הברקת השנה: העוזרת החכמה של אמאזון "הושתלה" בדג מזמר • HWzone
טכנולוגיה

הברקת השנה: העוזרת החכמה של אמאזון "הושתלה" בדג מזמר

יוצר חובב החליט להשתעשע, וגרם לנו להבין שהעוזרות הדיגיטליות זקוקות לגוף ופנים בכדי להיות טובות יותר עבור המשתמשים

העוזרת החכמה האישית של חברת , , לא ממש מוכרת בשוק הישראלי – אך מהווה שירות פופולרי בהחלט של ענקית הקמעונאות בצפון אמריקה ובחלק ממדינות אירופה (בהן מוצרים תומכים נמכרים רשמית), שהצליח לבדל את עצמו משאר העוזרות הקוליות האחרות בשל הטמעתו בגאדג'טים ביתיים במגוון שגדל כל הזמן, ולא במכשירים חכמים או מחשבים בלבד.

נכון לעכשיו יש כבר כמה עשרות מוצרים שכוללים אינטגרציה ליכולותיה של Alexa, וכעת נראה שניתן להוסיף אליהם גם…בובת דג מדברת. בחור בשם בריאן קיין פרסם בעמוד הפייסבוק שלו סרטון קצר בו הוא מציג את ההמצאה שלו – שילוב של העוזרת בתוך בובת ה-Billy Bass הפופולרית, דג גומי שבמצבו התקין מכיל כמה משפטים או מנגינות מוקלטות מראש שמרים את ראשו ומזיז את פיו באופן שגורם לו להיראות כמדבר. עם השדרוג הבלתי רשמי הנוכחי, הדג המדבר הפך בעצם לפנים של העוזרת מבית בעלת הקול הרך והעדין.

https://www.youtube.com/watch?v=fOh2s0aztIg

היישום של בריאן קיין הוא אולי שטותי יחסית, אך הוא מצליח לגרום לנו לחשוב – ולתהות האם כל אותן עוזרות וירטואליות שהחלו להקיף אותנו מכל כיוון ירגישו רלוונטיות יותר אם יוחלט להעניק להן קצת יותר אופי ו"אישיות", כלומר פנים ואנימציות שיהיו אלה שיענו על כל השאלות של המשתמש, במקום לוגואים אמורפיים למיניהם שמהווים את הפנים של השירותים השונים כיום.

Alexa הופכת לזמינה ביותר ויותר מוצרים חכמים לאחרונה (ולא רק אלו של אמאזון עצמה), אבל אנחנו מוכרחים להודות שלדג הזה לא ציפינו
Alexa הופכת לזמינה ביותר ויותר מוצרים חכמים לאחרונה (ולא רק אלו של עצמה), אבל אנחנו מוכרחים להודות שלדג הזה לא ציפינו

אז האם אתם הייתם רוצים לראות את פניה של קורטנה מסדרת משחקי Halo מופיעה על המסך שלכם במסגרת השימוש בעוזרת הקולית של שנוצרה בהשראתה? ספרו לנו בתגובות.

amza2 amza1

האם דיגיטליות זקוקות למראה חומרי כלשהו בכדי שנוכל להתחבר אליהן בצורה טובה יותר?

תגיות
Back to top button
Close
Close