הוירוס ניצח בסיבוב הזה: תערוכת המובייל הגדולה בעולם בוטלה • HWzone
גאדגטיםטכנולוגיה

הוירוס ניצח בסיבוב הזה: תערוכת המובייל הגדולה בעולם בוטלה

הקשיים הלוגיסטיים והחשש מהדבקה המונית בוירוס הקורונה הכריעו – תערוכת הגדולה לשנת 2020 בברצלונה שתוכננה לסוף החודש לא תתקיים כלל

המלחמה בהתפשטות וירוס הקורונה, או COVID-19, עשויה להביא איתה משמעויות גדולות גם עבור עולם הטכנולוגיה והמחשבים – והמחשבה מרכזית לכך מגיעה עכשיו עם הכרזה רשמית על ביטול מלא של תערוכת ה-Mobile World Congress המסורתית בברצלונה, פחות משבועיים לפני יריית הפתיחה המיועדת.

בימים האחרונים התחלנו לקבל יותר ויותר הכרזות של יצרניות מרחבי העולם על כך שיוותרו על נוכחותן בתערוכה המאסיבית בכדי לא לסכן את אנשיהן בחשיפה פומבית רחבה והדבקה אפשרית בנגיף שכבר הדביק עשרות אלפים ברחבי העולם – , אמאזון, סיסקו, , סוני וגם ו- הכריזו כי לא יגיעו לאירוע, בעוד שרבות אחרות התלבטו האם ללכת בעקבות הזרם. בארגון ה-GSMA האחראי על ארגון האירוע הבינו לאן נושבות הרוחות, כך נראה, ובכדי לשמור על יוקרת התערוכה החליטו על ביטול מלא לשנה הנוכחית.

מדובר באירוע טכנולוגי רחב היקף ראשון שמבוטל בשל חשש מהקורונה, אך לא נופתע אם הוא לא האחרון – כבר עכשיו ישנה אי-וודאות בנוגע ליכולת לקיים את תערוכת Computex הגדולה בטאיוואן בחודש יוני הקרוב, ולא מן הנמנע שגם במקרה הזה חברה אחת שתחליט על ביטול ההגעה שלה תביא ליצירת כדור שלג גדול שיהווה שידור חוזר של המקרה הנוכחי.

יותר מ-100,000 אנשים מכל רחבי העולם ביקרו בתערוכת בשנה שעברה, ונראה כי המציגות וגם המארגנים החליטו כי מדובר במפגש גדול ומסוכן מדי בימים שכאלה המלאים בחשש וחוסר ודאות אודות הציבור

סביר להניח כי הרבה מהחשיפות וההשקות שתוכננו להתרחש במסגרת MWC 2020 עדיין יתרחשו במועדן – אך זה יקרה באופן פחות פומבי וחגיגי כמובן. שיאומי, סוני, ונוקיה הן רק חלק מהשמות הגדולים אשר תיכננו להציג לנו פיתוחים מודרניים בשבועיים הקרובים, כך שנראה כי יש הרבה למה לצפות – על אף הבעיות והאתגרים.

ההודעה באתר הרשמי של התערוכה. שנת 2020 מהווה את הביטול הראשון מאז החלה המסורת בשנת 2006 – אך יש כבר תאריכים ותכנונים לקאמבק גדול ב-2021

ביטול תערוכת מהווה דוגמה אחת בלבד להשפעות הצפויות של נסיונות ההכלה והחשש הכללי מהקורונה על תחום הטכנולוגיה – מפעלים רבים שנמצאים בסין בפרט ובמזרח בכלל אינם פועלים או פועלים באופן חלקי ועלולים ליצור מחסור ברכיבים, בעוד שהדרישה למכשירים חכמים ולרכיבי מחשוב במזרח עתידה להתרסק ולהביא להפסדים גדולים עבור שחקניות רבות בתחום. מה יהיה סוף הסיפור הזה? זו תשובה שעדיין אין לאף אחד – אך כנראה תעסיק אותנו ואת כולם הרבה יותר בתקופה הקרובה.

תגיות

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close