מספר שיא של חברות הציעו חידושים ופיתוחים שיאפשרו לכם לישון טוב יותר בלילות בתערוכת CES 2018 – הכירו את מיטב ההברקות הטריות בתחום

רוב אוכלוסיית העולם סובלת מקשיי הירדמות או מבעיות בשינה – זאת אחת המסקנות שאליהן ניתן להגיע מטיול בין מגוון העמדות והדוכנים השונים בתערוכת CES 2018 הענקית, בהתבסס על ההיקף המפתיע של החברות הצעירות שעוסקות בפיתוח אמצעים ושיטות עבור תחום זה. אם גם אתם מזדהים את הבעיה, בואו להכיר את המוצרים שנמצאים בחזית הטכנולוגיה בנסיון לשפר את המצב.

מריחים ונחים

Aromarest הוא מכשיר דמוי מנורת לילה שלומד את מחזורי השינה של המשתמשים, ומלווה אותם באמצעות אורות צבעוניים מתאימים מבוססי נורות לד, קולות נעימים ומרגיעים – ואפילו ריחות נעימים שעוזרים להירדם וגם לישון בצורה רציפה, הכל בעזרתה של אפליקציה נלווית כמובן שניתנת להתאמה אישית.

נראה כמו מנורת לילה מעוצבת תמימה – אבל עושה הרבה יותר

המחיר עתיד לעמוד על 160 דולר למוצר, עם תאימות למגוון שמנים ארומטיים שיותזו ממנו במהלך הלילה ולא ידרשו מכם לרכוש יחידות מילוי חוזרות וייעודיות כלשהן מטעם החברה.

הדוכן הזמין את המבקרים למבחן ריח

מזרן הקסם

יצרנית מזרנים וכריות בשם Magniflex הציגה טכנולוגיית מיטה חכמה משלה בשם Magni Smartech, שכוללת מערך חיישנים במזרן מתכוונן שמודדת פרמטרים שונים של המשתמש, ומתיימרת לבצע התאמות בכיוונים, בשיפועים ובזוויות שכדי לשפר את החוויה – כולל יכולת שאמורה לקלוט נחירות, לבצע שינויים וכיוונונים עד שאלו יופסקו, ואז לחזור למצב המומלץ עם סביבה שקטה יותר גם עבור הנוחר וגם עבור מי שלצידו.

מותג מוכר מבצע קפיצת ראש לתחום טרי

זה נשמע מעניין ואפילו חדשני עד מאוד – אבל עם תג מחיר התחלתי של 20,000 דולר, זה פתרון שמיועד רק לנוחרים ומתקשי שינה אמידים ביותר.

לא חוששים ממיטה שתזוז מעצמה במהלך הלילה? זה עשוי להיות הפתרון האולטימטיבי והמפנק ביותר בשבילכם

שינה עתידנית

המכשיר העתידני ביותר ברשימה הוא ככל הנראה ה-Dreem – קשת חכמה שעונדים על הראש במהלך הלילה, וזו מודדת חלק מגלי המוח ופרמטרים חיוניים נוספים של המשתמש בכדי לקבוע את השלב הספציפי במחזור השינה בו הוא נמצא, ואז פועלת להגדלת משכי שלב השינה העמוקה ושלב שנת ה-REM, שהם המועילים ביותר לגופו ומוחו של האדם.

זה נראה קצת מאיים, אבל נציגי החברה מבטיחים כי המכשיר בטוח לגמרי לשימוש

המחיר של המוצר הוא לא פחות מ-350 דולר, והוא נראה כמו פתרון פרוגרסיבי לאלו שכבר ניסו פתרונות מיטיבי שינה אחרים בעבר שלא ממש סיפקו את הסחורה – ומוכנים ללכת לכיוונים בלתי רגילים בנסיון למצוא את מה שהם זקוקים לו.

עיצוב עתידני – וגם מחיר שהוא לא ממש מהעולם הזה

קול הדממה

Nightingale הוא עוד מיזם אשר מאמין כי הסאונד הוא המפתח לשינה איכותית יותר – ועושה זאת עם גיבוי מהפקולטה לרפואה באוניברסיטת הרווארד המפורסמת. מדובר במערכת שמתלבשת על השקעים בחדר השינה (אבל מאפשרת גם להמשיך ולהשתמש בהם למוצרים חשמליים אחרים) וכוללת קישוריות אלחוטית, תאורת לד קלה ורמקולים מובנים, אשר אמורים "להציף" את החדש בצורה חכמה באודיו מרגיע שממסך רעשים בלתי רצויים מהחוץ ומסייע להירדמות ולהמשך השינה הרציפה עד לשעות הבוקר. יש גם תאימות לעוזרות החכמות ולמכשירים החכמים מבית אמאזון וגוגל.

פתרון חכם שלא דורש חוטים ולא תופס מקום על השידה

לאחר קמפיין מימון מוצלח בפלטפורמת Kickstarter לפני כשנה וחצי, החברה מציעה למכירה את המוצר שלה בתצורה בודדת לחדרים קטנים, עם תג מחיר של 150 דולר, ובתצורה כפולה לחדרים גדולים במחיר של 250 דולר – כאשר לצערנו נכון לעכשיו אין דגמים שמותאמים לשקעי החשמל בישראל, או לכל שקע חשמלי שאינו אמריקאי בעצם.

לצערנו, עדיין לא ניתן לשימוש ממשי מחוץ לארצות הברית – וחבל

אוזניות וכבשים

הקמע והלוגו של החברה אשר יצרה את SleepPhones הוא כבשה, אך לא מדובר בפתרון אוטומטי שסופר את הכבשים הדמיוניות עבורכם עד שאתם נרדמים – אלא ברצועת ראש מחומר רך ונעים שכולל אוזניות מובנות ומנגן אף הוא מוזיקה וקולות מרגיעים מסוגים שונים לאדם הישן, באופן שיהיה יעיל יותר במצבים בהם בחדר קיים אדם שרוצה להירדם ואחר או אחרים שעדיין לא.

הכבש שיעזור לכם להירדם מהר יותר – בגירסה אלחוטית או בגירסה מחוברת

עם מחיר שמתחיל ב-40 דולר לגירסה בסיסית חוטית (לעומת גרסאות אלחוטיות מתקדמות יותר מבוססות Bluetooth ואף גירסאות עם טעינה אלחוטית שיעלו בין 100 דולר ל-150 דולר), SleepPhones הם הפתרון התקציבי ביותר ברשימה – וכנראה עשוי להוות נקודת התחלה טובה לאלו המעוניינים לצלול אל התחום מבלי לקרוע את חשבון הבנק.

צבעוני, תקציבי – ומתאים לבני זוג שלא הולכים לישון באותה השעה בכל פעם ולא רוצים להפריע האחד לשני

יש לנו עוד המון דברים לשתף אתכם היישר מלאס וגאס ותערוכת CES 2018 – המשיכו לעקוב אחרינו ולהתעדכן!