בזק נגד חבילות גלישה איטיות

בזק רוצה שתגלשו מהר
 
החל מהיום, ה-24 בינואר, לא תוכלו יותר להתחבר לחבילת גלישה נמוכה מ-2.5 מגה-ביט לשנייה בחברת בזק המספקת תשתית ADSL לשירותי אינטרנט. כך, היא עוקבת אחרי מהלך של חברת הכבלים הוט שהפסיקה למכור חבילות גלישה במהירות של פחות מ-2.5 מגה-ביט לשנייה כבר לפני שנה שלמה.
 
אנחנו בטוחים שכל חברות התקשורת ישמחו להעביר את כל לקוחותיהן למהירויות גלישה גבוהות יותר, אך איזו מהירות גלישה היינו מקבלים בפועל אנחנו לא יודעים. דווקא יכול היה לצאת מזה דבר טוב, אולי ספקיות האינטרנט היו רוכשות יותר רוחס פס לחו"ל במידה ורווחיהן היו גדלים בצורה משמעותית.
 
בנוסף למהלך זה, מפחיתה חברת בזק את עלויות החזקת תשתית ADSL במהירות של 2.5 מגה-ביט בכעשרה אחוזים ל-45 שקלים בחודש. יחד עם זאת, ישודרגו קצבי העלאת הנתונים ל-800 קילו-ביט לשנייה לכל הלקוחות שגולשים במהירות של עד 5 מגה-ביט (כולל). עם זאת, לקחות שגולשים בקצבים גבוהים יותר עדיין לא מקבלים מהירות העלאה השווה לעשירית מהירות ההורדה, כפי שהיה נהוג לפני כן.
 
היום, כמחצית מלקוחות חברת בזק המנויים לשירתי האינטרנט שלה גולשים במהירות נמוכה מ-10 מגה-ביט לשנייה, וכאן מדובר בכמות לא מבוטלת של כחצי מיליון מנויים. כ-40 אחוזים מכלל לקוחותיה עדיין גולשים בקצב של 2.5 מגה-ביט ומטה ומבזק נמסר כי קיים פעם משמעותי בין לקוחות שגולשים במהירויות גבוהות לבין אלה שעדיין גולשים בקצב נמוך. מה לעשות, לא כולם מנצלים רוחב פס של 100 מגה-ביט.
 
מהי מהירות האינטרנט שלכם? מתכוונים לשדרג בקרוב? ספרו לנו בטוקבקים ובפורום רשתות ואינטרנט.