הוט: חבילת אינטרנט במהירות של 500 מגה-ביט לשנייה בשבוע הבא

מישהו אמר מהפכה ולא קיבל? לאחר שאוימה על ידי השקת שירות הסלקום TV החדש, תשיק הוט חבילת אינטרנט עם מהירות הורדה של חצי גיגה-ביט במהלך להבדיל את עצמה מהשוק וממתחרותיה

Logo_hot-fiber
טכנולוגיית ה-G.fast של בזק תאפשר לה להשוות את המהירות החדשה של הוט עד שתעבור לתשתית סיבים אופטיים מוחלטת

בזק, לפניך: הוט, ספקית אינטרנט, שירותי טלוויזיה וסלולר צפויה להשיק בשבוע הבא חבילת אינטרנט עם מהירות הורדה שוברת שוק של 500 מגה-ביט. בתרגום מהיר של המהירות לערכים יומיומיים, ניתן להוריד (בצורה חוקית כמובן) סרט באיכות HD השוקל כ-5 גיגה-בייט בזמן תיאורתי של כ-80 שניות בלבד, עם מהירות הורדה העומדת על 62.5 מגה-בייט לשניה.

החבילה החדשה באה לאחר שבחודשים האחרונים קמו מספר ספקי אינטרנט חדשים, שמהם ניתן למנות את Unlimited, מיזם הסיבים האופטיים של חברת החשמל, שבונה מערך סיבים ברחבי הארץ בכדי לספק מהירויות סימטריות של מעל גיגה-ביט. הטכנולוגיה הנוכחית שהוט מסתמכת עליה בכדי לספק את מהירות החצי גיגה-ביט של החבילה החדשה נקראת "G.fast", המבוססת על קווי DSL סטנדרטים.

הדרך שבה יוכלו ספקיות אינטרנט (כמו בזק) לספק את המהירויות הגבוהות הללו של עד גיגה-ביט לשניה (הורדה) על התשתית הקיימת מסתמכת מצד אחד על סיבים אופטים, אך מצד שני, בעזרת טכנולוגיית ה-G.fast, גם על כבלי נחושת. סיבים אופטים יגיעו עד לבניין הצרכן, כאשר משם ניתן להסתמך על כבלי הנחושת הקיימים ברוב המוחלט של בנייני המגורים. הסדר זה מתאפשר רק בגלל המרחק הקצר שכבלי הנחושת צריכים לעבור, כאשר מרחק גדול יותר לא היה מאפשר את ההעברה של מהירות זו.

ibcspread3
פריסה נסיונית של מיזם הסיבים מחברת החשמל בבאר שבע לפני מספר חודשים

חבילת האינטרנט הגדולה ביותר שהוט מציעה כיום כלולה בחבילת הטריפל "iPlatinum" של החברה, המציעה שירותי טלוויזיה עם 168 ערוצים, אינטרנט במהירות של עד 200 מגה-ביט (חמישה מגה-ביט העלאה) וטלפון (נייח ונייד) ללא הגבלה במחיר של 399 שקלים לחודש (109 שקלים לשלושה החודשים הראשונים). לעומת זאת, בזק מציעה חבילת אינטרנט במהירות מקסימלית של 100 מגה-ביט לשניה (ושלושה מגה-ביט העלאה) במחיר של 119 שקלים לחודש.

תגובה רשמית מהוט עוד אין בנושא, אך אנחנו בהחלט שמחים לראות תחרות עירנית גם בתחום האינטרנט, עם חידושים נוספים שצפויים לבוא בהמשך השנה בזכות סיבים אופטים.