בזק מציגה שירות ענן חינמי וללא הגבלת מקום

השירות מבוסס על חברת אחסון הענן Pogoplug וניתן לשימוש גם באנדרואיד וב-iOS ללקוחות בזק בלבד

חברת בזק הודיעה היום על השקת שירות ענן ללקוחות החברה. השירות ניתן בחינם וללא הגבלת נפח. כל מה שצריך לעשות זה ללכת לאתר החברה, להרשם לאתר בזק (אם אין לכם כבר חשבון), להוריד את התוכנה להתחיל להעלות. השירות כאמור מוגבל אך ורק ללקוחות החברה.

למרות ששירותי ענן חינמיים ישנם בשפע, אפשרות של שירות חינמי וללא הגבלת נפח היא מושכת במיוחד. יתרון גדול אחר שיש לבזק לעומת פתרונות ענן אחרים כמו Dropbox או Google Drive היא ששרתי האחסון הינם בארץ, כך שמהירות ההעלאה וההורדה אמורה להיות גבוהה במיוחד.

יחד עם זאת לא הכל וורוד. האפליקציה שנלווית אמנם מותקנת ללא בעיה, אך משום מה היא מגדירה להעלאה כברירת מחדל את תיקיות המסמכים של המערכת (My Documents, My Pictures וכו') ומתחילה להעלות אותם מיידית. אופציה להסיר את התיקיות הללו מהגיבוי לא מצאתי, ואם אתם חושבים שפספסתי את ההגדרה אתם מוזמנים להאיר את עיניי בתגובות. ניתן להסיר רק תיקיות נוספות שהוספו לגיבוי.

גם תו סימן הקריאה מופיע בכל מיני מקומות בממשק התוכנה באופן לא ברור. ניתן לגשת לשירות ישירות מדפדפן האינטרנט, אך למרבה הצער זה עובד כמו שצריך רק באינטרנט אקספלורר (שצבר הרבה אבק על המחשב שלי).

לשירות נילוות אפליקציות לאנדרואיד ול-iOS, תוספות מבורכות ביותר. כמו באפליקציה למחשב, גם באנדרואיד האופציה להעלאה אוטומטית מסומנת כברירת מחדל, וברגע שתפתחו את האפליקציה היא תחל להעלות את התמונות והסרטונים שלכם (אם אתם מחוברים לרשת WiFi). קצת קשה להתלונן על שירות חינמי שכזה, אך קיימים סטנדרטים בתעשייה שלא צריך להתעלם מהם. קצת יותר גמישות בהגדרות המשתמש היו מתקבלות בברכה.

תמונות מסך מהאפליקציה לאנדרואיד

חשוב לציין שלמרות שהשימוש הוא חינמי וללא הגבלה כעת, בזק רושמת במפורש בתנאי השימוש ששני תנאים אטרקטיביים אלו ניתנים לשינוי על ידה בכל עת באמצעות הודעה מוקדמת. אם זה ישתנה או לא תלוי כנראה בפופולריות השירות ובעומס שיווצר על שרתיה של בזק בעקבותיו. בכל אופן אתם מוזמנים להרשם לשירות ולחוות את דעתכם בתגובות.

בנוסף על כך, בזק הודיעה שלקוחות האינטרנט המחוברים במהירויות של בין 1.5 ל-4 מגה ביט ישודרגו חינם ל-5 מגה ביט. כמו כן, לקוחות במהירויות של בין 5-10 מגה ביט ישודרגו ל-15 מגה ביט. השדרוג יתבצע בחינם ובהדרגתיות בשבועות ובחודשים הקרובים. חשוב לציין שהשדרוג הוא מצד בזק בלבד, כלומר יהיה צורך ליצור קשר עם ספקית האינטרנט ולשדרג את החבילה כדי להנות ממנו, אך זהו ללא ספק צעד מבורך.