הטובים לטייס, והגיקים? מדריך HWzone למתגייס לצה''ל • HWzone
טכנולוגיהכתבות נבחרות

הטובים לטייס, והגיקים? מדריך HWzone למתגייס לצה"ל

מתקרבים אל גיל 18 ונמצאים בדרככם לסיים את התיכון ולנחות היישר בבקו"ם? HWzone עוזר לכם לבחור את התפקיד הטכנולוגי המעניין והמאתגר ביותר שיש לצבא ההגנה לישראל להציע

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


פק"ל גיוס לטכנולוגיסט הצעיר

בחייו של כל ישראלי נורמטיבי מהשורה, מגיע הרגע הגדול בו הוא מגיע ללשכת הגיוס, נותן נשיקה בין שובלי הדמעות על הלחי של אמא, מקבל את הטפיחה החזקה על הגב מאביו הגאה, עולה על האוטובוס, ונוסע ל-3 שנים (אלא אם כן הוא ג'ובניק שמפעיל ממטרות בקריה פעם בשבוע).

במשך שלושת השנים האלה תוכלו לצבור כלים רבים ומגוונים שיסייעו לכם בעתידכם, בין אם תבחרו לחיות בארץ או בין אם בארצות נכר. תתחשלו, תתחזקו, תעריכו את אמא ששוטפת לכם את הכלים, ואת אבא שנותן לכם את האוטו בסופ"שים שאתם בבית, אולי גם תרכשו מקצוע ותכירו המון אנשים חדשים. בגדול, צה"ל חושף אתכם למגוון רב של תרחישים, חוויות, מבויים סתומים והמון התמודדות – אתם מול עצמכם.

תוכלו גם לבחור בשירות קרבי סוער, בשירות עורפי משעמם, ותוכלו אפילו להיות קוסמים צבאיים – הכל נתון בהחלטתכם, או ליתר דיוק – בהחלטתו של קצין המיון שיחכה לכם בבסיס הקליטה והמיון.

מובא לכם כשירות לציבור, כדי שבבקו"ם לא תהיו בשוק

יצאנו לבדוק עבור הגיקים שבינינו: להיכן הכי משתלם להתגייס? מה מתאים לכל אחד ואחד?, והאם השירות הצבאי יכול לשמש עבורכם קפיצת מדרגה ראויה לעולם ההיי-טק האזרחי והעשיר, זה שכולנו חולמים עליו.

מדריך זה מיועד אך ורק לאלה מכן שמעוניינים בשירות משמעותי, שבסיסו הוא טכני ולא קרבי. כן חברים, לא כל מי שאינו מחזיק בנשק, יושב בצריח הטנק, או מפעיל מתקדם הוא ג'ובניק. מיטב התפקידים הטכניים מהווים את הליבה המבצעית ביותר של צה"ל, שסומך עליכם, אנשי הדור-הבא, דור הסמארטפונים והטאבלטים לנצח על המערכות המבצעיות ביותר. אז אם אתם רוצים שירות קרוב-לבית, סתמי, ולא משמעותי, שמן הסתם גם לא יקדם אתכם לשום מקום – אתם מוזמנים לעצור את הקריאה עכשיו. זהו? נשארו פה רק הרציניים? אז בואו נתחיל.

למי קראתם ג'ובניקים?!

המערך הטכני של חיל-האוויר
 

חיל האוויר נמדד ביכולתו התעופתית להתמודד עם איומי המחר. לא פעם ולא פעמיים שמענו על נפלאותיו של החיל הכחול, על חשיבותו המכרעת במערכת המחר. לא פעם ראינו צבאות זרים שנותחים כאן, בטייסות של חיל-האוויר בכדי ללמוד את תורת הלחימה הייחודית שלו, ובשנים האחרונות במבצעים ובמלחמות , ראינו איך צה"ל מכסת"ח (ראשי תיבות של מכסים את התחת, צעירים) ואיך חיל האוויר מכסח.

ובכן, מערך כלי הטיס, טילי השיוט וההגנה האווירית כולו בנוי על מערכות עתירות שדורשות תחזוקה מבצעית מלאה, ולכן – המערך הטכני של חיל-האוויר הוא זה שלמעשה מהווה את חוד החנית, הסמן הימני אם תרצו, בתפקודו המבצעי של החיל.

טכנאי המערך הטכני מתחלקים לפי רמת ההשכלה שלהם:

שוחרים – השוחרים הינם בוגרי בתי-הספר של חיל האוויר, המפוזרים בכל רחבי הארץ. שם הם לומדים מקצועות כגון אלקטרוניקה, חשמל, מחשבים ותקשורת עוד בתיכון, בנוסף לתוכנית הלימודים הרגילה. שוחרים במערך הטכני זכאים לרוב לקיצור שירות, לקיצור בקבלת דרגה וכו'.

טכנאים והנדסאים – מדובר על אנשים שהרחיבו את התיכון שלהם ולמדו שנה נוספת לקבל התואר "טכנאי", או שנתיים לקבלת התואר "הנדסאי". הפרוייקט נקרא "עתודה טכנולוגית" במסגרתו החיניכים לומדים שנה עד שנתיים נוספות, כל אחד את המקצוע הטכני שלו. בתמורה לדחיית הגיוס, המועמדים מתחייבים להישאר בשירות קבע של חצי שנה עד שנתיים. עוד דבר מצויין בכך הוא המימון ללימודים, אותו מקבלים לרוב מצה"ל. בנוסף, לטכנאים והנדסאים נפתחת אפשרות לצאת לקצונה טכנית, שנחשבת מאוד באיכותה ובתנאיה, ובמידה ויבחרו דווקא לא להמשיך בקריירה צבאית, תואר הטכנאי או ההנדסאי שברשותם יכול לקצר עבורם את לימודי המהנדס בכשנה.

12 שנות לימוד – מרבית האוכלוסיה שמסיימים 12 שנות לימוד ומתקבלים למערך הטכני של חיל האוויר, ישמשו בתפקידים אשר אינם דורשים רקע מקדים, בעיקר בעבודה בטייסות, קשר טקטי, , מעבדה וחימוש.

כלל אנשי המערך הטכני עוברים הסמכה בת מספר חודשים בבית הספר הטכני של חיל האוויר בחיפה. שם הם מתנסים במערכות השונות, ולומדים על לעומק, איש איש את תחומו. התנאים כמובן משתנים בין היחידות השונות בהן תוצבו, אך אנו בטוחים שעוד תשמעו שפשוט "אין על התנאים של חיל-האוויר". אז אם גם אתם רוצים ללבוש את הסרבל הכחול, לחוות את האקשן בחיל הכי-פעיל בצה"ל או סתם לעבור שירות מאוד משמעותי וחווייתי, הישארו איתנו.


1 2 3 4 5העמוד הבא
תגיות
Back to top button
Close
Close