גוגל משיקה שירות תזכורות חדש ומבטיח – Google Keep

גוגל משיקה רשמית את Keep – שירות תזכורות המסתנכן בין כל המכשירים שלכם ומבטיח להציע שימושיות רחבה לצד פשטות תפעול

לאחר שנחשף בטעות ונעלם מהשטח במהירות, Google Keep שוחרר לעולם באופן רשמי. לפני כשבוע הופיעה בעמוד שירות הענן המקוון, Google Drive, קטגוריה חדשה בשם Keep. כבר אחרי שעתיים הסירו את Keep מהרשת אך אחדים כבר הספיקו להתרשם ממנו והשמועה על שירות תזכורות מבית הופצה ברשת. כעת זמינים בחינם גם העמוד בדפדפן וגם האפליקציה החינמית (כמובן).


גוגל קיפ בולט בפשטותו. הוא מאפשר ליצור תזכורות במהירות ובאופן הכי אינטואיטיבי וידידותי למשתמש. סך הכל יש חמש דרכים ליצור תזכורת. הראשונה היא תזכורת טקסט פשוטה בה ניתן להקליד טקסט שאורכו אינו מוגבל, להוסיף כותרת, לבחור צבע לפתקית ולשמור אותה. השניה היא יצירת תזכורת בצורת רשימה כאשר לצידו של כל פריט ברשימה תופיע תיבת סימון. האופציה השלישית היא תצלום תמונה אליה ניתן לצרף מספר מילים לתיאור התזכורת. תזכורת קולית היא האופציה הרבעית. ניתן לשמור הקלטה קולית וכמו כן אם התזכורת תאמר באנגלית רהוטה האפליקציה יכולה להמיר את הנאמר לטקסט. ומעל כל אלו ישנו שדה בו ניתן ליצור תזכורת מהירה, להקליד את תוכן הפתקית, לשמור וזהו.

הפתקיות מופיעות באחת משתי אפשרויות תצוגה וכל פתקית ניתן לצבוע באחד משמונה צבעים שעוזרים לקטלג את התזכורות לפי נושאיהן. פעולות הממשק מוכרות ופשוטות. ניתן להזיז ולשנות את סדר הפתקיות בגרירות וכמו באפליקציה של Gmail, החלקת הפתקיות לאחד הצדדים יעביר אותה לארכיון. האפליקציה יודעת להתממשק עם אפליקציות אחרות בעזרת תפריט השיתוף של ואלו המשתמשים בחיפוש הקולי של (Google Search) יכולים לומר את המילה "Note" והנאמר לאחר המילה ישמר כתזכורת באפליקציה.

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


גוגל קיפ לא מחדש הרבה. הוא מאפשר לשדך לתזכורות תמונות, הקלטות קוליות ומציע גישה אל התוכן מכל פלטפורמה, כל הדברים ש-Evernote יודע לעשות כבר הרבה זמן. מה שגוגל קיפ מביא למגרש הוא פשטות התפעול ומהירות. כשצצה המחשבה שאנו רוצים לעלות על כתב לפני שתתמוגג, או כשאנו עסוקים בדבר מה ורוצים לעזור לעצמנו לא לשכוח מטלה שיש לבצע הדבר האחרון שרוצים הוא להתעסק בקטגוריות ולנווט בתפריטים. השירות החדש של פותר אותנו מכל המעכב וקוטע המחשבה שבא מתפעול האפליקציה עצמה וזה מה שמזכה אותו במקום על עמוד הבית של הסמארטפון.

>> להורדת האפליקציה למכשירי אנדרואיד (גירסה חינמית)