בזק מציגה שירות ענן חינמי וללא הגבלת מקום • HWzone
טכנולוגיה

בזק מציגה שירות ענן חינמי וללא הגבלת מקום

השירות מבוסס על חברת אחסון הענן Pogoplug וניתן לשימוש גם באנדרואיד וב- ללקוחות בלבד

חברת בזק הודיעה היום על השקת שירות ענן ללקוחות החברה. השירות ניתן בחינם וללא הגבלת נפח. כל מה שצריך לעשות זה ללכת לאתר החברה, להרשם לאתר (אם אין לכם כבר חשבון), להוריד את התוכנה להתחיל להעלות. השירות כאמור מוגבל אך ורק ללקוחות החברה.

למרות ששירותי ענן חינמיים ישנם בשפע, אפשרות של שירות חינמי וללא הגבלת נפח היא מושכת במיוחד. יתרון גדול אחר שיש לבזק לעומת פתרונות ענן אחרים כמו Dropbox או Drive היא ששרתי האחסון הינם בארץ, כך שמהירות ההעלאה וההורדה אמורה להיות גבוהה במיוחד.

יחד עם זאת לא הכל וורוד. האפליקציה שנלווית אמנם מותקנת ללא בעיה, אך משום מה היא מגדירה להעלאה כברירת מחדל את תיקיות המסמכים של המערכת (My Documents, My Pictures וכו') ומתחילה להעלות אותם מיידית. אופציה להסיר את התיקיות הללו מהגיבוי לא מצאתי, ואם אתם חושבים שפספסתי את ההגדרה אתם מוזמנים להאיר את עיניי בתגובות. ניתן להסיר רק תיקיות נוספות שהוספו לגיבוי.

גם תו סימן הקריאה מופיע בכל מיני מקומות בממשק התוכנה באופן לא ברור. ניתן לגשת לשירות ישירות מדפדפן האינטרנט, אך למרבה הצער זה עובד כמו שצריך רק באינטרנט אקספלורר (שצבר הרבה אבק על המחשב שלי).

לשירות נילוות אפליקציות לאנדרואיד ול-iOS, תוספות מבורכות ביותר. כמו באפליקציה למחשב, גם באנדרואיד האופציה להעלאה אוטומטית מסומנת כברירת מחדל, וברגע שתפתחו את האפליקציה היא תחל להעלות את התמונות והסרטונים שלכם (אם אתם מחוברים לרשת WiFi). קצת קשה להתלונן על שירות חינמי שכזה, אך קיימים סטנדרטים בתעשייה שלא צריך להתעלם מהם. קצת יותר גמישות בהגדרות המשתמש היו מתקבלות בברכה.

תמונות מסך מהאפליקציה לאנדרואיד

חשוב לציין שלמרות שהשימוש הוא חינמי וללא הגבלה כעת, רושמת במפורש בתנאי השימוש ששני תנאים אטרקטיביים אלו ניתנים לשינוי על ידה בכל עת באמצעות הודעה מוקדמת. אם זה ישתנה או לא תלוי כנראה בפופולריות השירות ובעומס שיווצר על שרתיה של בעקבותיו. בכל אופן אתם מוזמנים להרשם לשירות ולחוות את דעתכם בתגובות.

בנוסף על כך, הודיעה שלקוחות האינטרנט המחוברים במהירויות של בין 1.5 ל-4 מגה ביט ישודרגו חינם ל-5 מגה ביט. כמו כן, לקוחות במהירויות של בין 5-10 מגה ביט ישודרגו ל-15 מגה ביט. השדרוג יתבצע בחינם ובהדרגתיות בשבועות ובחודשים הקרובים. חשוב לציין שהשדרוג הוא מצד בלבד, כלומר יהיה צורך ליצור קשר עם ספקית האינטרנט ולשדרג את החבילה כדי להנות ממנו, אך זהו ללא ספק צעד מבורך.

תגיות
Back to top button
Close
Close