Batman: Arkham Knight פורח בקונסולות, ומתרסק במחשב האישי (עודכן2x) • HWzone
גיימינג

Batman: Arkham Knight פורח בקונסולות, ומתרסק במחשב האישי (עודכן2x)

בפרשיה שמאיימת לגמד אפילו את הפיאסקו של Assassin's Creed Unity, הכותר החדש בסדרת Arkham חווה השקה זוועתית על ה-PC עם תקלות, באגים, גרועים וטעימה מזעמם של המוני הגיימרים שהמתינו בסבלנות עד עתה

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


זה לא כל כך נעים לראות גן סגור, וזה בטח לא נעים לראות משחק וידאו עליו שילמת כמה מאות ממיטב השקלים שלך…פשוט לא מוכן בעליל. זוהי בדיוק הסיטואציה אליה נקלעו Warner Bros. Interactive Entertainment ו-Rocksteady Studios, יחד עם הכותר החדש והמצופה מאוד שלהן Batman: Arkham Knight, שהיה מיועד להיות הגראנד פינאלה המובחר של הסדרה האהודה והמצליחה שהחלה את דרכה בשנת 2009.

בעוד שבעלי הקונסולות זכו לקבל גירסה תקינה ואיכותית של המשחק (ממוצע ציונים של 89 מתוך 100 לגירסת ה-PlayStation 4, בהתבסס על 27 ביקורות כרגע), בעלי המחשבים האישיים קיבלו חיה שונה לחלוטין: מגוון רחב במיוחד של באגים, קריסות אקראיות, תקלות, מאפיינים והגדרות גראפיות שפשוט חסרות, ומעל לכל אלו ביצועים שהם בלתי יציבים במקרה הטוב ומזוויעים ממש במקרה הפחות טוב, כשבעלי מערכות גיימינג חדישות בשווי אלפי דולרים (ועם כרטיסים הן מבית והן מבית כאחד) מדווחים על קושי להגיע לביצועים יציבים אפילו ב-30 פריימים בשנייה, ובהגדרות גראפיות בינוניות.

bis3
אפקטים חסרים לעומת גירסאות הקונסולה שמבוססות על חומרה בסיסית הרבה יותר? צ'ק.

במפתחת מבטיחים כמובן טלאים שיתקנו חלק מהבעיות בהקדם האפשרי, אך באופן כללי לא ממש מתרגשים מגל הביקורת השלילית ומשדרים עסקים כרגיל, עם תזכורת למשתמשים שאפשר לדרוש החזר כספי, הבהרות על כך שדרישות המערכת המומלצות מיועדות אך ורק לרמת המאפיינים הגראפיים הבינונית של המשחק, והמלצה להוריד את כל ההגדרות למינימום האפשרי בכדי לקוות ולקבל קצב של 30 פריימים בשנייה (שאליו המשחק נעול כברירת מחדל, אם כי התעסקות קלה עם קבצי ההגדרה מאפשרת לבטל נעילה זו) – כאשר סביר מאוד שהתגובות המתחכמות משהו רק מגבירות את זעם הגיימרים, שכבר מבינים כי מדובר כאן בשידור חוזר של עוד השקה חצי אפויה, במקרה הטוב.

bis4
בהתבסס על הקרדיטים של גירסת ה-, היא פותחה למעשה בידי צוות של 12 אנשים בסך הכל אשר שייכים לחברת חיצונית ולא למפתחת המקורית Rocksteady – ורבים משוכנעים שזה הוא הזלזול בשחקני המחשב האישי שהביא אותנו למצב העצוב הזה

נכון לעכשיו, שחקני המחשב מצביעים ברגליים וזורקים את Arkham Knight מכל המדרגות על אלפי ביקורות שליליות גם ב-Steam (כ-68 אחוז ביקורות שליליות לכותר) וגם ב-Metacritic, זאת בתוספת לאינספור פוסטים ותגובות נזעמות בכל רחבי הרשת. בחנות הצד השלישי Green Man Gaming (שהציעה עד לאחרונה את המשחק בהנחה מפתיעה של 40 אחוזים – אולי משום שידעה משהו שאנחנו לא?) כבר יצאו בהצהרה כי יספקו פיצוי כספי לכל מי שלא יוכל לקבל חווית משחק הגיונית וסבירה לאחר הטלאי הקרוב, ואילו בוואלב החליטו להדיר את הכותר מהעמוד הראשי של פלטפורמת ה-, ככל הנראה במטרה שלא למשוך יותר אש מזו שכבר קיימת.

bis1bis5

חלק ניכר מהגיימרים בעולם ה-PC טרם סלחו למפיצות ולמפתחות על השקות חצי אפויות כמו אלו של Assassin's Creed Unity ו-Mortal Kombat X – ונראה של-Arkham Knight מצפה גורל דומה, או אפילו גרוע יותר

סביר להניח כי בסופו של דבר, בעוד מספר חודשים או אולי קצת יותר, נראה את מרבית הבעיות של Arkham Knight במחשב האישי מתוקנות ומשופרות, אך השאלה הגדולה היא האם לשחקנים יש איזושהי סיבה לקבל פעם נוספת מצב בו משחק בפרופיל גבוה מאוד מושק כשהוא במצב בלתי תקין בעליל, ואולי יהפוך לשחיק וראוי כמה חודשים לאחר שהחל להימכר? אתם מוזמנים לשתף אותנו במחשבותיכם ודעותיכם בנושא, ואנחנו כמובן נמשיך לעדכן אתכם בעסק הביש הזה.

עדכון: בצעד קיצוני אך מתבקש, במפיצה WBIE הכריזו רשמית על השעיה של מכירות המשחק הדיגיטליות עד אשר תגיע גירסה משופרת שתדע להתמודד עם הבעיות הקיימות, או לכל הפחות עם כמה מהקריטיות שבהן. יהיה מעניין לראות מתי יגיע העדכון או העדכונים המיוחלים ונראה את המשחק חוזר ל- ול-Humble Store – ובעיקר האם למהלך הזה יש בכלל סיכוי כלשהו לרצות את המתשתמשים, או שמא המצב כבר אבוד עבור Arkham Knight.

עדכון 2: טלאי ראשון מופץ ברשת, עבור כל מי שהספיקו לרכוש את המשחק לפני הפסקת השיווק הרשמית. מה דעתכם?


תגיות
Back to top button
Close
Close