דיווח: שירות האחסון בענן של גוגל יושק בשבוע הבא

4 תגובות

ברשת טוענים כי שירות ה-Google Drive סוף סוף בדרך אלינו, עם נפח אחסון חינמי של 5GB למשתמשי , Mac, ו-iOS

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


בעוד רבים ממשיכים לטעון כי מדובר בצעד נוסף בדרך המהירה לגיהנום שבו יאבד המשתמש את השליטה בקבציו האישיים, אין ספק כי שירותי הענן השונים והמגוונים ושירותי האחסון ההמוני בענן בפרט ממשיכים לצבור תאוצה. לפי דיווח עדכני, מי שתצטרף אוטוטו (באיחור אופנתי משהו) לחגיגה היא בכבודה ובעצמה, עם שירות אשר יכונה Drive.


שמועות וספקולציות בנוגע לשירות האחסון בענן שמתבשל אצל ענקית האינטרנט מסתובבות ברשת כבר כמה שנים, אך עתה עולה כי שעת השין נקבעה לאמצע השבוע הבא.
מה בתפריט? מרבית המקורות סבורים כי שירות ה-Google Drive יציע 5GB של נפח אחסון חינם למשתמשי , Mac OS, ו-. מדובר בנפח סביר למדי שצפוי להספיק לצרכים של חלק נכבד מהמשתמשים הביתיים, אך גם כזה שלא מציע שום מהפיכה ביחס לשירותים מתחרים ומבוססים בתחום כמו , Box.net, Cloud Drive, iCloud ועוד.

אחרי שנים של הכנות שירות האחסון בענן של כבר כמעט כאן,
אך האם זה מעט מדי ומאוחר מדי?

יתכן שגוגל מכינה הפתעות למשתמשים הארגוניים שיהיו מוכנים לשלם לצורך קבלת גישה לנפחי אחסון גדולים משמעותית, אך כפי שזה נראה כרגע הקלף החזק בשרוול של החברה יהיה ההטמעה הנוחה והעמוקה של ה- Drive בתוך חבילת השירותים הגדולה והמגוונת שלה, בה נעזר ברמה זו או אחרת כמעט כל משתמש באשר הוא.
עם זאת, לגוגל מצפה תחרות לא פשוטה בכלל מול השירותים הקיימים שמוטמעים כבר עתה בפלחי השוק השונים – מספר דוגמאות הן שירות ה-iCloud של אפל במכשירי ה-Mac OS וה-iOS, שירות ה-SkyDrive של מיקרוסופט במכשירי ה-Windows Phone 7 ושירות ה-Dropbox בחלק ממכשירי האנדרואיד מבית HTC וסמסונג.

טעימה קטנה מגירסת ה-Mac OS של Drive,
עליה הצליחו להניח ידיים אנשיו של האתר Techcrunch

כיצד מתכננת להבדיל את השירות החדש והמדובר שלה מאינספור השירותים שדומים לו? את התשובה נדע, ככל הנראה, ממש בקרוב.