אמאזון בדרכה לזכות באוסקר הראשון שלה • HWzone
טכנולוגיהכתבות נבחרות

אמאזון בדרכה לזכות באוסקר הראשון שלה

שנה אחרי שהמנכ"ל ג'ף בזוס הצהיר כי יש לו חלום שהחברה שלו תזכה בפסלון המוזהב המפורסם, השאיפה הזו עשויה להתממש תודות לסרט Manchester by the Sea

בשנים האחרונות התחלנו להתרגל למציאות חדשה, שבמסגרתה חברות כמו נטפליקס, וגם Hulu הן כבר לא רק ספקיות תוכן מקוון בלבד – אלא יצרניות תוכן עצמאיות עולות משמעותיות, שהביאו לנו כמה מהתכנים הכי מקוריים ומוצלחים בסביבה, ושראוי להתייחס אליהן ברצינות.

אמאזון לא הפיקה את הסרט, אך רכשה את זכויות ההפצה שלו בעבור סכום של 10 מיליון דולר לאחר הקרנתו בפסטיבל סאנדנס בשנה שעברה, ודאגה להעניק לו השקה קולנועית בינלאומית לצד הזמינות בשירות הזרמת הוידאו שלה, מה שללא ספק סייע לו לצבור התעניינות מוגברת (בהשוואה לסרטים שמוותרים על הריצה הקולנועית שלהם).

הכירו את עשרת המופלאים של האוסקר לשנה הנוכחית. את רשימת המועמדויות המלאה בכל הקטגוריות תוכלו למצוא בקישור הזה

המהלך הזה השתלם בהחלט, כך נראה, כשהסרט כבר הגיע להכנסות כלליות של 40 מיליון דולר על המסך הגדול וזיכה את בפרס גלובוס הזהב הראשון שאותו היא יכולה להחשיב כשלה – וכעת כאמור מסתמן שיש לו זיכוי לא רע בכלל לזכות לפחות בפסלון אקדמיה אחד, עם מועמדות לפרס הסרט הטוב ביותר, הבימוי, התסריט המקורי, השחקן הראשי והשחקן והשחקנית המשניים הטובים ביותר.

קייסי אפלק, האח של והכוכב הראשי של Manchester by the Sea, כבר זכה בפרס השחקן הטוב ביותר בטקס גלובוס הזהב – ועל כן נחשב למועמד המוביל להשלים זכייה כפולה על תפקידו, גם באוסקר

ראוי לציין כי כמות המועמדויות שצבר Manchester by the Sea מתגמדת בהחלט לעומת זו של המיוזיקל הפופולרי La La Land, שצבר מספר שיא של 14 מועמדויות (רק שני נוספים בהיסטוריה זכו לכך, האחרון לפני 20 שנים) עבור הבימוי, השחקנים, האודיו, השירים, העריכה ועוד – וגם סרט המדע הבדיוני Arrival וסרט הדרמה Moonlight נמצאים בעמדה טובה לקחת כמה פרסים הביתה, עם שמונה מועמדויות לכל אחד מהם.

אולפני אמאזון הפיקו וקיבלו זכויות על כמה מעניינים ומוערכים בשנה החולפת, והמגמה הזו כנראה רק תמשיך להתחזק ולהתפתח בשנים הקרובות

המתחרה המרכזית של בתחום אגב, נטפליקס, זכתה במועמדות בודדת בלבד עבור הסרט הדוקומנטרי 13th – אם כי מסתמן שגם בשירות הזה מכוונים לזכיות עתידיות בפרסים היוקרתיים, אם לשפוט לפי כך שנטפליקס מהווה  כרגע את אחת מהקונות הנמרצות והמרכזיות של זכויות הפצה במסגרת פסטיבל סאנדנס לשנת 2017, שמתקיים בימים אלה ממש.

גם סרט המדע בדיוני Arrival הוא פייבוריט מבחינתנו, בתור אחד הנציגים הבולטים והיחידים של עולם הקולנוע ההוליוודי עתיר התקציבים והאפקטים (באופן יחסי), בין ים של כותרי אינדי צנועים ואישיים יוצר

אז האם זו הדרך הנכונה עבור שירותי הסטרימינג המקוונים לזכות בהכרה גדולה עוד יותר בקרב הצופים והצרכנים הפוטנציאליים? בקרוב נגלה.

תגיות

תגובה אחת

  1. כשאמאזון תקנה או תציע אולמות משלה – נראה גם סרטים מטעמה.

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close