אינטל מציגה את הדור הבא של כבלים אופטיים

פיתוח של אינטל בשיתוף פעולה עם קורנינג יאפשר חיבור דו כיווני של 800 גיגה-ביט לשנייה לכל כיוון, וסך הכל 1.6 טרה-ביט לשנייה

מרכזי מידע בעולם דורשים מהירות העברת נתונים גבוהה, ואינטל מציעה שדרוג משמעותי שיענה לביקוש. אינטל מציגה את כבלי MXC החדשים, והיתרונות שלהם הם לא רק המהירות הגבוהה, אלא גם עיצוב המחברים שהפך לפשוט יותר. הדור הקודם מעביר מידע במהירות של 10 גיגה-ביט לשנייה, ומשמש לחיבור סוויצ'ים וציוד תקשורת במרכזי מידע כיום.

ארבעת היתרונות של הכבלים האופטיים החדשים: מחוזקים, פחות חלקים, גודל קטן יותר, ועד 64 סיבים בכבל

יתרונות הטכנולוגיה החדשה

הטכנולוגיה החדשה תאפשר להעביר את המידע במהירות 1.6 טר-ביט לשניה למרחקים של עד 300 מטרים, הרבה יותר מהכבלים הנוכחיים. הכבל יכול להכיל עד 64 סיבים, והעדשה האחראית על השידור והקליטה עמידה פי 10 לאבק ושריטות בהשוואה לדור הקודם, וכאן בעצם בא לידי ביטוי שיתוף הפעולה עם חברת קורנינג, הידועה בציפוי הגורילה גלאס לסמארטפונים מתוצרתה.

מנהל מעבדת הפוטונים של אינטל מספר כי התעשייה תוכל להכפיל את קצב ההעברה בכל סיב מ-25 גיגה-ביט ל-50 גיגה-ביט, דבר שיכפיל את המהירות הסופית (ל-3.2 טרה-ביט לשנייה) ללא תוספת סיבים. 

לוח מחברים אופטיים, דומה ללוח רשת רגיל

מיקרוסופט ופרויקט המחשוב הפתוח של פייסבוק הן בין החברות הראשונות שבוחנות שימוש בכבלים האופטיים החדשים.

דיאן בריאנט (Diane Bryant) מנהלת קבוצת מרכזי המידע וסגנית נשיא באינטל מציגה את הכבל האופטי (מימין)

הכבלים החדשים אמורים להיכנס לייצור סדיר כבר ברבעון השלישי של השנה הנוכחית. המחיר עדיין אינו ידוע, אך סביר להניח שהוא לא יהיה זול. עם זאת, מטרתה של אינטל היא להגיע למחיר שיוכל להתמודד עם התמחור הנוכחי של כבלי הנחושת. סביר להניח כי זה יהיה תהליך הדרגתי ולא יקרה בבת אחת.