גיימינג בעולם האמיתי: כל מה שאתם צריכים לדעת על מציאות רבודה • HWzone
טכנולוגיהכתבות נבחרות

גיימינג בעולם האמיתי: כל מה שאתם צריכים לדעת על מציאות רבודה

חושבים שהחיים הם משחק? אתם לא לבד. הכירו את היישומים החדשניים שרוצים להפוך אתכם ואת כל מה שסובב אתכם לחוויית גיימינג אינטרקטיבית

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


בשנים האחרונות טכנולוגיית המציאות המדומה מתקדמת בצעדי ענק לרגע שבו נזכה להכנס ממש לתוך עולם אחר של גיימינג. אבל לצד הטכנולוגיה הזאת, מתפתחת טכנולוגייה נוספת ומרשימה לא פחות שנוקטת בגישה שונה. קוראים לה Augmented reality ובשמה העברי "מציאות רבודה".

בעוד שמציאות מדומה מחליפה לחלוטין את שדה הראייה שלכם בסביבה וירטואלית לחלוטין, מציאות רבודה היא טכנולוגיה שממזגת אלמנטים וירטואליים עם העולם האמיתי. ושלא כמו משקפי שהם למעשה סוג של מסך לביש שמקבע אתכם לפינה אחת בבית (כי בכל זאת אתם מתנתקים ממה שבאמת קורה מסביבכם), רוב הטכנולוגיות של הן ניידות. כך שמשחקי יכולים להיות כל דבר בין משחק שמתרחש על השולחן שמולכם, לבין משחק שמתרחש באמצע טיול ברחוב סואן.

דמיינו למשל שהייתם יכולים לצאת לרחוב ולשחק משחק יריות עם חברים בשכונה? או לצאת לקווסט ברחבי העיר שלכם, לפגוש מפלצות בפארק ליד הבית, ובוס קשה במיוחד במרכז העיר? ומה אם הייתם יכולים לתפוס פוקמונים שונים ברחבי העולם ולהלחם באנשים אחרים שאתם פוגשים ברחוב?

ובכן, כל זה עדיין לא הפך בדיוק למציאות, ומדובר בתחום מתפתח. ולרוב, הוא אפילו לא בהכרח עוסק דווקא בגיימינג. אמנם כבר נחשפנו בשנים האחרונות למשחקים שונים שמנצלים את מצלמת המכשיר כדי ליצור משחק אינטרקטיבי על גבי השולחן שלכם בבית, אבל הם רק דוגמא קטנה ליכולות שיש לתחום הזה להציע. אז בינתיים, בואו נסקור את הפרוייקטים הרציניים בתחום, שעוד מעט יהפוך את המציאות שלנו למעניינת הרבה יותר.

HoloLens

הפרוייקט של , ה-HoloLens, הוא ללא ספק אחד הפרוייקטים השאפתייניים ביותר בתחום. מדובר בסוג של משקפיים, שנראים קצת כמו משקפי אבל עם עדשות שקופות דרכן אתם רואים את העולם כרגיל. המשקפיים סורקים את הסביבה, ובהתאם למבנה שלה מציבים בה חלקים וירטואליים בזמן אמת. בנוסף, המשקפיים קולטים תנועות ידיים, כך שניתן לבצע פעולות שונות על אותם חלקים וירטואליים.

ל-HoloLens שימושים שונים החל מלימודי רפואה, יצירת מודלים בתלת מימד או סתם שיחת סקייפ על קיר הסלון שלכם. אבל במייקרוסופט לא שכחו את הגיימרים, והציגו בתערוכת האחרונה גרסא של מיינקראפט שאפשר לשחק על השולחן שלכם בבית. בהדגמה אחרת, ניתן לראות משחק יריות שבו אתם צריכים לחסל יצורים שיוצאים מהקיר. ה- יהפוך לזמין לרכישה החל משנת 2016, אבל לצערנו מחירו כרגע בהחלט לא נגיש לכל אחד, ועומד על לא פחות מ-3,000 דולרים!

aag3

CastAR

זוג אחר של , שנראים באמת יותר כמו ופחות כמו קסדה הם ה-CastAR. הקונספט די דומה, עם המשקפיים תוכלו לראות הקרנה של אובייקטים תלת מימדים על הקיר או השולחן, עם האפשרות להזיז ולשנות אותם.

הפרוייקט נוצר על ידי זוג מפתחים שעזבו את חברת והצליח לגייס בקיקסטארטר כמליון דולר, יותר מכפול מהסכום שבקשו. שלא כמו , נראה שהפרוייקט מתמקד בעיקר בגיימינג שולחני, ובחנות של האתר ניתן למצוא אובייקטים אמיתיים שניתן לשלב עם משחק תלת מימדי. ה-CastAR יתחיל להיות זמן לקהל הרחב בתחילת 2016, ויעלה כ-400 דולר.

aag

LyteShot

חברת LyteShot היא עוד חברה שהחליטה לרתום את יכולות המציאות הרבודה כדי לשנות את הדרך בה אנו משחקים כיום. באמצעות זוג , רובה או חרב מדומים ואפליקציה לסמארטפון, החזון של החברה הוא להוציא אנשים החוצה מהבית ולשחק ביחד בסוג של משחק FPS התגנבות מציאותי.

