך המגמד את כל השאר

חברות ענק, מנכ"לים של חברות ענק וגם ידוענים מכל הסוגים ומכל קצוות העולם משקיעים בימים אלו מאמצים בכדי לסייע במשבר העולמי שיוצר נגיף הקורונה, כל אחד בדרכו ובהתאם ליכולותיו – חלק מנצלים את הפרסום שלהם ליצירת מודעות בקרב גולשים ברשת ולדרבון השקעות במיזמי צדקה שונים, חלק משקיעים כספים באופן ישיר, חלק מוותרים בפומבי על שכר או בונוסים להם היו זכאים וחלק מבטיחים כי לא יפטרו עובדים או ימשיכו לשלם לעובדים את שכרם גם כשהם נמצאים בהפסקה מהעבודה בהתאם להנחיות והמגבלות.

עד כה ראינו כמה שמות מפורסמים תרומות ענק למטרות טובות ומבורכות, בהם ביל גייטס וג'ף בזוס ממיקרוסופט (לשעבר) ומאמאזון בהתאמה אשר התחייבו להשקיע 100 מיליון דולר כל אחד – אך נראה כי פרס על הנדיבות המירבית שמור למוביל טכנולוגי אחר ואלמוני מעט יותר: ג'ק דורסי בן ה-43.

לא כל הסכום יועבר באופן מיידי ועוד לא ידוע כיצד ולאן הוא יחולק, אך עדיין מדובר בהתחייבות פומבית קיצונית בנדיבותה – בייחוד ממישהו שנמצא "רק" במקום ה-434 ברשימת רשימי העולם לפי בלומברג

המנכ"ל של הרשת חברתית טוויטר ושם פלטפורמת הפיננסים Square הכריז כי יעביר לא פחות ממיליארד דולר במיליוני מניות של Square, יותר מרבע מהונו התיאורטי הכולל, אל חשבון ייעודי ממנו יושקעו כספים במגוון מיזמי צדקה שונים ובאופן פומבי וגלוי לגמרי, עם עדכון לקובץ Google Sheets המרכז את המידע.

דורסי מקווה כי המהלך שלו 'יאתגר' עשירים אחרים לבצע צעדים גדולים ונדיבים לא פחות לטובת הכלל – גם בימים מאתגרים אלו וגם אחרי שהמגיפה תתפוגג

ההשקעה היחידה מתוך הסכום האדיר נכון לרגע זה היא בגובה 100,000 דולר, עבור מיזם הגיוס של עמותת America's Food Fund בפלטפורמת ה-GoFundMe, שמטרתו היא לספק הזנה בסיסית לאזרחים מעוטי יכולת כלכלית – אך דורסי הבהיר כי כל המעוניינים בתרומה רלוונטית יכולים לפנות אליו עם בקשות ורעיונות.

התרומה הראשונה מגיעה למיזם הזה, שנתמך גם בידי ליאונרדו דיקפריו, אופרה ווינפרי ואפל בימים אלו. שאר הסכום העצום? נחיה ונראה – לפחות יש קובץ שאמור להפוך את התהליך לשקוף ככל הניתן לכל המתעניינים

טוב לראות עוד ועוד בעלי אמצעים משקיעים משאבים גדולים בנסיון לסייע לאחרים, ואין ספק כי התרומה האדירה של דורסי תוסיף לו הרבה נקודות זכות בעיני הרבה אנשים שאולי אפילו לא הכירו אותו בשמו עד עתה. האם יש סיכוי שנראה דמות ציבורית אחרת תורמת סכום כסף גדול עוד יותר למאבק החשוב והמרכזי הזה? אנחנו בספק, אך נמשיך לעקוב ולעדכן במידת הצורך.

תגיות

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close