בשורה נוספת לחובבי הפיראטיות: משחק מוגן Denuvo נוסף נפרץ

האם מערכת ההגנה האימתנית ביותר של שוק משחקי ה-PC ממשיכה להיסדק?

התקופה האחרונה מלאה בבשורות מעורבות עבור אלו שאוהבים להשיג את התוכן שלהם ברשת מבלי לשלם עליו – מצד אחד היינו עדים לסגירתם הפתאומית של כמה מאתרי הטורנטים הפיראטיים הגדולים והוותיקים ביותר בסביבה, ומנגד קיבלנו הפתעה גדולה בדמות מעקף זמני של מנגנון הגנת הקבצים הנודע Denuvo, לאחר יותר מחצי שנה שבה היה חסין לגמרי לכל נסיונותיהם של הפורצים והקראקרים.

הפרצה במערכת ה-DRM האוסטרית אמנם נאטמה בתוך כמה ימים, אך זה בכל זאת איפשר למאות אלפי שחקנים להתנסות ללא תשלום בכמה וכמה כותרים שלא נפרצו עד אז מעולם, והוכיח שגם מנגנון ההגנה הזה אינו חסין באופן מוחלט כפי שנטען בעבר – משהו שקיבל חיזוק גדול כמה ימים מאוחר יותר, כשקבוצת רשת חדשה בשם Conspir4cy (שמהווה לכאורה שיתוף פעולה בין קבוצות הפריצה הוותיקות יותר CODEX ו-CPY) הצליחה לפרוץ באופן מלא את כותר הפעולה Rise of the Tomb Raider, שהיה מוגן בידי גירסה 3.0 העדכנית ביותר של Denuvo המדוברת.

קובץ טקסטואלי שמכריז על פריצתו המלאה והמוצלחת של משחק נוסף
קובץ טקסטואלי שמכריז על פריצתו המלאה והמוצלחת של משחק נוסף

משתמשים רבים ברשת ציפו לראות שטף של פריצות חדשות שיגיע בעקבות אותו סיפתח, אבל הסתבר שהעניין אינו פשוט כל כך וכל כותר מוגן Denuvo כולל מנגנון ושיטה משלו – כך שפריצה של משחק אחד והפצתו באופן חופשי ברשת הביטורנט אינו אומר שהטכנולוגיה נופצה במלואה. לכאורה.

עם זאת, עכשיו מסתמן שלפיראטים יש עוד סיבה לחגוג – כשאותה קבוצת Conspir4cy מודיעה גם על פריצתו של הכותר האפלולי והטרי Inside, מיוצרי המשחק LIMBO, שעלה לכותרות בתור מוצר האינדי הראשון שמוגן במנגנוניה של Denuvo.

גם Inside זמין כעת לכל הפיראטים ברשת באשר הם - אבל אין לנו ספק שב-Denuvo כבר עומלים על פתרונות הגנה מאתגרים ומתוחכמים אפילו יותר
גם Inside זמין כעת לכל הפיראטים ברשת באשר הם – אבל אין לנו ספק שב-Denuvo כבר עומלים על פתרונות הגנה מאתגרים ומתוחכמים אפילו יותר

אז האם עכשיו אנחנו מקבלים הוכחה רשמית לכך שגם מערכת ה-DRM המתקדמת ביותר שידע עולם הגיימינג נפרצה, כאשר הגעתם של כותרים שונים הנעזרים בה לשוק נותרה להיות רק עניין של זמן? בינתיים אפשר רק לנסות ולנחש, או להמתין בסבלנות להתפתחויות נוספות – כאשר ברור כי משחק החתול והעכבר הזה בין יוצרי ומגיני התוכן לבין אלו שדוגלים בכך שתכנים דיגיטליים אמורים להיות זמינים לגישה חופשית לכולם (גם לאלה שלא בהכרח מסוגלים לשלם עליהם) מתחמם מחדש, לאחר כמה חודשי שקט יחסי.

כמו תמיד, אנחנו נמשיך לעקוב ולעדכן אתם בפרטים הכי חמים.