המתיחה שהסתבכה: גוגל הצליחה להרגיז את משתמשי ה-Gmail

אחת ממתיחותיה של ענקית הטכנולוגיה לרגל האחד באפריל 2016 כללה כפתור חדש עבור שירות המייל הנודע, אשר הופיע ללא יותר מדי הסברים והצליח לגרום לבלאגן שגרם לגניזתו בטרם עת

בין כל המתיחות של אחד באפריל 2016, כנראה שמתיחה אחת אשר תזכה להיזכר מעל לכל היתר היא זו של גוגל, שהוסיפה לשירות ה-Gmail כפתור Drop The Mic – אופציית Send and Archive משופרת, שהוסיפה לתוכן של המייל סרטון GIF קצר מתוך סרט האנימציה 'מיניונים' משנה שעברה, בו כמובן זורקים את המיקרופון ומסמנים כי הפסקתם לדבר ולהקשיב לכל השאר.

הכפתור החדש, שצץ לו ליד כפתור השליחה הסטנדרטי של Gmail, עשה בדיוק את מה שאומר התיאור שלו – והביא לכך שתשובות נוספות באותה התכתבות לא יופיעו בתיקיה הראשית של המשתמש. עם זאת, נראה כי מספר בלתי מבוטל של משתמשי השירות לא היו מודעים לעניין ההלצה, ולא הבינו את השוני בין הכפתור החדש לזה הישן, מה שהביא לכמה וכמה תקלות שגרמו לאנשים לא להבחין בתשובות חשובות להן המתינו.

dtm2 dtm3

דיון זועף אודות המאפיין החדש הופיע לו במערכת הפורומים של גוגל (כשמשתמש אחד לפחות טוען שהכפתור אף גרם לו לאבד סיכוי לעבודה אליה ניסה להתקבל), ובחברה החליטו לגנוז את Drop The Mic עוד לפני שהסתיימה לה היממה הראשונה לקיומו, בתוספת עדכון עם התנצלות על חוסר המחשבה המסויים שליווה את המהלך כולו.

במחשבה שניה - אולי לא כדאי להוסיף כפתורי שטות לג'ימייל
במחשבה שניה – אולי לא כדאי להוסיף כפתורי שטות לג'ימייל

אז מה הלקח שלנו מכל הסיפור הזה? באחד באפריל כדאי לא רק להיזהר הרבה יותר בכל מה שאתם קוראים ברחבי הרשת – אלא גם להיזהר ולשים לב לכל מה שאתם מוצאים בשירותיה השונים של גוגל.