דיסני חולמת על קאמבק לקולנוע - עם מולאן והאלמנה השחורה • HWzone
טכנולוגיה

דיסני חולמת על קאמבק לקולנוע – עם מולאן והאלמנה השחורה

היצירה הבאה ביקום הקולנועי של מארוול מקבלת תאריך השקה מעודכן – וגוררת עדכונים לתאריכי היעד של הרבה גדולים אחרים מבית החברה

מתי כבר תסתיים תקופת הנסיקה של מגיפת הקורונה ונוכל להתחיל לראות חזרה זהירה לשגרה הטובה והמוכרת? זו שאלה שמעסיקה הרבה מאוד אנשים ברחבי העולם, וזה כולל גם את אולפני ההפקה של וסדרות כמובן, שנאלצו להפסיק כמעט את כל תהליכי העבודה שלהם וגם לספור הפסדי ענק בשל סגירת בתי הקולנוע ברחבי העולם ודחיות להשקה של אינספור שבהפקתם הושקעו עשרות ומאות מיליוני דולרים.

נדמה כי בכל שלב אנו רואים אופטימיות זהירה של החברות השונות בהוליווד לתאריך יעד מסויים, אשר מתפוגגת ככל שהימים חולפים ומספרי הנדבקים והנפטרים מזנקים – ועכשיו נראה כי סוף חודש יולי הוא היעד האופטימי לנורמליזציה, לפחות בעיני אולפני שמציבים בו את ההשקה של הגרסה החיה עבור Mulan שתוכננה להגיע אל האקרנים במקור בסוף החודש שעבר.

הצופים יעוטו על בתי הקולנוע בהמוניהם לסרט חדש מבית מארוול לאחר הפוגה בלתי צפויה של כמעט שנה וחצי, מאז Avengers: Endgame?

לצד Mulan, גם Black Widow בכיכובה של סקרלט ג'והנסון (שיחל רשמית את העידן הרביעי ביקום הקולנועי של מארוול ודיסני) שתוכנן להשקה בתחילת חודש מאי קיבל תאריך רשמי חדש ומאוחר יותר, בתחילת חודש נובמבר 2020 – מה שיוצר הזזה בתאריכי השקה של מגוון סרטי מארוול אחרים שכבר נחשפו בפנינו בשנה שעברה: The Eternals מיועד כעת לפברואר 2021, הסרט Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings מיועד למאי 2021, הפרק השני בעלילותיו הבלעדיות של דוקטור סטריינג', Doctor Strange in the Multiverse of Madness, מיועד לנובמבר 2021 ואילו סרטו השלישי של ת'ור (Love and Thunder) מוזז לפברואר 2022.

נכון לעכשיו, שנת 2020 של על המסך הגדול חוזרת רשמית בסוף חודש יוני עם סרט האנימציה Soul – אם כי לא ניפול מהכסא אם נשמע גם על דחייה שלו בעוד זמן-מה

בהנחה שהשינויים הנוכחיים הם האחרונים בלוח השנה של במסגרת משבר הקורונה, נראה כי שנת 2022 הופכת לתקופה עם פוטנציאל גדול מאוד עבור גיבורי הקומיקס על המסך הגדול – עם הקאמבק הצפוי של אל הרעם, הקאמבק של הפנתר השחור והקאמבק של קפטן מארוול כולם במרווחים של כשלושה חודשים זה מזה.

החלטה מפתיעה נוספת של אולפני הקולנוע הגדולים ביותר בעסק היא לשלוח את סרט ההרפתקאות והפעולה ארטמיס פאול להשקה בשירות הסטרימינג Disney Plus, במקום ההשקה הקולנועית שתוכננה לסוף מאי 2020. סביר להניח שנראה עוד מגוון יצירות מדרג שני שמדלגות על המסך הגדול ונוחתות ברשת בשל המצב

נראה כי באולפני מקווים לראות שיפור במצב השוק ובחזרה כלשהי לשגרה החל מאמצע השנה הנוכחית, ולנו נותר רק לקוות ולהחזיק אצבעות שהתחזית הזו תתגשם לשם שינוי – ולא תהפוך בעוד מספר שבועות לעדות נוספת עובר חוסר מודעות לחומרת המצב, ממש כמו ההצהרות של אנשי החברה מהחודש שעבר (רגע לפני ההוראות על סגירת בתי הקולנוע כליל בצפון אמריקה וברוב אירופה) על כך ש-Black Widow יגיע אל בתי הקולנוע בתאריך המתוכנן ב-1 במאי.

תגיות
Back to top button
Close
Close