הפרוייקט לא הצליח לגייס מספיק כסף בקיקסטארטר, אך החברה לא אבדה תקווה, ונכון להיום הם עדיין עובדים על המוצר. המוצר עדיין לא זמין לקהל הרחב, אבל ניתן להזמין ערכת לאנשים שרוצים לפתח משחקים לפלטפורמה הזאת.

Magic Leap

ה-Magic Leap הוא פרוייקט מציאות רבודה בפיתוח של חברה שהוקמה ע"י בחור בשם Rony Abovitz, בן למהגרים ישראלים בארה"ב, במימון של .

למרות שאיש עוד לא ראה כיצד נראה המוצר עצמו, לפי השמועות כנראה שזה יהיה משהו כמו גלאס על סטרואידים, ומתחרה רציני ל-HoloLens של .

הדמו שלהם מציג פעולות יומיומיות כמו קריאת אימיילים, לצד משחק יריות מגוף ראשון באמצע המשרד, שמאפשר לכם ממש להחזיק ביד וירטואלי כדי לירות במפלצות שצצות מכל עבר.

מתוך סרטון קונספט של חברת Magic Leap
מתוך סרטון קונספט של חברת Magic Leap

Night Terrors

על מנת לחוות מציאות רבודה, לא חייבית לרכוש זוג יקרים. גם הסמארטפון שלכם מסוגל להכניס לעולם האמיתי אלמנטים וירטואליים עם קצת עזרה מהמצלמה שלו והגירוסקופ שיש היום בכל סמראטפון. Night Terrors הוא משחק לסמארטפונים שאמור לצאת לחנויות האפליקציה בשנת 2016, והופך את הדירה שלכם למשחק אימה הישרדות מציאותי להחריד. מכירים את משחקי האימה שבהם אתם יכולים לראות רוחות ומפלצות שונות רק דרך המצלמה? ובכן, זה מה שהמשחק בדיוק מנסה לעשות. רק קחו בחשבון שאולי כבר לא כל כך תרצו לבלות בבית שלכם בחושך.

Pokemon GO

עוד משחק לסמארטפונים של מציאות רבודה הוא Pokemon GO,  שהפך לפופולארי עוד לפני שבכלל ראינו משחקיות אמיתית. חברת פוקמון לקחה ברצינות את בדיחת האחד באפריל של משנת 2014, שאפשרה למצוא פוקמונים שונים בעולם דרך אפליקציית המפות שלה, ומנסה להפוך את הקונספט הזה למשחק אמיתי – משחק שיאפשר לכם לראות ולתפוס פוקמונים ברחבי העולם, להלחם מול אנשים, ולהתקבץ יחד עם אנשים זרים ממקומות שונים כדי להביס פוקמונים חזקים במיוחד.

המשחק בהחלט מראה כיצד השימוש בעולם האמיתי יכול להפוך לחוויה בפני עצמה, כך שאין זה מפליא שהוא הצית את הדמיון של לא מעט ממעריצי פוקמון ברחבי העולם. רק ניתן לקוות שזה באמת יהיה טוב כמו שזה נשמע.

מתוך סרטון פרסומת ל-Pokemon GO
מתוך סרטון פרסומת ל-Pokemon GO

Ingress

נכון להיום, Ingress הוא כנראה משחק המציאות הרבודה החברתי הגדול בעולם.

אמנם לא מדובר במציאות רבודה קלאסית, אבל זהו משחק שמשלב את העולם האמיתי עם משחק סמארטפון. כשאתם מורידים את המשחק, עליכם לבחור באחת משתי קבוצות. המטרה היא למצוא ברחבי האזור בו אתם נמצאים, פורטלים נסתרים ולכבוש אותם עבור הקבוצה שלכם, מה שממש יצריך אתכם לצאת החוצה ולטייל לאותם פורטלים שמופיעים במפה. עבור אותם בודדים שמחזיקים במשקפי גלאס, כמה וכמה אנשים עובדים על אפלקציות שונות שמשלבות את המשקפיים, כדי להפוך את הקונספט למגניב אפילו יותר. שאר האנשים יכולים להסתפק בסמארטפון הרגיל שלהם.

aag1

סבטה ס. היא מפתחת אתרים וגיימרית בנשמה, אתם מוזמנים לעקוב אחריה בערוץ היוטיוב שלה GameGems


תגיות
Back to top button
Close
Close